طرز تهیه کیک کشمشی خوشمزه و خوش طعم

طرز تهیه کیک کشمشی خوشمزه و خوش طعم

طرز تهیه کیک کشمشی خوشمزه و خوش طعم

کیک کشمشی یکی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار است که شما می توانید از مهمان هایتان در مجالس و مهمانی ها با این کیک خوشمزه…

طرز تهیه کیک کشمشی خوشمزه و خوش طعم

طرز تهیه کیک کشمشی در منزل مانند شیرینی کشمشی بسیار راحت و آسان است و شما می توانید این کیک خوشمزه را در وعده صبحانه و عصرانه خود میل کنید.

کیک های خانگی را می توانید در انواع طعم های متنوع و مختلف مانند کیک سیب و کیک بستنی و کیک گردویی و کیک کشمشی و … تهیه کنید. در این مطلب ما قصد داریم تا شما را با دستور پخت کیک کشمشی در منزل آشنا سازیم.

کیک کشمشی خوشمزه


مواد لازم

آرد سفید : 400 گرم
تخم مرغ : 4 عدد
شکر : 300 گرم
شیر : 2 پیمانه
کره : 200 گرم
کشمش : 1 پیمانه
وانیل : 1/4 قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر : 1 قاشق سوپ خوری
نمک : به میزان کم

طرز تهیه کیک کشمشی

ابتدا کره را برای مدت زمان کوتاهی در دمای اتاق قرار دهید تا به خوبی نرم شود سپس در درون ظرف مناسبی شکر و کره را به کمک همزن با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید.

مخلوط کره و شکر
مخلوط کردن شکر و کره به کمک همزن

بعد از مخلوط کردن شکر و کره تخم مرغ ها را به صورت تک تک به مخلوط این مواد اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر کدام از تخم مرغ ها مایه کیک را به مدت 1 دقیقه هم بزنید.

طرز تهیه کیک کشمشی خوشمزه و خوش طعم

در درون ظرف مناسب دیگری بیکینگ پودر و آرد و وانیل و نمک را به خوبی الک کنید.

طرز تهیه کیک کشمشی با بهترین روش به صورت تصویری

 سپس مقداری از مخلوط شکر و تخم مرغ و کره را به مخلوط آرد و بیکینگ پودر اضافه نمایید و هم بزنید تا مواد کیک به خوب با یکدیگر مخلوط شوند. مقدای شیر را به مایه کیک اضافه کنید و مایه کیک را به خوبی هم بزنید و همین روش را تا تمام شدن مخلوط تخم مرغ و شکر ادامه دهید.

مخلوط کردن آرد با مایه کیک

در مرحله بعدی پخت کیک کشمشی مقداری کشمش را با آرد آغشته کنید و بعد کشمش ها را در درون مایه کیک کشمشی بریزید و به خوبی کشمش ها را با مایه کیک مخلوط کنید. توجه داشته باشید که آغشته کردن کشمش با آرد از سوختن و ته نشین شدن کشمش ها در درون کیک جلوگیری می کند.

اضافه کردن کشمش به مایه کیک
اضافه کردن کشمش به مایه کیک
کیک کشمشی آماده سرو
ریختن مایه کیک در درون قالب فر
طرز تهیه کیک کشمشی خوشمزه و پرطرفدار
کیک کشمشی با بهترین ذستور طرز تهیه

در طرز تهیه کیک کشمشی حجم کیک بعد از پخت دو برابر می شود پس بهتر است که از قالب بزرگتری استفاده کنید و قالب فر را پر نکنید. کیک کشمشی کیک خوشمزه و بسیار نرمی است که می توانید این کیک را به عنوان طعم دهنده در کنار چای میل کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده طرز تهیه انواع کیک کلیک کنید.

  • ۲۴ اسفند ۱۳۹۴
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×