طرز تهیه کوفته سبزی غذای متفاوت و بسیار خوشمزه شیرازی ها

طرز تهیه کوفته سبزی غذای متفاوت و بسیار خوشمزه شیرازی ها

طرز تهیه کوفته سبزی غذای متفاوت و بسیار خوشمزه شیرازی ها

کوفته سبزی از انواع غذاهای ایرانی خوشمزه و لذیذ است که به آسانی می توانید این غذا را در منزل بپزید؛ در ادامه این مطلب طرز ته…

طرز تهیه کوفته سبزی غذای متفاوت و بسیار خوشمزه شیرازی ها
کوفته سبزی غذای سنتی شیرازی ها می باشد و در طرز تهیه کوفته سبزی از برنج نیم دانه و نخود ریز و گوشت چرخ کرده و سبزی های مخصوص کوفته ( شوید و تره و ریحان و ترخون و جعفری )‌ استفاده می شود که سبزی های معطر طعم خوشایندی را به کوفته سبزی می دهند.

کوفته تبریزی، کوفته سبزی و کوفته برنجی از انواع کوفته های ایرانی خوش طعم و لذیذی هستند که شما می توانید این غذاهای اصیل ایرانی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.
دستور تهیه مرحله به مرحله کوفته سبزی

مواد لازم

  • برنج نیم دانه : دو پیمانه
  • سبزی کوفته (‌ شوید و تره و ترخون و ریحان و جعفری )‌
  • گوشت چرخ کرده : 500 گرم
  • نخود ریز : یک پیمانه
  • نمک : به میزان لازم
  • فلفل : به میزان لازم

طرز تهیه کوفته سبزی شیرازی در منزل

برای پخت کوفته سبزی، برنج و نخود را به صورت جداگانه به مدت 12 تا 24 ساعت در مقداری آب خیس کنید. توجه داشته باشید که باید آب نخود ها را در طول این مدت زمان عوض کنید.

خیس کردن برنج


سپس سبزی ها را پاک کنید و آن ها را بشویید و بعد از خشک شدن سبزی ها آن ها را خرد کنید.
در مرحله بعدی دستور پخت کوفته سبزی نخود و برنج خیس خورده را در آبکش بریزید سپس برنج و نخود را روی دستمال تمیز پهن کنید تا نم آن ها گرفته شود توجه داشته باشید که اگر نم نخود و برنج گرفته نشود کوفته ها باز می شوند.
در مرحله بعدی طرز تهیه کوفته سبزی یک پیمانه برنج نیم دانه را به همراه مقداری از سبزی مخصوص کوفته و مقدار زیادی آب در قابلمه بریزید تا به صورت آش پخته شود سپس نخود و سبزی و برنج و گوشت چرخ کرده و نمک و فلفل و ادویه های دلخواه را در غذا ساز بریزید تا میکس و یکدست شوند و حدود 15 دقیقه مخلوط این مواد را ورز دهید و در تابه ای مناسب پیاز داغ را درست کنید و گردو و کشمش خرد شده را تفت دهید و از مخلوط مواد میکس شده به اندازه نارنگی بردارید و وسط کوفته ها کشمش و گردو و پیاز داغ را قرار دهید و کوفته ها را بپیچید.

طرز تهیه کوفته سبزی شیرازی

سپس کوفته ها را به صورت دانه دانه در آش در حال جوش بریزید توجه داشته باشید که کوفته ها را باید به فاصله 15 ثانیه از یکدیگر درون آش در حال جوش بیندازید تا باز نشوند سپس حرارت گاز را کم کنید تا کوفته ها جا بیفتند.

ریختن کوفته سبزی ها در آش در حال جوش
دستور تهیه کوفته سبزی لذیذ در منزل

در این مطلب با روش تهیه کوفته سبزی در منزل آشنا شدید که امیدواریم از پخت این غذای لذیذ نهایت لذت را ببرید و لحظات خوب و خوشی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید؛ در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت انواع کوفته کلیک کنید.

  • ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×