طرز تهیه مرغ توسکانی و قارچ تابه ای

طرز تهیه مرغ توسکانی و قارچ تابه ای

شرف الشمس

طرز تهیه مرغ توسکانی و قارچ تابه ای

این غذا راحت آماده میشود و جمع و جور و تمیز کردن بعد از آن هم کار راحتی است، چون کل غذا در یک تابه پخته میشود

طرز تهیه مرغ توسکانی و قارچ تابه ای

هر لقمه از این غذای تابه ای شما را هیجان زده میکند. قارچ کاراملی، گوجه هایی که زیر نور آفتاب خشک شده اند، لوبیا سفیدهای نرم، مرغ آبدار  یا ترکیبی از اینها که وقتی با چنگال در دهان میگذارید چیزی جز طعمی دلپذیر احساس نخواهید کرد.
میتوانید به تقلید از غذاهای ایتالیایی، از رزماری تازه و سیر روی غذا استفاده کنید. این خوراک سریع آماده میشود و حتی برای روزهایی که سرتان شلوغ است هم مناسب است.

طرز تهیه مرغ توسکانی و قارچ تابه ای

 

آماده کردن کل غذا فقط در یک تابه

این غذا راحت آماده میشود و جمع و جور و تمیز کردن بعد از آن هم کار راحتی است، چون کل غذا در یک تابه پخته میشود. 
سینه های مرغ در یک تابه بزرگ سرخ میشوند، بعد قارچهای طعم دار شده را به آنها اضافه میکنید، و سپس گوجه خشکهای خردشده، سیر، رزماری و لوبیای سفید پخته شده را در تابه میریزید. 
قرار دادن مرغ در این مواد خوشمزه و پختن آن، باعث نرم و طعم دار شدن گوشت میشود. آبِ خود مرغ و آب مرغ اضافه ای که روی آن میریزید، خشکیِ گوجه ها را میگیرد و بستری برای مخلوط سبزیجات و لوبیا فراهم میکند. حتما غذا را در کاسه های کم عمق سرو کنید تا همه مواد آن معلوم باشند. 

 

طرز تهیه مرغ توسکانی و قارچ تابه ای


مواد لازم پخت مرغ توسکانی و قارچ تابه ای

روغن زیتون2 قاشق غذاخوری
سینه مرغ با پوست و استخوان1500 گرم (3 تا 4 تکه)
فلفل سیاه تازهکمی
قارچ تازه ی خرد شده500 گرم (حدود 5 عدد)
گوجه خشک برش داده شدهنصف فنجان (اگر از کنسرو گوجه استفاده میکنید آب آن را بگیرید)
برگ رزماری تازه1 قاشق غذاخوری، خرد شده 
سیر خرد شده2 حبه
نمک کوشرنصف قاشق چایخوری ، و کمی اضافه تر برای طعم دار کردن
لوبیای سفید، خیس خورده و شسته1 قوطی 400 گرمی
آب مرغ کم نمکنصف فنجان

دستور پخت مرغ توسکانی و قارچ تابه ای

  • فر را روی دمای 450 درجه فارنهایت تنظیم کنید.
  • 1 قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه بزرگِ مناسبِ فر بریزید و درِ آن را بگذارید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغنْ داغ شود. دو طرف مرغ را نمک و فلفل بزنید و آنها را از قسمت پوست دار کف تابه قرار دهید. حدود 5 دقیقه صبر کنید تا طلایی رنگ شود. مرغها را برگردانید و 4 تا 5 دقیقه دیگر صبر کنید تا قسمت پشت آن هم سرخ و طلایی گردد. سپس آنها را به طوری که قسمت پوست دار، رو باشد در یک بشقاب بچینید.
  • 1 قاشق باقیمانده از روغن را با قارچ در تابه بریزید. به مدت 5 دقیقه صبر کنید تا نرم و قهوه ای شوند و در این بین، ماده تیره رنگی که کف ظرف تشکیل میشود را دور بریزید. گوجه، رزماری، سیر، نصف قاشق چایخوری نمک، و کمی فلفل سیاه را به قارچها اضافه کنید و 1 دقیقه سرخ کنید. سپس لوبیای سفید و آب مرغ را بیافزایید.
  • سینه های مرغ را به طوری که قسمت پوست دار آن، رو باشد در مخلوط مواد قرار دهید و آب مرغی که کف بشقاب مانده بود را به آن بیافزایید. تابه را بدون گذاشتن درپوش به مدت 30 دقیقه در فر قرار دهید تا کباب شود و دمای ضخیم ترین تکه مرغ به 165 درجه فارنهایت برسد. غذا را در کاسه های کم عمق و با افزدون کمی سس روی مرغ و سبزیجات، سرو کنید.

نکته

      نگهداری:

  • میتوانید باقیمانده غذا را در ظرف دربسته و دور از هوای آزاد به مدت 3 روز در یخچال نگهداری کنید. 
  • مرغ بدون پوست و استخوان: میتوانید از 4 سینه مرغ بدون پوست و استخوان هم استفاده کنید. برای سرخ کردن هر طرف مرغ، 3 دقیقه کافی است. بقیه موارد طبق دستور بالاست، فقط آب مرغ را حذف کنید و روی تابه را بپوشانید و در دمای 400 درجه فارنهایتِ فر قرار دهید. تا آخر کار باید روی تابه پوشیده باشد. بعد از 25 دقیقه آن را چک کنید و ببینید کِی آماده میشود. 
  • ۵ خرداد ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×