خبر مهم برای متقاضیان کارت سوخت. فقط 6 روز مهلت دارید

خبر مهم برای متقاضیان کارت سوخت. فقط 6 روز مهلت دارید

شرف الشمس

تا ۶ روز دیگر برای بنزین زدن باید کارت سوخت به همراه داشته باشید؛ وگرنه امکان دریافت بنزین ندارید.

به گزارش مجله طومار به نقل از خبرآنلاین: تا ۶ روز دیگر برای بنزین زدن باید کارت سوخت به همراه داشته باشید؛ وگرنه امکان دریافت بنزین ندارید.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بارها در اطلاعیه‌ها و فراخوان‌های متعدد تاکید کرده مالکان وسایل نقلیه در روزهای باقی مانده تا ۲۰ مردادماه نسبت به دریافت کارت سوخت خود اقدام کنند.

براساس تصمیم شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، افرادی که پس از این تاریخ نتوانستند کارت سوخت دریافت کنند، می‌توانند با کارت سوخت جایگاه اقدام به سوخت‌گیری کنند، اما با محدودیت‌هایی مواجه خواهند شد.

امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این خصوص گفته است: «از ۲۰ مرداد ماه و در مرحله اول در چهار کلان شهر تهران، کرج، تبریز و اصفهان عرضه سوخت با کارت جایگاه‌ها محدود می‌شود​.»

به گفته وی، «هم‌اکنون افراد در هر بار سوخت گیری با کارت جایگاه‌ها می‌توانند تا ۶۰ لیتر سوخت دریافت کنند، اما با اعمال محدودیت‌ها این میزان کاهش می‌یابد و مقدار سوخت کمتری به آن‌ها عرضه خواهد شد.»

وکیل‌زاده با بیان اینکه هنوز درباره میزان این محدودیت تصمیم‌گیری نهایی نشده، تصریح کرده است: «از آنجا که تلاش داریم برای مردم مشکلی ایجاد نشود، در ابتدا میزان این محدودیت‌ها را کم در نظر خواهیم گرفت، اما به مرور این محدودیت‌ها افزایش یافت و علاوه بر چهار کلان شهر به سراسر کشور تعمیم داده خواهد شد.»

وی درباره دلیل انتخاب این چهار کلانشهر برای اعمال محدودیت‌ها در مرحله نخست اجرای طرح عنوان کرده است: «به دلیل این‌که در این چهار کلان‌شهر بیشترین تقاضا جهت صدور کارت هوشمند سوخت ثبت شده و اطمینان داریم تمامی کارت سوخت متقاضیان فاقد کارت، تا قبل از ۲۰ مرداد صادر و به اداره پست تحویل خواهد شد. البته در مشهد نیز تقریبا تمامی مالکان خودرو برای صدور کارت سوخت ثبت‌نام کرده‌اند، اما از آنجا که این شهر مسافران زیادی دارد، فعلا شامل این محدودیت‌ها نمی‌شود.»

در این شرایط و با توجه به این‌که تنها ۶ روز تا احیای کارت سوخت باقی مانده، همچنان دارندگان وسایط نقلیه با ابهاماتی در خصوص اجرای این طرح روبه‌رو هستند. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ۵ سوال مهم در این بخش را پاسخ داده است.

  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×