پیتزا مخلوط | آموزش طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی و ساده و نکات مهم

پیتزا مخلوط | آموزش طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی و ساده و نکات مهم

پیتزا مخلوط | آموزش طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی و ساده و نکات مهم

پیتزا مخلوط طرز تهیه و پخت آسان پیتزا مخلوط با خمیر خانگی با روشی ساده و سریع در منزل برای دریافت دستور پخت با طومار همراه باشید.

پیتزا مخلوط | آموزش طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی و ساده و نکات مهم

طرز تهیه پیتزا مخلوط خانگی 

طرز تهیه پیتزا مخلوط آنقدرها هم کار سخت و دشواری نیست. مواد استفاده شده در این پیتزا خیلی محدودیت خاصی ندارد و شما می توانید با در نظر گرفتن ذائقه خود و خانواده موادی را استفاده کنید که پیتزا را برای شما لذیذ تر کند. 

مواد مورد نیاز: 

مواد لازممقدار
کالباس۲۰۰ گرم
گوشت چرخ کرده۲۰۰ گرم
فلفل دلمه ای۱ عدد
قارچ۲۰۰ گرم
پیاز ۱ عدد
رب گوجه فرنگی۲ قاشق غذاخوری
ذرت۱ قاشق غذاخوری
پنیر پیتزابه میزان کافی
زیتونبه میزان کافی
آویشن به میزان کافی

مرحله اول در درست کردن هر پیتزایی آماده سازی خمیر پیتزا است. می توانید از خمیرهای آماده استفاده کنید و یا طرز تهیه خمیر پیتزا را در طومار بیاموزید. 

مرحله اول پخت پیتزا
برای آماده سازی مواد ابتدا قارچ، فلفل دلمه ای، کالباس، پیازو زیتون را خرد کرده در ظرفی مجزا قرار می دهیم. برای شروع کار خمیر پیتزا را روی ظرف مخصوص پهن کرده و با چنگال چند سوراخ در سطح آن ایجاد می کنیم. رب گوجه فرنگی را در ظرفی با کمی روغن تفت می دهیم تا به خوبی سرخ شود. و سپس با پشت قاشق روی خمیر پخش می کنیم و مقداری پنیر روی سطح سس میریزیم.
تفت دادن پیاز و گوشت چرخ کرده

پیازهای نگینی خرد شده را با کمی روغن سرخ می کنیم و سپس گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم تا به خوبی تفت داده شود. برای خوش طمع تر شدن گوشت از نمک، فلفل و ادویه های مخصوص گوشت استفاده کنید. 

در این مرحله روی سس را با گوشت چرخ کرده تفت داده شده و همچنین کالباس می پوشانیم. سپس قارچ و فلفل دلمه ایی خرد شده و ذرت بخار پز شده را در لایه بعدی میچینیم. در مرحله آخر پنیر پیتزا را روی همه مواد ریخته و برای تزیین کمی قارچف زیتون حلقه شده و ذرت را در لایه آخر قرار دهید.

فر را روی درجه 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا فر به دمای کافی برسد. ظرف محتوی پیتزا را به مدت 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا هم خمیر پخته شود و هم پنیر طلایی رنگ شود. پیتزا آماده است.

نکات مهم در پخت پیتزا

موارد تکمیلی:

اگر دوست داشتید که روی پیتزا بیشتر طلایی شود می توانید برای مدت کوتاهی مثلا 2 دقیقه فر را در حالت گریل قرار دهید تا پنیر طلایی رنگ شود. این کار را در مواردی که خمیر پیتزا کاملا پخته شده اما پنیر به خوبی آب نشده هم می توانید انجام دهید.

اگر از خمیر بودن نان پیتزا اذیت ی شوید و ترجیح می دهید که پیتزا نان تردی داشته باشد می توانید قبل از چیدن مواد روی پیتزا نان را بطور جداگانه برای مدت 5 دقیقه درون فر قرار دهید و بعد مراحل بعدی را انجام دهید.

برای آنکه خمیر ترد تری داشته باشید می توانید از روز قبل خمیر را آماده کنید و در یخچال نگه دارید و روز بعد چند ساعت قبل از استفاده در دمای محیط قرار دهید تا به آرامی گرم شود و ور بیاید. 

خمیر پیتزا را بیش از اندازه نازک نکنید اینکه خمیر نازک و ترد باشد قطعا بسیار لذیذ است اما باید این نازک بودن در حدی باشد که توانایی نگه داشتن مخلفات را روی خود داشته باشد و در هنگام پخت خیلی خشک و سوخته نشود.

اینکه پیتزا مخلفات زیادی داشته باشد همیشه خوب نیست. بیش از اندازه بودن مواد روی خمیر باعث می شود که در درجه اول پیتزا یکنواخت نباشد و در درجه دوم زمان پخت مواد و خمیر متفاوت می شود، وقتی خمیر به خوبی پتخه شده اما مواد روی پیتزا به خوبی آماده نشده است. پس بهتر است در میزان موادی که روی پیتزا قرار می دهید تعادل را رعایت کنید.

درجه حرارت فر را خیلی کم و خیلی زیاد قرار ندهید. درجه حرارت خیلی بالا باعث سوختن و حرارت کم هم باعث خام ماندن خمیر می شود. برای بهتر شدن پخت باید فر را از قبل گرم کنید.

نویسنده: پریسا سعیدی
 

  • ۲۷ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×