طرز تهیه کدو حلوایی خوش رنگ با سه روش متفاوت

طرز تهیه کدو حلوایی خوش رنگ با سه روش متفاوت

شرف الشمس

طرز تهیه کدو حلوایی خوش رنگ با سه روش متفاوت

کدو حلوایی یک دسر بسیار خوشمزه و مقوی است که می توان آن را برای شب یلدا تهیه کرد. در این مطلب سه روش فوق العاده را برای طرز …

طرز تهیه کدو حلوایی خوش رنگ با سه روش متفاوت

کدو حلوایی از جمله میوه های پر خاصیت و خوشگذشته تا کنین نقش زیادی را تغذیه خانواده های ایرانی به عنوان دسر و میان وعده داشته است. با کدو حلوایی می توان انواع غذا ها و دسر های خوشمزه را طبخ کرد. در این مطلب طرز تهیه کدو حلوایی را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

کدو حلوایی با پوست نارنجی برای تهیه دسر کدو حلوایی مناسب تر است و این نوع کدو می تواند به شکل گرد و یا به شکل کوزه ای باشد. به شما توصیه می کنیم که کدو حلوایی هایی که به شکل بسیار گرد و پهن هستند و رنگ آن ها نیز به رنگ نارنجی بسیار پر رنگ است و گاهی دارای لکه های سبز هستند را برای پخت انتخاب نکنید زیرا بعد از پخت رنگ و طعم آن ها از بین می رود این مدل از کدو ها را می توانید برای سفره آرایی استفاده کنید.

کدو حلوایی


روش های پخت کدو حلوایی

در اینجا سه روش از روش های طرز تهیه کدو حلوایی را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

روش اول تهیه کدو حلوایی :

مواد لازم

کدو حلوایی : 1 عدد
شکر : 1/2 پیمانه (یک دوم پیمانه)
آب : یک لیوان

طرز تهیه کدو حلوایی

در طرز تهیه کدو حلوایی به این روش ابتدا کدو را به خوبی شسته و با چاقوی بسیار مناسبی آن را از وسط نصف می کنیم در هر نیمه کدو مقداری تخم قرار دارد تخم های داخل نیمه های کدو را به خوبی خارج می کنیم.

خارج کردن تخم های کدو حلوایی

سپس کدو را به به اندازه دلخواه برش می دهیم.  توجه داشته باشید که کدو حلوایی را به اندازه های خیلی بزرگ برش ندهید.

طرز تهیه کدو حلوایی خوش رنگ

قابلمه مناسبی را بر می داریم و برش های کدو حلوایی را در درون قابلمه قرار می دهیم سپس شکر را در یک لیوان آب به خوبی حل می کنیم و مخلوط شکر و آب را در درون قابلمه و بر روی کدو ها می ریزیم. برای پخت کدو مقدار آب آن را زیاد نکنید زیرا درون بافت کدو مقداری آب وجود دارد که در هنگام پختن آبی که در درون بافتش وجود دارد را خارج می کند. سپس قابلمه را بر روی گاز  قرار می دهیم تا کدو به خوبی پخته شود و توجه کنید که کدو نباید بسیار زیاد له شود و بعد از پختن کدو پوست کدو با کمک قاشق به راحتی از آن جدا می شود. هم چنین می توانیم کدو را با همان میزان آب و شکر در ظرف مناسبی بریزیم و در درون مایکروویو به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهیم.

طرز تهیه کدو حلوایی بسیار خوشمزه

روش دوم تهیه کدو حلوایی

مواد لازم

کدو حلوایی: 1 عدد
روغن : به میزان لازم کره : به میزان لازم
شکر و نمک : به میزان لازم

طرز تهیه کدو حلوایی

ابتدا کدو حلوایی را به خوبی شسته و همانطور که در روش اول گفته شد درون آن را از تخم ها خالی می کنیم سپس کدو را به اندازه های کوچک برش می دهیم و برش ها را پوست می کنیم سپس مقداری روغن در تابه ریخته و برش های کدو حلوایی را در درون روغن  به خوبی سرخ می کنیم و به برش ها مقداری شکر می زنیم.
می توانیم مقداری شکر و نمک به کدو ها بزنیم و آن ها را در قابلمه مناسبی قرار دهیم و کره را به کدو های درون قابلمه اضافه کنیم و قابلمه را روی شعله گاز با حرارت بسیار ملایمی قرار دهیم و بگذاریم تا کدو ها به خوبی پخته شوند توجه داشته باشید که نباید کدو ها له شوند و بافت خود را از دست بدهند. مقدار نمکی را که به کدو ها اضافه می کنیم باید بسیار کم باشد. دسر کدو حلوایی آماده است نوش جان

کدو حلوایی سرخ شده

روش سوم تهیه کدو حلوایی

مواد لازم

کدو حلوایی : 1 عدد
روغن زیتون : به میزان لازم
شکر : به میزان لازم

طرز تهیه کدو حلوایی

ابتدا فر را روی دمای 200 درجه تنظیم می کنیم تا به خوبی داغ شود سپس به همان روشی که در روش اول طرز تهیه کدو حلوایی گفتیم کدو حلوایی را برش می دهیم و برش های کدو حلوایی را که همراه با پوست می باشد به خوبی با روغن زیتون و شکر آغشته می کنیم و ته سینی فر را به خوبی با یک کاغد روغنی پوشش می دهیم و برش ها را که با روغن زیتون و شکر آغشته کرده ایم در درون قالب فر به مدت 20 الی 25 دقیقه قرار می دهیم سپس قالب فر را از درون فر خارج کرده و می گذاریم تا کمی برش ها سرد شوند و سپس آن ها را از درون قالب فر بیرون می آوریم و پوست کدو ها را به راحتی با کمک قاشق از آن ها جدا می کنیم.

کدو حلوایی یک دسر خوشمزه

کدو حلوایی از انواع دسر های مقوی و بسیار خوشمزه است که از قدیم الایام برای شب یلدا آن را تهیه می کردند. سه روش متفاوت طرز تهیه کدو حلوایی را در این مطلب مشاهده کردید امیدواریم که بتوانید به خوبی با این روش های گفته شده کدو حلوایی بسیار خوشمزه و خوش رنگی را برای شب یلدا خود تهیه کنید. برای آموزش انواع دسر کلیک کنید.

  • ۲۹ آبان ۱۳۹۴
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×