طریقه درست کردن آرد سوخاری خانگی فوق العاده عالی

طریقه درست کردن آرد سوخاری خانگی فوق العاده عالی

شرف الشمس

طریقه درست کردن آرد سوخاری خانگی فوق العاده عالی

از آرد سوخاری برای سوخاری کردن انواع غذا ها استفاده می شود. در ادامه این مطلب طرز تهیه آرد سوخاری را با بهترین روش در منزل ب…

طریقه درست کردن آرد سوخاری خانگی فوق العاده عالی

آرد سوخاری در انواع دانه درشت و پودری و یا ادویه دار تهیه می شود و برای ترد شدن غذاهای سوخاری شده از این آرد استفاده می شود؛ در طرز تهیه آرد سوخاری از نان های حجیم و یا نان تست استفاده می شود.

در روش تهیه قارچ سوخاری و ماهی سوخاری و مرغ سوخاری از آرد سوخاری استفاده می شود که آرد سوخاری باعث ترد و خوشمزه تر شدت این غذاها می شود.

دستور تهیه آرد سوخاری در خانه


مواد لازم

نان تست و یا نان حجیم : به میزان لازم

طرز تهیه آرد سوخاری

در تهیه آرد سوخاری می توانید از نان های حجیم مانند نان باگت و نان همبرگر و نان فرانسوی و … استفاده کنید. نان های حجیمی که در تهیه آرد سوخاری استفاده می شوند باید بیات باشند. روش تهیه آرد سوخاری به این صورت است که باید ابتدا خمیر درون نان ها را از آن ها خارج کنید و آن ها را به صورت درشت خرد نمایید بقیه قسمت های نان را هم خرد کنید.

طرز تهیه آرد سوخاری با روشی ساده

سپس قسمت های خرد شده نان را درون سینی فر قرار دهید توجه داشته باشید که شما می توانید برای تهیه آرد سوخاری از مخلوط کردن چند نان استفاده کنید سپس فر را هم روی دمای 160 درجه تنظیم کنید و سینی فر را درون فر به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار دهید تا نان ها به صورت کامل برشته و تست شوند توجه داشته باشید که رنگ نان ها نباید تغییر کند و همین که روی نان ها سفت شوند و نان ها به خوبی تست شوند برای تهیه پودر سوخاری کافی است. بعد از اینکه نان ها به خوبی آماده شدند سینی فر را از درون فر خارج کنید و اجازه دهید تا نان ها مقداری خنک شوند و آن ها را در مخلوط کن بریزید تا به طور کامل خرد شوند.

خرد کردن نان در مخلوط کن
پودر کردن نان

می توانید برای خرد کردن نان ها از گوشتکوب هم استفاده کنید. میزان درشت و یا ریز بودن آرد سوخاری به خود شما بستگی دارد و اگر می خواهید غذاهای سوخاری شما خوشمزه تر شوند بهتر است آرد سوخاری به صورت درشت باشد.

آرد سوخاری

نکات طلایی

1. اگر شما می خواهید آرد سوخاری را با کیفیت تر تهیه کنید بهتر است از کناره های نان تست استفاده کنید.
2. در صورت تمایل می توانید برای تهیه پودر سوخاری از نان معمولی استفاده کنید.
3. آرد سوخاری را بعد از آماده شدن درون ظرف در بسته بریزید و ظرف را در یخچال قرار دهید.
4. می توانید برای درست کردن آرد سوخاری خوش طعم از زردچوبه و فلفل و زعفران استفاده کنید.

روش تهیه آرد سوخاری در خانه

در این مطلب طرز تهیه آرد سوخاری را با بهترین روش به شما عزیزان آموزش دادیم شما می توانید آرد سوخاری را در منزل تهیه کنید و از آن برای سوخاری کردن انواع غذاهایی که نیاز به سرخ کردن دارند استفاده نمایید.

  • ۲ بهمن ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×