درباره فواید غذایی جگر چه می دانید؟ با خواص و فواید جگر بیشتر آشنا شوید

درباره فواید غذایی جگر چه می دانید؟

شرف الشمس

درباره فواید غذایی جگر چه می دانید؟

کبد نسبت به بسیاری از غذاهای دیگر کالری کمتری دارد. 100 گرم جگر فقط 200 کالری دارد

درباره فواید غذایی جگر چه می دانید؟

فواید جگر

جگر(کبد) ماده مغذی متراکم بدن  و منبع قدرتمند ویتامین A است. ویتامین A برای سلامتی چشم و کاهش بیماریهایی که باعث التهاب می شوند مانند بیماری آلزایمر تا آرتریت مفید است.

جگرسرشار از پروتئین با کالری کم دارای  فولیک ، آهن ، کروم ، مس و روی است جگر به ویژه برای قلب و برای افزایش سطح هموگلوبین خون بسیار مفیداست.

مواد مغذی موجود در 100 گرم  جگر گاو:

ویتامین ب 12:این ویتامین به تشکیل گلبولهای قرمز و DNA کمک می کند. همچنین در عملکرد سالم مغز نقش دارد.

ویتامین آ :ویتامین آ برای بینایی ،عملکرد ایمنی و تولید مثل مهم است. همچنین به عملکرد اندام هایی مانند قلب و کلیه ها بسیار مفید است.

ریبوفلاوین یا ویتامین ب 2: ریبوفلاوین برای رشد و عملکرد سلول اهمیت دارد. همچنین به تبدیل غذا به انرژی نیز کمک می کند.

فولات یا ویتامین ب 9 : فولات یک ماده مغذی اساسی است که در رشد سلول و تشکیل DNA نقش دارد.

آهن: آهن یکی دیگر از مواد مغذی ضروری است که به حمل اکسیژن در بدن کمک می کند. آهن موجود در جگر آهن آهن است ،به نوعی که به راحتی بدن جذب می شود

فواید جگر

مس : مس مانند کلید برای فعال کردن تعدادی آنزیم عمل می کند ، که در نتیجه به تنظیم تولید انرژی ، متابولیسم آهن و عملکرد مغز کمک می کند.

کولین: کولین برای رشد مغز و عملکرد کبد مهم است.

کبد نسبت به بسیاری از غذاهای دیگر کالری کمتری دارد. 100 گرم جگر فقط 200 کالری دارد

یکی از سوالات متداول این است که آیا میزان کلسترول آن یک مشکل است؟ در حالی که کبد سرشار از کلسترول است ، این مسئله برای اکثر افراد مسئله ای نیست.

مردم قبلاً معتقد بودند که کلسترول موجود در مواد غذایی باعث بیماری قلبی می شود. با این حال ، تحقیقات جدید نشان داده اند که این مورد در اکثر افراد صادق نیست.

بیشتر کلسترول مربوط به بیماری های قلبی در واقع در بدن تولید می شود. و هنگامی که غذاهایی را که کلسترول زیادی دارند ، می خورید ، بدن شما برای حفظ تعادل کمتر کلسترول تولید می کند.

آیا زنان حامله جگر بخورند یا خیر؟

از آنجاییکه جگر حاوی ویتامین آ می باشد. دریافت زیاد ویتامین آ ، نوع موجود در کبد ، با نقایص هنگام تولد مرتبط است. با این وجود ، خطر دقیق مشخص نیست ، و تحقیقات بیشتری لازم است. گرچه ممکن است خوردن مقدار کمی از کبد در طی بارداری بی خطر باشد ، اما باید احتیاط کرد.

مترجم: مستانه کیا

  • ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×