طرز تهیه ژله خرده شیشه با دو روش شفاف و سفید و تزیین آن

طرز تهیه ژله خرده شیشه با دو روش شفاف و سفید و تزیین آن

شرف الشمس

طرز تهیه ژله خرده شیشه با دو روش شفاف و سفید و تزیین آن

طرز تهیه ژله خرده شیشه شفاف با استفاده از خرده ژله های رنگی و ژله بی رنگ آلوئه ورا یا آناناس است. تهیه ژله خرده شیشه با زمین…

طرز تهیه ژله خرده شیشه با دو روش شفاف و سفید و تزیین آن

طرز تهیه ژله خرده شیشه یا ژله موزاییکی با دو زمینه مختلف شفاف و سفید را در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد. که هرکدام  از ژله های خرده شیشه شفاف و سفید زیبایی و جلوه خاص خود را دارند. برای زمینه ژله خرده شیشه شفاف از پودر ژله آلوئه ورا یا پودر ژله آناناس، و برای زمینه ژله خرده شیشه سفید از شیر یا بستنی می توانید استفاده کنید.

طرز تهیه ژله خرده شیشه یا ژله موزاییکی

ژله شیشه ای با بستنی

• طرز تهیه ژله خرده شیشه شفاف :

ساخت ژله خرده شیشه

مواد لازم :

پودر ژله آلوئه ورا : 2 بستهپودر ژله با رنگ ها و طعم های متفاوت : از هر کدام یک بسته

آب جوش : برای هر بسته یک لیوان

آب سرد : برای هر بسته 3/4 لیوان

دستورالعمل تهیه ژله خرده شیشه شفاف :

هر کدام از ژله های رنگی را در ظرفی جدا ریخته و هر بسته ژله را در یک لیوان آب جوش کاملا حل کنید. سپس برای بر روی هر کدام از ژله های رنگی 3/4 لیوان آب سرد بریزید. هر کدام از ژله ها را در قالب ریخته و درون یخچال بگذارید تا کاملا بسته شوند.

ژله خرده شیشه رنگی

بهتر است از قالب های مستطیل شکل استفاده کنید تا بهتر و زیباتر بتوانید ژله ها را برش بزنید. زمانی که ژله ها کاملا خودشان را گرفتند آن ها را از قالب جدا کرده و برش های کوچک یک تا دو سانتی بزنید. سعی کنید برش ها یکسان و یک اندازه باشند تا زیبایی خود را از دست ندهند.

ژله خرده شیشه ای

می توانید از قالب های کوچک برای فانتزی شدن دسر ژله خرده شیشه استفاده کنید.

ژله مجلسی خرده شیشه

سپس خرده ژله ها را در ظرفی بزرگ تر ریخته و همه را با هم مخلوط کنید.

ژله زیبای خرده شیشه

بهتر است این خرده ژله را در یخچال بگذارید تا مرحله آخر که نیاز به آن ها بود سپس از یخچال خارج کنید. قالب بزرگ اصلی را از قبل به مدت 15 دقیقه داخل فریزر گذاشته تا سرد و خنک شود. ژله آلوئه ورا را کاملا در آب جوش حل کرده سپس یک لیوان یا 3/4 لیوان آب به آن اضافه کنید و در یخچال بگذارید و اجازه دهید نیم بند شود. قالب را از فریزر بیرون آورده و مقداری از ژله آلوئه ورا نیم بند شده را درون قالب بریزید. سعی کنید ژله به تمام دیواره قالب بچسبد. سپس خرده ژله ها را در قالب بچینید توجه کنید که باید یک سانتی متر سر قالب خالی باشد.

ژله فانتزی موزاییکی

ژله آلوئه ورا باقی مانده را روی خرده های ژله بریزید و قالب را درون یخچال بگذارید. وقتی ژله کاملا بسته شد، آن را از قالب جدا کنید و دسر ژله را در ظرف سرو قرار دهید.

ژله زیبای خرده شیشه

*****************************************

• طرز تهیه ژله خرده شیشه سفید :

مواد لازم :

پودر ژله در 4 رنگ و طعم های مختلف : هر کدام یک بسته

شیر سرد : 1 لیوان

شیر داغ : 1 لیوان

پودر ژلاتین : 3 قاشق غذاخوری

شیرعسلی : 1/2 لیوان

دستورالعمل تهیه ژله خرده شیشه سفید و مات :

پودر ژله ها را جداگانه در یک لیوان آب جوش حل کرده و در قالب مناسبی بریزید و آن ها را درون یخچال بگذارید تا کاملا خودشان را بگیرند. زمانی که ژله ها کاملا خودشان را گرفتند آن ها را از قالب جدا کرده و برش های کوچک یک تا دو سانتی بزنید. سعی کنید برش ها یکسان و یک اندازه باشند تا زیبایی خود را از دست ندهند. از قالب های کوچک فانتزی هم می توانید برای برش های ژله استفاده کنید.

ژله خرده شیشه شفاف

سپس خرده ژله ها را در ظرفی بزرگ تر ریخته و همه را با هم مخلوط کنید. بهتر است این خرده ژله را در یخچال بگذارید تا مرحله آخر که نیاز به آن ها بود سپس از یخچال خارج کنید. پودر ژلاتین را با شیر سرد مخلوط کرده و سپس شیر داغ را به آن اضافه کنید تا کاملا پودر ژلاتین حل شود. شیر عسل را نیز به این مخلوط اضافه و هم بزنید و آن را در یخچال بگذارید تا خنک شود. ژله های رنگین کمانی را درون قالب خنک و سرد ریخته و ژله سفید رنگ را بر روی خرده ژله ها بریزید.

ژله خرده شیشه خوشمزه

قالب را در یخچال به مدت 12 ساعت بگذارید تا کاملا خودش را بگیرد. سپس از قالب جدا کرده و نزدیک به 15 دقیقه آن را در یخچال نگه دارید تا حسابی سفت و گرفته شود. سپس دسر ژله زیبای موزاییکی را برای میهمانان عزیز خود سرو کنید.

ژله رنگی شیشه شیری

در طرز تهیه ژله خرده شیشه برای اینکه در هنگام برش، ژله به چاقو نچسبد، بهتر است کارد را مقداری خیس کنید. در ژله با زمینه سفید حتما ژله پایه را در یخچال بگذارید تا خنک شود و گرنه باعث قاطی شدن رنگ های خرده های ژله می شود. (برای آموزش سایر دسر و پیش غذا کلیک کنید.)

  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×