عدم فیلتر تلگرام توسط وزارت ارتباطات

خودداری وزارت ارتباطات از فیلترینگ تلگرام

طبق بررسی های خبرنگار طومار به نظر می رسد به جز اپراتورهای تلفن همراه، خدمات دهندگان اینترنت پرسرعت خانگی هنوز اقدام به فیلتر تلگرام نکرده اند.

با توجه به دستور قضایی مبنی بر فیلتر تلگرام و تاکید وی بر لزوم اجرای این طرح از ساعات آغازین روز سه شنبه 10 اردیبهشت ماه روند فیلترینگ تلگرام آغاز شد.

شروع داستان فیلتر شدن تلگرام با ایرانسل اتفاق افتاد و از آن پس هر کدام از سرویس دهنده های خطوط موبایل یکی پس از دیگری اقدام به فیلتر تلگرام نمودند.

اما در این میان شنیده ها حاکی از این ماجرا بود که برخی کاربران بدون محدودیت در حال استفاده از تلگرام هستند. پس از بررسی های انجام شده توسط کارشناسان سایت طومار شواهد حاکی از آن است که تنها اپراتورهای تلفن همراه اقدام به فیلتر این شبکه اجتماعی نموده اند و خدمات دهندگان اینترنت پر سرعت خانگی ( ADSL ) که مستقیما زیر نظر وزارت ارتباطات هستند هنوز اقدام به فیلتر تگرام ننموده اند.

لازم به ذکر است طبق بررسی ها شرکت های خدمات پر سرعت اینترنتی مستقیما زیر نظر شرکت ارتباطات زیر ساخت وزارت ارتباطات فعالیت می کنند و عملکرد آن ها کاملا تحت نظر این وزارت صورت می گیرد.

بنابراین به نظر می رسد علی رغم تاکید دستور قضایی مبنی بر لازم الاجرا بودن فیلترینگ تلگرام تاکنون وزارت ارتباطات از اجرای این دستور خودداری نموده است.اما در این میان از صبح امروز سه شنبه آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با حضور در دفتر رییس جمهور به بررسی مساله فیلترینگ تلگرام پرداخته است. جلسه ای که در ابتدا جلسه استعفا این وزیر جوان برداشت شد. اما در پایان جلسه وزیر ارتباطات در پاسخ به خبرنگاران اعلام کرد، که این جلسه تنها اعلام نظرات کارشناسی به رییس جمهور بوده است.

حال باید دید در پایان این جلسه و با بازگشت وزیر ارتباطات به دفتر کار خود آیا تلگرام بر روی اینترنت های خانگی نیز فیلتر خواهد شد یا خیر.

طبق بررسی های خبرنگار طومار به نظر می رسد به جز اپراتورهای تلفن همراه، خدمات دهندگان اینترنت پرسرعت خانگی هنوز اقدام به فیلتر تلگرام نکرده اند. لازم به ذکر است طبق بررسی ها شرکت های خدمات پر سرعت اسنترنتی مستقیما زیر نظر شرکت ارتباطات زیرساخت و وزارت ارتباطات فعالیت میکنند و عملکرد آنها کاملا تحت نظر این وزارت است.

  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×