طرز تهیه ماهی سوخاری خوش طعم و خوش مزه

طرز تهیه ماهی سوخاری خوش طعم و خوش مزه

طرز تهیه ماهی سوخاری خوش طعم و خوش مزه

ماهی سوخاری یکی از انواع غذا های خوشمزه و مقوی است. شما می توانید این غذای خوشمزه را به عنوان یک پیش غذای ساده برای مهمانی ه…

طرز تهیه ماهی سوخاری خوش طعم و خوش مزه

ماهی سوخاری یک نوع غذای ایرانی پر طرفدار است که شما می توانید این غذای خوشمزه را به دلیل این که ارزش غذایی بالایی دارید در برنامه غذایی کودک در حال رشد خود قرار دهید. اگر شما تمایل دارید که ماهی سوخاری را در منزل خودتان تهیه کنید تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا شما را با بهترین طرز تهیه ماهی سوخاری آشنا سازیم.

در تهیه ماهی سوخاری می توانید از فیله ماهی سالمون استفاده کنید. این غذای خوشمزه را می توانید در کنار سس مخصوص ماهی سوخاری میل کنید که در ادامه این مطلب طرز تهیه سس و ماهی سوخاری را به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما دوستان عزیز و گرامی قرار داده ایم.

طرز تهیه ماهی سوخاری در منزل


طرز تهیه سس

خوردن ماهی سوخاری همراه با این سس مخصوص طعم دلنشینی پیدا می کند. شما می توانید از سس خردل و سس مایونز در طرز تهیه این نوع سس استفاده کنید. سس خردل طعم و مزه این سس را بسیار خوشمزه و دوست داشتنی می کند.

روش تهیه ماهی سوخاری به همراه سس مخصوص

مواد لازم

مایونز : 2 قاشق غذا خوری
خیار شور : 2 عدد
کچاپ : 1 قاشق غذا خوری
لیمو ترش : 1 عدد
سس خردل : 1 قاشق چای خوری
نمک و فلفل قرمز : به میزان لازم
نعناع خشک : به مزان لازم

روش تهیه سس

ابتدا خیار شور را در اندازه های خیلی کوچک به خوبی خرد کنید.

خرد کردن خیار شور در اندازه های کوچک

سپس نعناع خشک و آب لیمو را به خیار شور ها اضافه کنید و این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید در مرحله بعدی طرز تهیه این سس خوشمزه سس کچاپ و مایونز و سس خردل را به مخلوط خیار شور اضافه کنید و بعد از اینکه این مواد را به خوبی با یکدگیر مخلوط کردید آب لیمو ترش و نمک و فلفل قرمز را به سس اضافه کنید.

سس مخصوص ماهی سوخاری

طرز تهیه ماهی سوخاری

ماهی سوخاری را می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید این غذای خوشمزه را می توانید به عنوان غذای اصلی خود نیز میل کنید. ماهی سوخاری همانند قلیه ماهی و ماهی شکم پر از انواع غذا های پر طرفدار در بین ایرانیان است.

ماهی سوخاری خوش طعم

مواد لازم برای دو نفر

تخم مرغ : 2 عدد
فیله ماهی : 150 گرم
پودر نان : 1/2 پیمانه
پودر سیر : به میزان لازم
نمک و فلفل : به مزان لازم
روغن مخصوص سرخ کردنی : به مزان لازم
زرد چوبه و پاپریکا : به مزان لازم

روش طبخ ماهی سوخاری

در طرز تهیه ماهی سوخاری ابتدا ماهی را خوبی تمیز کنید و در اندازه های دلخواه برش بزنید.

تمیز کردن ماهی به صورت مرحله به مرحله
روش تمیز کردن ماهی سالمون
تکه تکه کردن ماهی سوخاری در ابعاد مشخص

سپس نان خشک را در درون خرد کن به خوبی پودر کنید می توانید برای پودر نان خشک از مغز نان باگت و یا نان تست کهنه استفاده کنید. نان خشک پودر شده را در درون ظرفی مناسب با زرد چوبه و پاپریکا به خوبی مخلوط کنید.

مخلوط کردن آرد با زرد چوبه و پاپریکا

در درون ظرفی دیگر آرد سفید را با نمک و پودر سیر را به خوبی مخلوط کنید. سپس تخم مرغ ها را در درون طرفی بشکنید و آن ها را آنقدر هم بزنید تا مایعی یکنواخت بدست آورید سپس نمک و فلفل قرمز را به تخم مرغ ها اضافه کنید. در مرحله بعدی پخت ماهی سوخاری ماهی را در مخلوط آرد سفید به خوبی بغلطانید تا رطوبت ماهی به خوبی گرفته شود.

ماهی سوخاری و سس مخصوص

بعد از اینکه رطوبت ماهی ها به خوبی خشک شد تکه ها ماهی را در درون مخلوط تخم مرغ قرار دهید توجه داشته باشید که نباید تخم مرغ ها به مقدار زیاد به ماهی ها بچسبند.

قرار دان فیله ماهی در مخلوط تخم مرغ

بعد از اینکه تکه های ماهی را در درون تخم مرغ غلطانتید آن ها را در مخلوط پودر نان خشک قرار دهید به طوری که همه جای برش های ماهی خشک شود.

ماهی سوخاری

در درون تابه ای مناسب و عمیق مقدار زیادی روغن را به خوبی داغ کنید سپس دو طرف تکه های فیله ماهی را در درون روغن به خوبی سرخ کنید و بعد از سرخ شدن تکه های ماهی روغن اضافه آن ها را به کمک یک دستمال سفید تمیز بگیرید.

سوخاری مردن ماهی ها در روغن داغ
تزیین زیبا ماهی سوخاری

از این روش طبخ ماهی سوخاری می توانید در طرز تهیه میگو نیز استفاده کنید. بعد از اینکه ماهی به طور کامل سوخاری شدند می توانید آن ها را در درون ظرفی مناسبی قرار دهید و به کمک انواع سبزیجات و لیمو ترش و .. ماهی سوخاری را به زیبایی تزیین کنید و در کنار سس مخصوص سرو کنید. امیدواریم از طرز تهیه ماهی سوخاری و سرو آن لذت کافی را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده پخت انواع ماهی به بخش انواع غذای دریایی مراجعه کنید.

  • ۳ اسفند ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×