فواید آب نمک برای دندان چیست؟

فواید آب نمک برای دندان

شرف الشمس

فواید آب نمک برای دندان

فواید آب نمک برای دندان چیست؟

فواید آب نمک برای دندان

فواید آب نمک برای دندان

بعضی ها از نمک برای مسواک زدن استفاده می‌کنند، باید بدانید که نمک خاصیت سایندگی مسواک را بالا برده و ممکن است به دندان‌ها آسیب وارد کند و حتی سبب تحلیل رفتن لثه شود بنابراین هیچگاه از نمک برای مسواک زدن استفاده نکنید. استفاده از محلول آب نمک در مدت کار طولانی بسیار اشتباهاست چون خاصیت از بین بردن پلاک دندانی که باعث پوسیدگی دندان و در نهایت بیماری لثه می‌شود را ندارد.

قسمت اعظم نمک را کلرید سدیم تشکیل میدهد رشد باکتری ها در بسیاری از غذاها با توجه به وجود کلرید سدیم محدود شده و از تخریب آنها جلوگیری می‌کند چون سدیم مولکولهای آب را جذب میکند. باکتریها برای رشد به رطوبت نیاز دارند بنابراین بدون آب نمی توانند رشد کنند . آب به  منظور یک آنتی‌بیوتیک در نظر گرفته نمی‌شود چرا که آب مورد نیاز باکتریها را فراهم می شود.

نمک دریایی

شستن دهان با آب نمک بسیار مفید است زیرا نمک دهان را به طور موقت قلیایی کرده یاPH آن را افزایش می دهد که مانع از تکثیر باکتری میشود زیرا تمام گونه های باکتری محیط اسیدی را ترجیح می دهند. عفونت باکتریایی موجب پوسیدگی می‌شود. آب نمک و پوسیدگی دندان با هم رابطه داشته و آب نمک با خاصیت ضد باکتریایی خود، از رشد باکتری جلوگیری می کند. هیچ کس نباید از نمک به جای خمیر دندان استفاده کنید زیرا موادی در خمیر دندان وجود دارند که بسیار موثر هستند مانند فلوراید و خوشبو کننده دهان و... بنابراین این مواد در نمک وجود ندارد که بتواند از پوسیدگی دندان پیشگیری کند. آب نمک باعث جلوگیری از بیماری‌های لثه میشود.درد و التهاب نیزبه وسیله نمک ارام میشود.

گاها برای از بین بردن عفونت دهان نمک بسیار موثر است و حتی در بهبود زخم های دهانی نیز می‌تواند مفید واقع شود. با اضافه کردن جوش شیرین به نمک می توان اثر قلیایی را افزایش داد.
 

نویسنده: مستانه کیا

  • ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×