طرز تهیه دونات با روشی آسان در منزل

طرز تهیه دونات با روشی آسان در منزل

طرز تهیه دونات با روشی آسان در منزل

طرز تهیه دونات لذیذ و پر طرفدار با طعم اصل بازاری آن، در منزل به شما عزیزان آموزش داده می شود. شیرینی دونات به خاطر نرمی و ل…

طرز تهیه دونات با روشی آسان در منزل

آموزش طرز تهیه دونات با روش آسان در منزل را برای شما در این مطلب ارایه دادیم. با این دستورالعمل تهیه دونات، می توانید شیرینی دونات را با طعم واقعی و آماده در فروشگاه ها، تهیه و نوش جان کنید. دونات به خاطر بافت نرم و لطیف خود بسیار لذیذ و پر طرفدار مخصوصا در بین کودکان می باشد.

طرز تهیه دونات خوشمزه و پر طرفدار در منزل

تهیه دونات با شکلات مایع

مواد لازم برای تهیه دونات :

تخم مرغ : 2 عددشکر : 115 گرم

شیر ولرم : نصف پیمانه

کره : 75 گرم

آرد : 440 گرم

خمیر مایه : 2 قاشق غذاخوری

دونات خوشمزه

طرز تهیه دونات :

ابتدا خمیر مایه را در آب ولرم به مدت 15 دقیقه گذاشته تا پف کند.

شیر ولرم را در ظرف مناسبی ریخته و کره و شکر را به آن بیفزایید و به هم زدن آن ادامه دهید تا شکر کاملا حل شود. سپس 110 گرم از مقدار اولیه آرد را به این مواد اضافه کرده و با هم مخلوط نمایید.

تخم مرغ ها را شکسته و به خمیر مایه اضافه کنید. آنقدر آن ها را هم بزنید تا با هم مخلوط و یکدست شوند.

سپس مخلوط خمیر مایه و تخم مرغ را به مخلوط شیر و شکر و کره اضافه کرده و بقیه آرد باقیمانده را نیز بیافزایید و سپس همه را با هم خوب مخلوط کنید، طوری که یک خمیر یکدست و نرم آماده شود.

روی خمیر را با پلاستیک یا پارچه ای تمیز بپوشانید و حدود 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا پف کند.

سپس روی سطح صافی مقداری آرد پاشیده و خمیر دونات را با قطر نیم سانتیمتر پهن کنید. و خمیر را با شکل مورد نظر خود قالب بزنید.

تهیه شیرینی دونات

خمیرهای قالب زده را لای نایلونی گذاشته تا خشک نشوند و حالت خودشان را از دست ندهند.

قالب زدن دونات

سپس یک ماهی تابه انتخاب کرده و مقدار زیادی روغن در آن بریزید طوری که وقتی دونات ها را در روغن میگذارید، خمیر کاملا در روغن قرار بگیرد، سپس آن را بر روی حرارت گذاشته و خمیر های قالب زده را در روغن بگذارید تا سرخ شوند.

طرز تهیه دونات محبوب

روغن زیاد در ماهی تابه باعث پف بیشتر دونات ها می شود و آن ها شکل بازاری به خود خواهند گرفت. بعد از سرخ شدن دونات ها، آن ها را از روغن بیرون آورده و بر روی توری قرار داده تا هم سرد و خنک شوند و هم روغن اضافی شان کشیده شود. سپس شیرینی های دونات را می توانید در ظرف مناسبی سرو کنید.

دونات قالبی و تهیه آن

طرز تهیه دونات در منزل با رعایت نکات گفته شده بسیار راحت و این شیرینی ها دقیقا مانند دونات های داخل مغازه خواهند شد. برای تزیین دونات ها می توانید بعد از خنک شدن آن ها، مقداری پودر قند بر روی دونات بپاشید یا از شکلات مایع و یا چیپس های شکلاتی و یا ترکیب این ها استفاده کرد.

  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۴
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×