علت مشکلات مادرزادی نوزادان

علت مشکلات مادرزادی نوزادان

شرف الشمس

علت مشکلات مادرزادی نوزادان

علت مشکلات مادرزادی نوزادان بعضی از کودکان هنگام تولد ممکن است دچار مشکلاتی باشند که برای مادر و پدر نوزاد نگرانی هایی را به وجود می آورد.  این مشکلات میتوانند در طول دوران بارداری به علت یکسری عوامل که در ادامه توضیح خواهیم داد ایجاد شوند . در این م

علت مشکلات مادرزادی نوزادان

بعضی از کودکان هنگام تولد ممکن است دچار مشکلاتی باشند که برای مادر و پدر نوزاد نگرانی هایی را به وجود می آورد.  این مشکلات میتوانند در طول دوران بارداری به علت یکسری عوامل که در ادامه توضیح خواهیم داد ایجاد شوند . در این مقاله به موضوع ” علت مشکلات مادرزادی نوزادان” خواهیم پرداخت.

علت مشکلات مادرزادی نوزادان

مشکل مادرزادی ماه‌ گرفتگی

در زمان گذشته اعتقادها بدین گونه بود که در هنگام ماه گرفتگی اگر خانم بارداری به ماه نگاه کند بر روی پوست خود یا فرزندش لکه ای پوستی ایجاد خواهد شد. این خرافه در کشورهای زیادی وجود دارد و بر تاثیر آن بر روی پوست معتقد هستند اما تحقیقات تا کنون چنین اثری را اثبات نکرده است.

لکه های ماه گرفتگی انواع مختلفی دارد از نظر بافتی ممکن است این لکه ها صاف یا برامده باشند و از نظر رنگ میتوان این لکه ها را تقسیم بندی نمود .لکه های ماه گرفتگی پس از تولد نوزاد ممکن است به تدریج کم رنگ و محو  و یا پررنگ و بزرگتر شوند. این لکه های مادرزادی هیچ گونه دردی نخواهند داشت و کاملا بی خطر هستند. اما به هر حال بهتر است اگر پوست کودک شما و یا حتی خود شما دچار این عارضه شد به یک متخصص پوست مراجعه کرده و مشاوره های لازم جهت درمان را دریافت نمایید. بعضی از این لک‌ها ناشی از افزایش رنگ دانه‌ های پوستی می باشند . به طور کلی هنوز مشخص نمی باشد دلیل اصلی وجود این لکه ها چه می باشد.

در نتیجه اگر فرزندتان دچار این لک ها می باشد ، نیازی نیست نگرانی های خود را به او منتقل نمایید و در کنار این موضوع نگذارید فرزندتان نسبت به واکنش های بی مورد دیگران دچار ناراحتی و اضطراب شود . به کودک خود بیاموزید که وجود این لک ها هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد و با زبان کودکانه به او بفهمانید که این لک ها نشانه آن است که خدا تو را بسیار دوست دارد که این نشان را به تو داده است.

مشکل مادرزادی شکاف کام

شکاف کام یکی از نقص های مادرزادی میباشد که قابل درمان است. اگر در دوران بارداری دهان جنین به‌ خوبی شکل نگیرد، شکافی از قسمت لب بالا تا حفره بینی بر جای خواهد ماند . کودک در زمانی که این نقص همراه او است نمی تواند به راحتی بخورد ، بیاشامد ، بشنود و یا صحبت کند . اما به طور کلی این مشکل را میتوان با کمک جراحی بر طرف نمود .

علل ایجاد مشکل مادرزادی شکاف کام:

  • مصرف کردن برخی دارو‌ها در دوران بارداری
  • مصرف کردن نوشیدنی‌های الکلی و مواد مخدر در دوران بارداری
  • سیگار کشیدن در دوران بارداری
  • وجود سابقه شکاف کام در اعضای خانواده

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

با تشکر مديريت سايت کلینیک ارمغان

علت مشکلات مادرزادی نوزادان
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×