طرز تهیه شیرینی خانگی بدون فر (شیرینی شکلاتی خوشمزه)

طرز تهیه شیرینی خانگی بدون فر (شیرینی شکلاتی خوشمزه)

طرز تهیه شیرینی خانگی بدون فر (شیرینی شکلاتی خوشمزه)

شیرینی از انواع تنقلات پر استفاده برای پذیرایی از مهمان ها در مهمانی ها و مجالس مختلف است و شما می توانید شیرینی های خانگی ر…

طرز تهیه شیرینی خانگی بدون فر (شیرینی شکلاتی خوشمزه)

شیرینی شکلاتی از انواع شیرینی هایی است که شما می توانید آن را بدون استفاده از فر در منزل بپزید. در طرز تهیه شیرینی خانگی بدون فر شکلاتی از بیسکویت پتی بور و کره و تخم مرغ و پودر کاکائو و پودر قند و شکلات تلخ و وانیل و رنده پوست پرتقال استفاده می شود. 

شیرینی شکلاتی، شیرینی نخودچی و شیرینی نارگیلی از انواع شیرینی های خوشمزه محسوب می شوند و شما می توانید برای پذیرایی از مهمان هایتان از این شیرینی ها استفاده کنید.

طرز تهیه شیرینی شکلاتی بدون استفاده از فر

مواد لازم

  • کره : 200 گرم
  • بیسکویت پتی بور : یک بسته
  • پودر کاکائو : دو قاشق غذاخوری
  • تخم مرغ : 2 عدد
  • پودر قند : 6 قاشق غذاخوری
  • وانیل : 1/8 قاشق چایخوری
  • شکلات تلخ : 100 گرم
  • رنده پوست پرتقال : 184 قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی شکلاتی بدون فر

ابتدا کره و شکلات را درون ظرفی مناسب بریزید سپس ظرف را روی بخار آب قرار دهید تا کره و شکلات ذوب شوند سپس رنده پوست پرتقال را به این مواد اضافه کنید. در مرحله بعدی طرز تهیه شیرینی خانگی بدون فر پودر کاکائو را به مخلوط شکلات اضافه کنید و این مواد را هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند سپس تخم مرغ ها را به مخلوط این مواد اضافه کنید و مواد شیرینی را به خوبی هم بزنید. پودر قند را به مخلوط مواد شیرینی اضافه کنید و هم بزنید و بعد از گذشت 4 دقیقه مخلوط مواد را از روی حرارت گاز بردارید و وانیل را به مواد شیرینی بیفزایید و اجازه دهید تا مواد شیرینی شکلاتی کمی سرد شوند سپس بیسکویت های پتی بور را کمی بکوبید به سطح سفتی تا خورد شوند سپس بیسکویت ها را به مواد شیرینی اضافه کنید ( توجه داشته باشید که باید تکه های بیسکویت بزرگ باشند). در این مرحله باید صبر کنید تا مواد شیرینی سفت شوند و خودشان را بگیرند سپس مواد شیرینی را روی سلفون قرار دهید و به قطر 7 سانتی متر مواد شیرینی را با سلفون بپیچید و مخلوط مواد شیرینی را درون یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شوند و بعد از اینکه مخلوط مواد شیرینی به خوبی سفت شدند سلفون را باز کنید و شیرینی شکلاتی را با کمک کارد برش بزنید.

شیرینی خانگی بدون فر

اگر تمایل دارید برای مدت زمان طولانی این شیرینی را نگهدارید بهتر است برش های شیرینی را درون ظرف در بسته قرار دهید و در صورت امکان شیرینی را برش نزنید.

طرز تهیه شیرینی خانگی بدون فر

در این مطلب با طرز تهیه یک شیرینی خانگی بدون استفاده از فر آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این شیرینی شکلاتی خوشمزه در منزل نهایت لذت را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت انواع شیرینی کلیک کنید.  • ۱۸ آبان ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×