طرز تهیه کاسترد شکلاتی خوشمزه و متفاوت

طرز تهیه کاسترد شکلاتی خوشمزه و متفاوت

شرف الشمس

طرز تهیه کاسترد شکلاتی خوشمزه و متفاوت

کاسترد شکلاتی از دسرهای سرد خوشمزه است که با بیسکوییت، آرد، شکر و پودر کاسترد تهیه می شود. پودر کاسترد از مواد تعیین کننده ط…

طرز تهیه کاسترد شکلاتی خوشمزه و متفاوت

کاسترد از دسرهای ایده آل و خوشمزه محسوب می شود. این نوع دسر به صورت سرد سرو می شود. کاسترد با بیسکوییت، کاسترد آناناس و… از جمله کاستردهای طعم دار و خوشمزه هستند. در طرز تهیه کاسترد شکلاتی ما را همراهی بفرمایید. 

مواد لازم

 • شیر: 3 لیوان
 • آب: 2.5 لیوان
 • آرد ذرت: 2 قاشق غذاخوری
 • پودر کاکائو: 2 قاشق غذاخوری
 • شکر: دو سوم لیوان
 • بیسکوییت پتی بور: به میزان لازم
 • پودر کاسترد: 5 قاشق غذاخوری
 • پودر نارگیل: برای تزیین

  طرز تهیه کاسترد شکلاتی خوشمزه

  در ابتدا 2 لیوان از آب، یک قاشق غذاخوری آرد ذرت، 2 لیوان شیر را داخل ظرف ریخته و مواد را خوب به هم بزنید تا یک دست شود.

  اضافه کردن شیر


  اضافه کردن وانیل
  اضافه کردن شکر

  مواد را مرتبا به هم بزنید تا به جوش آید و غلیظ شود. برای تهیه شکلات نیز در ظرفی جداگانه یک قاشق غذاخوری پودر کاسترد و یک لیوان شیر را با هم مخلوط کنید.

  اضافه کردن شکلات

  در مرحله بعدی طرز تهیه کاسترد شکلاتی,  باقیمانده آرد ذرت و پودر کاکائو را داخل ظرفی ریخته تا مواد جذب یکدیگر می شوند. کلیه مواد را روی حرارت ملایم قرار داده و به طور مرتب هم بزنید تا زمانی که مواد به جوش آمده و غلیظ شود.

  مراحل تهیه کاسترد

  روی بیسکوییت ها کمی از شکلات بریزید. آن گاه دوباره روی لایه شکلاتی کمی کاسترد بریزید و دوباره روی کاسترد بیسکوییت بچینید. روی لایه بیسکوییتی آخر، کمی مایه شکلاتی ریخته  و روی تمام سطح شکلات بقیه مواد کاسترد را بریزید.

  در نهایت روی کاسترد را با کمی شکلات و پودر نارگیل تزیین کنید. ظرف دسر کاسترد را به مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا دسر ببندد و آماده خوردن شود.

  دستور تهیه کاسترد شکلاتی

  در صورتی که پودر کاسترد در دسترس نباشد، می توانید در طرز تهیه کاسترد از نشاسته ذرت استفاده کنید اما در آن صورت کرم کاسترد شما به رنگ سفید خواهد شد. حالا دسر شما آماده شده و می توانید این دسر را در یک ظرف بزرگ و یا در ظروف سرو تک نفره سرو کنید. البته سرو تک نفره شکیل تر و برای مهمانی مناسب تر است.

  طرز تهیه کاسترد شکلاتی

  امیدواریم دستور تهیه کاسترد شکلاتی مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و بتوانید این دسر را به راحتی در منزل تهیه و با تزیین ایده آل میل بفرمایید.

 • ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×