عوارض کاشت مژه چیست؟

عوارض کاشت مژه چیست؟

شرف الشمس

عوارض کاشت مژه چیست؟

عوارض کاشت مژه چیست؟ آیا اکستنشن مژه آسیبی به مژه اصلی وارد می کند؟

عوارض کاشت مژه چیست؟

کاشت مژه چیست و چه عوارضی دارد؟

شاید بارها و بارها برای شما پیش آمده باشد که آرزو کرده باشید مژه های بلند و حالت داری داشته باشید تا بتوانید بدون اینکه آرایشی کنید همیشه مرتب و منظم و زیبا باشید. راحت ترین راه حل با توجه به تبلیغات بی شمار سالن های زیبایی کاشت یا اکستنشن مژه است. در این روش مژه هایی از جنس ابریشم، موی سمور و یا حتی موی طبیعی انسان است که با چسب های خاص و مقاوم در برابر آب بین مژه های اصلی چسبانده می شود.
آیا تا به حال افرادی که کاشت مژه انجام داده اند و بعد از مدتی مژه ها را برداشته اند دیده ایید؟ 

عوارض کاشت مژه

نکته هایی درباره کاشت مژه

ین مژه ها کاشت دائم و همیشگی نیستند و با افتادن هر کدام از مژه های اصلی که اکستنشن ها روی آنها چسبیده اند می افتند و عمر حدودی این مژه ها یک ماه است. که بعد از گذشت این یک ماه باید دوباره به سالن مراجعه کنید و جاهایی که افتاده را مجدد پر کنید.
تعداد مژه های اصلی برای کاشت نیز مهم است زیرا مژه ها روی پایه اصلی سوار می شود و همچنین بلندی آن نیز نهایتا می تواند دو برابر باشد. این مژه ها همانند مژه های اصلی نیستند و باید در شستشو و دست زدن به آنها مراقب باشید. فشار آب زیاد و همچنین بخار آب می تواند افتادن مژه ها سرعت بخشد. اگر مژه های خوبی دارید فقط برای مجالس مهمانی ها اقدام به کاشت مژه نکنید.

کاشت مژه

زیبایی به چه قیمتی؟

همه ما می دانیم تغییراتی که با اعمال جراحی و یا در سالن های زیبایی انجام می دهیم حتما علاوه بر نتیجه کار عوارضی خواهد داشت.

احتمال دارد بعد از انجام کاشت احساس سوزش در اطراف چشم داشته باشید که آرایشگر شما اعلام کند این مشکل طبیعی است و بعد از گذشت چند دقیقه این مشکل برطرف می شود. اما دیده شده که گاهی این سوزش تمام نمی شود و یا حتی رفته رفته این درد و سوزش شدیدتر شود. 

التهاب پلک نیز همانند سوزش از مشکلاتی است که بعد از انجام اکستنشن امکان دارد ایجاد شود. 

عفونت های جدی پلک. همه ما حساسیت های بهداشتی چشم را می دانیم. اگر موارد بهداشتی و زیبایی را به خوبی رعایت نکنید حتما دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

مشکلات آلرژیک از جمله مشکلاتی است که بخاطر استفاده از چسب مورد استفاده به وجود می آید. اگر از قبل به بیماری های آلرژیک مبتلا هستید حتما این مورد را با آرایشگر خود در میان بگذارید.

و اما مهمترین و می توان گفت بدترین اتفاقی که بعد از کاشت می افتد از دست دادن مژه های اصلی ست. با افتادن هر کدام از این مژه های مصنوعی مژه اصلی نیز به همراه آن می افتد. سرعت رشد مژه در افراد مختلف متفاوت است اما آنچه برای همه واضح است رشد مژه بسیار کند است و قطعا مژه ایی که بعد رشد می کند به بلندی مژه از دست رفته نیست.

اکستنشن مژه

توصیه نهایی

بجای استفاده از راه های سریع برای رسیدن به زیبایی بهتر است که از راه های طولانی تر و اما مطمئین تر استفاده کرد. قطعا درمان های خانگی برای تقویت مژه وجود دارد که البته نیازمند ممارست بیشتری است. بهتر است برای مراسم های خاص که دوست دارید زیبایی شما چند برابر باشد از مژه های موقت که چسب خیلی ضعیفی دارند استفاده کنید.

راحت‌ترین راه برای جلوگیری از خطر عفونت و یا سوزش چشم، این است که به سادگی از اکستنشن مژه‌ها دوری کنید. متخصصان ما می‌گویند که اگر شما نیاز به مژه‌های بلند و جذاب دارید، به جای اکستنشن مژه از ریمل زدن استفاده کنید.

اما اگر تصمیم قطعی بگیرید که از مژه‌های خود را اکستنشن کنید باید برخی از نکات مهم را رعایت کنید:

اطمینان حاصل کنید؛ کسی که اکستنشن مژه شما را انجام می‌دهد گواهی‌ نامه معتبر دارد.

ترکیبات مورد استفاده در مورد چسب استفاده‌ شده مثل فرمالدیید، را چک کنید.

دقت کنید که آرایشگر، نظافت خوبی داشته باشد، مثلا از شستن دست‌هایش به طور کامل اطمینان حاصل کنید و به پوشیدن دستکش او دقت کنید.

بعد از اکستنشن مژه، در صورت وجود هر گونه علائم خفیف نیز به پزشک مراجعه نمایید مخصوصا اگر علائم عفونت را دیدید، هر چه زودتر اقدام کنید.

آرایشگر باید از ابزار تمیز و ضدعفونی شده برای اکستنشن مژه شما استفاده نماید.

بهتر است که طرفداران اکستنشن مژه باید از روغن درخت چای استفاده کنند.

  • ۲۱ مهر ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×