طرز تهیه ژله بستنی چند لایه و تزیین آن

طرز تهیه ژله بستنی چند لایه و تزیین آن

شرف الشمس

طرز تهیه ژله بستنی چند لایه و تزیین آن

ژله یکی از دسرهای مورد علاقه اکثر افراد می باشد. ترکیب ژله با بستنی موجب خوشمزه تر شدن ژله می شود و یکی از دسرهای مناسب برای…

طرز تهیه ژله بستنی چند لایه و تزیین آن

ژله بستنی یکی از ژله های خوشمزه و مورد علاقه اکثر افراد است. برخی افراد تمایل دارند با ژله بستنی از میهمانان خود پذیرایی کنند به همین دلیل ظاهر ژله نیز اهمیت ویژه ایی پیدا می کند. در این مطلب با طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ و تزیین آن آشنا می شویم.

طرز تهیه ژله بستنی

ژله بستنی خورشیدی و چند رنگ

مواد لازم جهت تهیه ژله بستنی

ژله رنگی : 3 بسته

بستنی وانیلی : به ازای هر بسته ژله, 3/4 لیوان

آب جوش : به ازای هر بسته ژله, 3/4 لیوانطرز تهیه ژله بستنی

دستور تهیه ژله بستنی چند لایه

در اولین مرحله از طرز تهیه ژله بستنی, 3/4 لیوان بستنی وانیلی که به رنگ سفید می باشد را درون ظرفی ریخته و اجازه دهید کمی نرم شود. دقت کنید بستنی نباید شل شود و فقط کمی نرم شود. سپس یک بسته ژله رنگی را با 3/4 لیوان آب جوش به خوبی حل کنید. توجه کنید رنگ ژله ها می تواند به دلخواه انتخاب شود و هر طعمی داشته باشد. ژله های انار , آلبالو و ژله های قرمز رنگ از پیشنهادات ما, برای این دسر می باشد. همچنین توصیه می کنیم برای حل شدن پودر ژله در آب جوش از روش بن ماری استفاده شود تا پودر به خوبی درون آن حل شود و مایع شفافی به دست آید. سپس بستنی نرم شده را به مایه ژله اضافه کرده و مخلوط کنید و در قالب مورد نظر ریخته و به مدت 45 دقیقه درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

تزیین ژله بستنی چند رنگ

در مرحله بعدی مشابه روشی که بیان شد, عمل می کنیم با این تفاوت که این بار رنگ پودر ژله را باید طوری انتخاب کرد که در کنار ژله استفاده شده, خودش را نشان دهد. پیشنهاد ما استفاده از ژله های به رنگ زرد مثل ژله زردآلو, ژله طالبی و ژله انبه و … می باشد. سپس مایه ژله آماده شده را بر روی ژله ایی که درون یخچال خودش را گرفته, ریخته و سریعا قالب را درون یخچال قرار می دهیم و مشابه قبل, 45 دقیقه صبر می کنیم تا ژله دوم نیز خودش را بگیرد.

gele bastani chand rang (11)

در مرحله سوم نیز مشابه دو مرحله قبل عمل کنید و ژله را بر روی دو ژله دیگر ریخته و 45 دقیقه به آن اجازه دهید تا خودش را بگیرد. در انتخاب رنگ ژله سوم نیز دقت کنید تا رنگ ژله ها کاملا مشخص باشند. پیشنهاد می کنیم ژله های به رنگ صورتی را برای این منظور در نظر بگیرید. ژله های انگور, هندوانه و هلو می توانند گزینه های خوبی باشند.

طرز تهیه ژله بستنی

نکات کلیدی برای تهیه ژله بستی :

به منظور داشتن ژله بستنی خوشمزه و زیبا , در حین طبخ آن باید به نکاتی توجه شود که برخی از آن ها عبارت اند از :

  • هنگامی که ژله ها به یکدیگر اضافه می شوند, ضروری است که ژله پایینی خودش را کاملا گرفته باشد تا با ژله بالایی مخلوط نشود, به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت داشتن وقت کافی, مدت زمانی بیشتر از 45 دقیقه برای بسته شدن ژله ها اختصاص دهید.
  • در اولین مرحله, بستنی باید کمی نرم شود, منظور از نرمی بستنی, یعنی به اندازه غلظت فرنی باشد و خیلی شل نشود. همچنین بهتر است پس از باز کردن پودر ژله در آب جوش, کمی صبر کنید و بعد بستنی را به آن اضافه کنید تا بستنی نبرد.
  • ژله بستنی تهیه شده در این مطلب سه رنگ می باشد که در صورت تمایل می توانید تعداد رنگ ها را بیشتر و یا کمتر کنید.

تزیین ژله بستنی و تهیه ژله بستنی در قالب های متنوع

در ادامه تصاویری از تزیین ژله بستنی را مشاهده می کنید.

ژله بستنی دو رنگ
gele bastani chand rang (10)
ژله بستنی خوشمزه و زیبا
ژله بستنی چند رنگ
طرز تهیه ژله بستنی
طرز تهیه ژله بستنی
ژله بستنی خوش طعم و فوق العاده
ژله بستنی با بستنی وانیلی
ژله بستنی چند لایه
تزیین ژله بستنی زیبا و جذاب

امیدواریم از آموزش طرز تهیه ژله بستی نهایت استفاده را برده باشید برای مشاهده آموزش طرز تهیه انواع دسر با ژله کلیک کنید

  • ۱۳ مهر ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×