طرز تهیه پای هلو

طرز تهیه پای هلو

طرز تهیه پای هلو

پای هلو یک شیرینی بسیار خوشمزه است که طرفداران زیادی در دنیا دارد و با ترکیب هلوی تازه طعم دلپذیری پیدا می کند. با ما باشید تا دستور تهیه این پای خوش طعم میوه ای را یاد بگیرید

طرز تهیه پای هلو

طرز تهیه پای هلو

آیا فرم حصیری بالای شیرینی پای الزامی است؟

این فرم فقط برای زیبایی پای نیست بلکه تاثیر زیادی بر کراست زیرین پای نیز دارد. این مدل حصیری در بالای پای اجازه می دهد که تبخیر انجام شود و داخل شیرینی آب نیفتد. به خاطر آبدار بودن هلو، ممکن است شیرینی شما خراب شود. این یک گام اضافی است تا پای هلوی شما بسیار حرفه ای تر شود. 

آیا می توان به جای میوه تازه از کمپوت هلو هم استفاده کرد؟

هلوهای تازه برای پخت پای هلو مناسب تر هستند اما اگر فصل هلو نیست یا در منطقه ای زندگی می کنید که فصل هلو بسیار کوتاه است می توانید از کمپوت هلو هم استفاده کنید. بدین منظور بهتر است هلو را از شربتش جدا کرده و در آب قرار دهید. 

آیا لازم است قبل از کندن پوست هلو، آن را بلانچ کنیم؟

بلانچ کردن هلو می تواند به راحت تر کنده شدن پوست هلو کمک کند. هلوهای تازه به راحتی پوست شان کنده می شود اما اگر شما از هلوهای وارداتی و یا هلوهایی که کاملا رسیده نیستند استفاده می کنید، بهتر است آنها را 60 ثانیه در آب جوش قرار دهید و یا از پوست کن میوه استفاده کنید تا به راحتی پوست از میوه جدا شود. 

وزن هر هلو چه قدر است؟

اگر هر عدد هلوی متوسط به طور میانگین حدود 5.5 اونس وزن داشته باشد، شما می توانید برای تهیه پای از 8 تا 9 عدد هلوی متوسط استفاده کنید. 

از چه نوع هلویی برای تهیه پای استفاده کنیم؟

شما می توانید از هلوهایی که گوشت سفید یا زرد دارند برای تهیه پای استفاده نمایید. هر دوی آنها جواب می دهند اما هلوهای گوشت زرد، سنتی تر هستند و بیشتر برای تهیه پای مورد استفاده قرار می گیرند. مطمئن شوید هلویی که تهیه می کنید حتما رسیده باشد. برای اینکه بدانید هلو رسیده است یا خیر، کافیست کمی آن را فشار دهید. اگر زیر انگشتان تان نرم بود یعنی هلو رسیده است. 

طرز تهیه پای هلو

زمان آمادگی : 2 ساعت

زمان پخت : 1 ساعت

مجموع زمان : 3 ساعت

یک عدد پای مناسب برای 10 نفر

کالری : 488 کیلو کالری

مواد لازم برای کراست:

2 و نیم فنجان آرد چند منظوره

2 قاشق غذاخوری شکر

1 قاشق چای خوری نمک

12 قاشق غذاخوری کره سرد برش خورده

8 قاشق غذاخوری روغن ترد کننده شیرینی

نصف فنجان آب یخ

مواد لازم برای فیلینگ و مواد میانی پای:

8 تا 9 عدد هلوی پوست کنده، خرد شده و برش خورده

1 فنجان شکر

1 قاشق غذاخوری آرد ذرت

1 قاشق غذاخوری آب لیمو
¼ قاشق چای خوری دارچین

کمی جوز هندی

کمی نمک

بقیه مواد:

1 عدد سفیده تخم مرغ هم زده

1 قاشق غذاخوری شکر

طرز تهیه پای هلو

طرز تهیه:

1. برای تهیه خمیر پای از یک غذاساز کمک بگیرید. نیمی از آرد را با شکر و نمک مخلوط کرده و تا زمانی که خوب با هم ترکیب شوند دستگاه را روشن بگذارید. قطعات کره و روغن ترد کننده شیرینی را اضافه کنید و 15 تا 20 ثانیه دستگاه را روشن نمایید. نیم دیگر آرد را هم افزوده و سپس آب سرد را اضافه کنید و دستگاه را روشن نمایید تا خمیر آماده شود. مواد را به دو قسمت تقسیم کنید و آن ها را در پلاستیک قرار دهید و برای یک ساعت در یخچال بگذارید. 

2. در کاسه ای بزرگ هلو و شکر را با هم مخلوط کنید. یک ساعت آن را کنار بگذارید و بعد ¼ فنجان آب آن را نگه دارید و بقیه مایع را از هلوها جدا کنید. به هلوها و ¼ فنجان آب آن، آرد ذرت، آب لیمو، دارچین، نمک و جوز هندی را اضافه کنید. 

3. برای تهیه پایه یا کراست پای، خمیر را به شکل یک دایره 12 اینچی باز کنید و سطح کار را به خوبی آرد پاشی کنید تا خمیر به آن نچسبد. یک ظرف عمیق 9 اینچی را انتخاب کنید و خمیر را درون آن بگذارید. به خوبی و با آرامش، خمیر را در کف و دیواره های ظرف فشار دهید تا لبه های خمیر از کناره ها آویزان شوند. تا زمان استفاده آن را در یخچال قرار دهید تا به خوبی سرد شود. 

4. نیمه دیگر خمیر را به یک مستطیل 13 در 10 اینچ تبدیل کنید. مستطیل را به هشت نوار یک اندازه برش دهید.

5. فر با دمای 425 درجه فارنهایت گرم کنید.

6. هلوها را روی کراست قرار دهید و نوارها را مانند حصیر لا به لای هم روی هلوها بچینید. یعنی در واقع نوارهای پخته شده در فر را روی هلوها به شکل عمودی و افقی بین هم قرار دهید. اضافی خمیرها را با قیچی آشپزخانه یا چاقوی تیز برش دهید. با استفاده از انگشتان تان لبه های خمیر را به هم بچسبانید. 

7. سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید و با قلم مو آن را روی پای بزنید. اجازه دهید پای به مدت 25 دقیقه در فر بپزد. دمای فر را به 375 درجه کاهش دهید و 30 تا 35 دقیقه دیگر هم اجازه دهید پخته شود تا زمانی که روی آن کمی طلایی رنگ شده و آب میوه کشیده شود. کیک را از فر خارج کرده و روی توری فلزی قرار دهید تا خنک شود. 

نوش جان

مترجم : پردیس کیانی
 

  • ۲۲ آبان ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×