فواید جالب و غافلگیرکننده تمیز کردن خانه

فواید جالب و غافلگیرکننده تمیز کردن خانه

شرف الشمس

فواید جالب و غافلگیرکننده تمیز کردن خانه

تمیز کردن خانه یکی از اصلی ترین وظایف خانم ها در خانه است که میتواند مزایا هم داشته باشد, با فواید جالب تمیز کردن خانه آشنا شوید.

فواید جالب و غافلگیرکننده تمیز کردن خانه

فواید تمیز کردن خانه

رفت و روب و تمیز کردن خانه یکی از کارهایی است که روزانه ما انجام می دهیم اما بیشتر اوقات این کار مخصوص خانم ها است ولی اقایان نیز کارهایی انجام می دهند.

تمیز کردن خانه

مزایای تمیز کردن خانه

با وجود اینکه تمیز و مرتب کردن خانه برای بسیاری از ما کار دشواری است و سعی می کنیم در فاصله های طولانی تری خانه مان را تمیز کنیم ولی این فعالیت در کنار اینکه موجب تحرک بدنی ما می شود دارای مزایای دیگری، هم در خانه و هم در زندگی اجتماعی ما است که در ادامه به آن می پردازیم.

1- حذف وسایل اضافی
گاهی هنگام تمیز کردن خانه به وسایلی بر می خوریم که مدت ها از آن ها استفاده نکرده ایم و الان به درد ما نمی خورد، می توان این وسایل را به کسانی داد که به آن احتیاج دارند و در کنار این کار حجم کمدهایمان نیز سبک تر می شود.

این موضوع در زندگی خودمان هم کاربرد دارد و گاهی باید افکار و موضوعاتی که برایمان کاربردی ندارند یا منفی هستند را از زندگی مان بیرون کنیم.

2- نگه داشتن چیزهای مهم
این موضوع خیلی مهمی است که چیزهایی را در خانه مان نگهداریم که از آن ها لذت می بریم و حس می کنیم زیبا هستند.این موضوع در روابط اجتماعی ما هم کاربرد دارد و ما باید کسانی را در زندگی مان نگه داریم که برایمان خیلی مهم و عزیز هستند.

3- اهمیت وسایل کوچک
گاهی اوقات تمیز کردن یک میز یا کمد با وجود وسایل کوچک دشوار می شود و شما ترجیح می دهید آن ها را دور بیاندازید.
اما گاهی به وسایل کوچک و بسیار کاربردی یا هدایایی از عزیزانتان بر می خورید، اینها همان چیزهای کوچک با ارزشی هستند که هیچ گاه اهمیتشان را از دست نمی دهند.مثل یک هدیه کوچک از یک دوست صمیمی.می توانید این هدیه را روی میزتان بگذارید تا همیشه به یادش باشید.

4-پاکسازی آلودگی های پنهان
یکی از فواید تمیز کردن دوره ای خانه این است که گاهی هنگام نظافت کردن به جاهایی مثل زیر کمدها یا گاز برمی خوریم که برای مدت ها تمیز نشده اند و سرشار از میکروب هستند که این آلودگی ها می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

در زندگی اجتماعی هر کدام از ما هم بهم ریختگی و آشفتگی هایی وجود دارد که تا به آن ها رسیدگی نکنیم به همان شکل باقی می مانند و تاثیرات منفی بر زندگی مان می گذارند.
برای مثال یک مشکل حل نشده با دوست قدیمی یا شریک زندگی مان که موجب شده مدت طولانی با هم در ارتباط نباشیم.هرچه زودتر به این مسائل رسیدگی کنیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت.

5- تسلیم نشدن
اگرچه تمیز کردن و رسیدگی به کارهای خانه سخت است اما تسلیم نشوید.این مهم ترین چیزی است که از تمیز کردن خانه باید بیاموزید.

گاهی ما در مقابل کارهایمان احساس ضعف می کنیم اما بدون توجه به اینکه چقد آن کار برایمان سخت است باید بدانیم که در نهایت باید آن را انجام دهیم و تسلیم نشویم.سختی یک کار شروع آن است و در نتیجه ما را به هدفمان نزدیک تر می کند.

فواید جالب و غافلگیرکننده تمیز کردن خانه

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×