طرز تهیه ژله ساده و مجلسی با روش تهیه آسان و راحت

طرز تهیه ژله ساده و مجلسی با روش تهیه آسان و راحت

شرف الشمس

طرز تهیه ژله ساده و مجلسی با روش تهیه آسان و راحت

ژله یکی از انواع دسر های متنوع و خوشمزه است که بهترین ایده برای پذیرایی از مهمان ها در مجالس و مهمانی های رسمی و غیر رسمی می…

طرز تهیه ژله ساده و مجلسی با روش تهیه آسان و راحت

ژله ها طعم های متفاوتی دارند و یکی از بهترین دسر ها محسوب می شوند. خانم های ایرانی به طرز تهیه انواع ژله و انواع کیک بسیار علاقه مند هستند. در این مطلب طرز تهیه ژله ساده را مشاهده خواهید کرد.

ژله رنگین کمان و ژله با شیر از انواع دسر های ساده هستند که شما می توانید آن ها را در منزل تهیه کنید. در این بخش از آشپزی ماقصد داریم تا طریقه درست کردن ژله ساده آبرنگی را به شما کدبانوهای عزیز ایرانی آموزش دهیم.

طرز تهیه ژله ساده آبرنگی


مواد لازم

ژله آلوئه ورا : به میزان لازم
پودر ژله : چند بسته در طعم ها و رنگ های مختلف و دلخواه

پودر ژله

طرز تهیه ژله ساده آبرنگی

در مرحله اول تهیه ژله ساده آبرنگی ابتدا چند رنگ دلخواه ژله را با 2 لیوان سر خالی آب حل کنید سپس آن ها را در درون ظرف بریزید و درب ظرف را ببندید و ظروف حاوی ژله را در درون یخچال قرار دهید تا زمانی که ژله ها بسته شوند.

حل کردن پودر ژله در درون آب

سپس ژله های بسته شده  را به تکه های بزرگ نامنظمی برش دهید.

برش دادن ژله های بسته شده

برش های ژله را در درون قالب به طور مخلوط بریزید توجه داشته باشید که ژله ها باید کمی پایین تر از لبه قالب قرار بگیرند. در مرحله بعدی روش تهیه ژله ساده آبرنگی  ژله آلوئه ورا را در مقداری آب بر روی بخار کتری حل کنید ( روش بن ماری ).

حل کردن ژله آلوئه ورا در درون آب

ژله آلوئه ورا گرم را بر روی ژله های سرد رنگی بریزید تا ژله ها آب شوند و سایه های رنگی بر روی آن ها ایجاد شود.

طرز تهیه ژله ساده

نکات مهم برای تهیه ژله ساده آبرنگی

  1. به اندازه 1/2 حجم قالب ژله آلوئه ورا را آماده کنید اگر قالب شما 10 لیوان جا دارد شما باید 5 لیوان ژله آلوئه ورا تهیه نمایید.
  2. در طرز تهیه ژله ساده آبرنگی مهم ترین نکته دمای ژله آلوئه ورا است.
  3. دمای ژله آلوئه ورا برای این که آن را بر روی ژله های رنگی بریزید باید به حدی باشد که وقتی انگشتتان را در آن فرو می برید نسوزد.
  4. اگر ژله آلوئه ورا داغ باشد همه برش های ژله های رنگی را ذوب می کند.
  5. اگر دمای ژله آلوئه ورا سرد باشد روی برش های ژله های رنگی سایه ای ایجاد نمی کند و شما ژله خرده شیشه را خواهید داشت.
  6. برای ریختن ژله آلوئه ورا بر روی ژله های رنگی ابتدا قالب ژله را در درون یخچال قرار دهید سپس ژله آلوئه ورا را در همان یخچال  بر روی برش های ژله بریزید. بهتر است قالب ژله تکان نخورد زیرا رنگ ها با یکدیگر مخلوط می شوند و ظاهر ژله بهم می ریزد.
ژله آبرنگی خوشمزه

امیدواریم از تهیه ژله ساده در منزل نهایت لذت را ببرید و بتوانید برای مهمانی خود ژله آبرنگی ساده و مجلسی را تهیه نمایید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده دستور تهیه انواع ژله های مختلف به بخش دسر با ژله مجله آرگا مراجعه کنید.

  • ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×