طرز تهیه ماقوت دسر خوشمزه و پرطرفدار ایرانی

طرز تهیه ماقوت دسر خوشمزه و پرطرفدار ایرانی

شرف الشمس

طرز تهیه ماقوت دسر خوشمزه و پرطرفدار ایرانی

ماقوت از انواع دسرهای خوشمزه و خوش طعم است که می توانید این دسر خوشمزه را در منزل تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید, د…

طرز تهیه ماقوت دسر خوشمزه و پرطرفدار ایرانی

ماقوت دسری ایرانی است که بیشتر در ایام ماه مبارک رمضان برای سفره های افطاری تهیه می شود. در روش تهیه ماقوت از مخلوط آب و نشاسته و شکر یا نبات استفاده می شود روش تهیه این دسر خوشمزه بسیار آسان و راحت است.

راحت الحلقوم و مسقطی و ماقوت از دسر های خوشمزه و سنتی پرطرفدار هستند و شما می توانید با تهیه این دسرها و تزیین زیبای آن ها به سفره های افطاری خود زینت دهید همچنین می توانید این دسرهای محلی ایرانی را برای مهمانی و مجالس خود تهیه کنید.

تزیین ساده ماقوت


مواد لازم

نشاسته گل : 1 پیمانه
نبات : نیم کیلو
کره : 20 گرم
گلاب : 1/2 پیمانه
هل سبز پودر شده : 1 قاشق چای خوری
زعفران : 3 قاشق سوپخوری
خلال بادام : 80 گرم
خلال پسته : به میزان لازم

طرز تهیه ماقوت

ابتدا در درون ظرفی مناسب نشاسته را با 8 پیمانه آب سرد مخلوط کنید و سپس مخلوط نشاسته و آب سرد را هم بزنید تا نشاسته به خوبی در آب حل شود سپس نشاسته حل شده را از درون صافی عبور دهید و نشاسته صاف شده را در درون قابلمه ای مناسب بریزید و قابلمه را بر روی حرارت متوسط گاز قرار دهید و به صورت مرتب نشاسته را هم بزنید تا به دمای جوش برسد و به غلظت مناسب برسد.

جوشیدن نشاسته
نشاسته حل شده
اضافه کردن کره به ماقوت

سپس خلال بادام خیس خورده و آبکش شده را به قابلمه ماقوت اضافه کنید و ماقوت را هم بزنید تا به غلظتی شبیه به فرنی برسد سپس قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید.

اضافه کردن خلال بادام به ماقوت

بعد از اینکه ماقوت آماده شد می توانید آن را در درون ظرف مناسبی بریزید و سپس روی آن را با کمک خلال پسته و خلال بادام تزیین کنید همچنین می توانید برای تزیین ماقوت از روش های تزیین فرنی استفاده کنید. امیدواریم از طرز تهیه ماقوت در منزل نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید.

  • ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×