علت نرسیدن به ارگاسم در زنان

علت نرسیدن به ارگاسم در زنان

شرف الشمس

علت نرسیدن به ارگاسم در زنان

در جریان روابط جنسی ، درصد زیادی از خانم ها ، ممکن است هرگز به اوج لذت و ارگاسم نرسند و یا برخی از زنان تظاهر به رسیدن ارگاسم داشته باشند و از مطرح کردن آن اجتناب داشته باشند.علت این واکنش خانمها در چیست؟

علت نرسیدن به ارگاسم در زنان

شرایط ارگاسم در زنان چیست؟

ارگاسم در زنان یک واکنش طبیعی جنسی است که تا کنون به صورت معمایی سربسته باقی مانده است. به اوج نرسیدن در حین عمل جنسی میتواند سرمنشا مشکلات فراوانی باشد. ثابت شده که ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی در این مسئله میباشد. زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند که چگونه می توانند به ارگاسم مطلوب برسند. که در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسیدن رسیدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند و همچنین همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود. در حالیکه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی دارد. به ارگاسم نرسیدن زنان می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست باشد و بعلاوه برای بعضی خانم ها این الزام وجود ندارد که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد.

شرایط ارگاسم زنان

یکی از مسائلی که گاها بین خانم ها پیش می آید و کمی شایع است، تظاهر کردن به ارگاسم در رابطه­ ی جنسی است. دکتر علی شیخ الاسلامی پزشک عمومی فارغ التحصیل دانشگاه تهران و دارای مدرک دکترای تخصصی روانشناسی اعتقاد دارد که بدترین و اشتباه ترین کار همین است که فرد به همسرش درباره ی رابطه ی جنسی و اینکه به ارگاسم نمی رسد چیزی نگوید. راهکارهای ایشان را در این خصوص بخوانید.

تعداد زیادی از خانم ها در رابطه­ ی جنسی­شان به ارگاسم نمی رسند اما هیچ وقت این را به شوهرشان نمی گویند. حتی مواردی را داشته ایم که خانمی 5 سال است ازدواج کرده و حتی یک بار هم به ارگاسم نرسیده، حالا به شدت پریشان و افسرده است اما نمی داند چطور این موضوع را به شوهرش بگوید، در حالی که 5 سال به او دروغ گفته. نظر شما در این خصوص چیست؟

باید بگویم کسانی که این کار را به شکل عادت انجام میدهند بهتر است از همان ابتدا به جای نقش بازی کردن و تشکر کردن از این بابت که خیلی از رابطه ی جنسی شان راضی هستند مشکلی که دارند را مطرح کنند و بگویند از رابطه شان لذت نمی برند.

البته این موضوع باید با ظرافت کامل و در زمان مناسب مطرح شود تا مرد احساس بدی نداشته باشد و فکر نکند که همسرش قصد دارد تقصیری را متوجه آقا کند. بهتر است قبل از شروع صحبت، خانم به آقا بگوید که از ایشان راضی است اما باید در رابطه شان تغییری ایجاد شود تا ایشان بیشتر لذت ببرد. بهترین راه این است که فرد کاملا احساسی که در رابطه ­ی جنسی اش دارد را با طرف مقابل در میان بگذارد.

در این خصوص چه راهکاری وجود دارد؟

اول از همه افراد باید مطمئن شوند رابطه ی جنسی که با هم دارند رابطه ی درستی است.

چه رابطه ای درست است؟

رابطه ی درست به رابطه ای می گویند که در زمان مناسب، در مکان مناسب و در شرایط مناسب در حالی که هر دو نفر علاقه مند و راغب به برقراری رابطه هستند، انجام شود. این رابطه باید آن قدر باب میل هر دو طرف باشد که آنها همه ی تلاش شان را برای بهتر شدن رابطه شان به کار ببندند.

مهم ترین مسئله برای اینکه زنان راحت تر به ارگاسم برسند و از رابطه ی جنسی شان لذت ببرند این است که مرحله ی پیش نوازش به خوبی انجام شود. بهتر است زوج ها حتما از ژل های مخصوص رابطه ی زناشویی مانند ژل لوبریکانت استفاده کنند. اگر تمام این شرایط رعایت شود احتمال اینکه برای خانم ارگاسم اتفاق بیفتد هست. ضمن اینکه مقدمات عاطفی رابطه هم باید باشد.
 
منظورتان چیست؟

یعنی قبل از برقراری رابطه جنسی نیاز عاطفی آن خانم برطرف شود ایشان در رابطه ی جنسی با آرامش حاضر می­ شوند و این مسئله به ارگاسم رسیدن خانم ­ها کمک بیشتری می­ کند. امکان ندارد خانمی با دلخوری، عصبانت و ... وارد رابطه ی جنسی شود اما در نهایت به ارگاسم هم برسد و لذت ببرد. حال خوب عاطفی یکی از پیش شرط های به ارگاسم رسیدن است.

اگر این شرایط رعایت شود، در اولین رابطه ­ی جنسی که برقرار می­شود این ارگاسم اتفاق می­افتد یا باید بعد از چند بار برقراری رابطه انتظار به ارگاسم رسیدن داشت؟

نه در همان مرحله اتفاق می ­افتد. البته باید به یک نکته­ ی دیگر هم توجه کنید، ممکن است یکی از دلایل به ارگاسم نرسیدن خانم ها ممکن است زودانزالی همسرشان باشد که بهتر است اگر این مشکل وجود دارد به دکتر مراجعه کنند تا این مسئله برطرف شود و رابطه ی زناشویی به کیفیت لازم برسد.

علت نرسیدن به ارگاسم در زنان

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×