عکسهایی از فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی در یک قاب

عکسهایی از فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی در یک قاب

شرف الشمس

عکسهایی از فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی در یک قاب

فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی سه تن از سوپراستارهای دهه 50 سینمای ایران بودند که اکثر ایرانیان با فیلم هایشان خاطرات شیرینی دارند. در این مطلب عکس هایی دیدنی از این 3 غول سینمای ایران را در کنار یکدیگر در یک قاب با هم می بینیم

عکسهایی از فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی در یک قاب

تصاویر زیر از مجموعه عكس هاىِ آرشيوِ مجله "ماه نو فيلم" از جلسه مصاحبه و تقدير برگزيدگان بازيگر نقش اول مرد در بهار سال ۱۳۴۷ شمسی انتخاب شده است و سه تن از غول های سینمای ایران را در کنار یکدیگر و در یک قاب به تصویر کشیده است.

فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی در یک قاب

دهه ۴۰ و ۵۰ خورشیدی دوره ای بود که فیلمفارسی ها برای خودشان برو بیایی داشتند و سینمای ایران را قبضه کرده بودند. مردم عاشق قهرمان فیلم هایشان می شدند و با آنها زندگی می کردند. مردم زور و بازو و هیبت قهرمانان را می دیدند و یا ضربات مشت آنها که بر صورت نامردان می نشست سوت و کف می زدند و شادی می کردند ولی مردم شكاف ها و ترك هاىِ اسطوره ها و بُت هايشان را نمى ديدند و شيفته تغييرِ تاريخ بودند، تاريخى که مانند ضد قهرمانان فیلم  ها نامرد بود.

فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی

مردم شيفته تغييرِ تاريخ بودند تاریخی که مانند چين و چروک های  پيشانى بهروز حتى در اوجِ جوانى اش است، مثلِ پف كردن موهاىِ بهروز بعد از حمام، مثلِ خط ريشِ فردين و گوشه عجيب لب هايش كه يك انحناىِ معروف دارد، و شکاف وسطِ ابروهاىِ ناصرملك مطيعى، كه از نزديك، خواستنی تر است، و يك افقِ سبز و آسمانِ آبى مدل دهه چهلى

عکس های فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی

چهره های این سه مرد در یک قاب جای گرفته چهره هايي كه بعدها ديگر به آساني در يك قاب جا نگرفتند. در دوران اوج شهرتشان هستند، با شيك ترين لباس های زمان خودشان، با گام هايي محكم و سرشار از تواضع. هر كدام شمايل خاص دوران خودشان بودند.

فردین، بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی
قيصر و سلطان قلب ها و فرمون، مانند مثلث انتقام، عشق و اعتراض، سه گانه هويت بخشِ برای جامعه آن روز ایران بودند. سوپراستارهایی كه دیگر در نسل بعدی سينمای ايران نه تكرار شدني بودند و نه جايي داشتند.
 • ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
مطالب مشابه

  کانال تلگرامی طومار

  ۰ دیدگاه
  دیدگاه ها
  دعا و طلسم
  هاروس
  ×