طرز تهیه ران مرغ کبابی با رازیانه و لیمو

یک ناهار خوش عطر : طرز تهیه ران مرغ کبابی با رازیانه و لیمو

شرف الشمس

یک ناهار خوش عطر : طرز تهیه ران مرغ کبابی با رازیانه و لیمو

پخت این غذا بسیار آسان و سریع است. فقط پیازهای رازیانه را خرد کنید و با مرغ و مواد دیگر ترکیب کنید و بگذارید برشته شود

یک ناهار خوش عطر : طرز تهیه ران مرغ کبابی با رازیانه و لیمو

من عاشق غذاهای بدون مخلفات هستم، مخصوصا این یکی که رازیانه و لیمو دارد. بوی عطر رازیانه که با حرارت فر، سرخ و برشته میشود طعم خیلی خوبی ایجاد میکند. ببینید این غذای سریع را چطور آماده میکنند.
همه میدانند که من به ران مرغ خیلی علاقه دارم. گوشت ران چندان تیره نیست و کسانی که گوشت سفید را ترجیح میدهند دیگر لازم نیست نگران باشند. این گوشت، نرم و پربرکت است و میتوانید با کمی پخت بیشتر، آن را به گوشت خیلی نرم و آبداری تبدیل کنید. قیمت آنها هم بالا نیست، پس چه چیزی بهتر از این؟
من برای این غذا، رانها را در آبلیمو و روغن زیتون و سیر و پیازهای درشت رازیانه سرخ کردم. همه آنها با هم و در حرارت بالا کباب میشوند تا جایی که لبه های آنها برشته شود و طعم سیر و لیمو کامل به خورد غذا برود.
پخت این غذا بسیار آسان و سریع است. فقط پیازهای رازیانه را خرد کنید و با مرغ و مواد دیگر ترکیب کنید و بگذارید برشته شود. همین!
 

ران مرغ کبابی با رازیانه و لیمو

 

طرز تهیه ران مرغ کبابی با رازیانه و لیمو


مواد لازم برای پخت ران مرغ کبابی برای ۴ نفر

ران مرغ با پوست و استخوان ۹۰۰ گرم (حدود ۴ تا ۶ تکه)
پیاز کوچک رازیانه ۲ عدد  (۴۰۰ تا ۵۵۰ گرم)
سیر۴ حبه بزرگ
لیموی مایر یا لیموترش معمولی۱ عدد
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفلبه میزان لازم

 

نحوه پخت ران مرغ کبابی با رازیانه و لیمو

  • فر را روشن کرده و در دمای 425 درجه فارنهایت تنظیم کنید. مرغها را در یک کاسه بزرگ قرار دهید و کنار بگذارید.

  • ساقه و برگ پیازهای رازیانه را جدا کنید و برگها را کنار بگذارید. هر پیاز را از ریشه به 4 قسمت ببرید و هر قسمت را به صورت نگینی خرد کنید، سپس آنها را در ظرف مرغ بریزید. 1 قاشق غذاخوری برگ رازیانه را هم به مرغ اضافه کنید.

  • سیر را له کنید و در کاسه بریزید. پوست لیموترش را در کاسه رنده کنید. آب لیموترش را بگیرید و آن را هم اضافه کنید. روغن زیتون و نمک و فلفل بزنید و همه را با هم مخلوط کنید.

  • مخلوط مواد را در سینی فر بریزید. رازیانه ها را دور ظرف بچینید و تکه های مرغ را در وسط، کنار هم جمع کنید. بقیه مواد داخل کاسه را نیز درون سینی بریزید. 

  • سینی را داخل فر قرار داده و بگذارید حدود نیم ساعت سرخ شود تا به دمای 160 درجه فارنهایت برسد و لبه های رازیانه های دور ظرف قهوه ای شود.

  • سینی را از فر بیرون آورید و با فویل آلومینیومی روی آن را بپوشانید. 5 تا 10 دقیقه بگذارید همان طور بماند و بعد با نان یا برنج به دلخواه خود سرو نمایید. 


نکات مهم :

       نگهداری

  • باقیمانده غذا را میتوان در ظرف دربسته دور از هوای آزاد به مدت 4 روز در یخچال نگهداری کرد. 
  • ۳ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×