قهوه بخورید تا سرطان کبد نگیرید

قهوه بخورید تا سرطان کبد نگیرید

شرف الشمس

قهوه بخورید تا سرطان کبد نگیرید

نوشیدن قهوه ریسک ابتلا به سرطان کبد و بیماری های مزمن کبدی را کاهش میدهد, بهترین راه پیشگیری از سرطان کبد مصرف قهوه است.

قهوه بخورید تا سرطان کبد نگیرید

پیشگیری از سرطان کبد با مصرف قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی های رایج است که امروزه در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. عده ای مصرف آن را برای سلامتی مضر می دانند اما این نوشیدنی طبیعی راهی برای پیشگیری از سرطان کبد است.

محققان دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان دریافتند مصرف قهوه بیشتر با حفاظت بیشتر در مقابل سرطان هپاتوسلولار (HCC)، نوع شایع سرطان ابتدایی کبد، کمک می کند.

سرطان کبد

جلوگیری از سرطان کبد با قهوه

طبق یافته های این مطالعه، نوشیدن یک فنجان قهوه بیشتر در روز با کاهش 20 درصدی ابتلا به HCC و دو فنجان بیشتر با کاهش 35 درصدی ابتلا به این بیماری همراه است و نوشیدن بیش از 5 فنجان قهوه این خطر را نصف می کند.

در این مطالعه، محققان داده های 26 مطالعه قبلی را که شامل بیش از 2.5 میلیون شرکت کننده بود بررسی کردند تا خطرات مرتبط با ابتلا به HCC را برای نوشیدن بین یک و پنج فنجان قهوه کافئین دار در روز ارزیابی نمایند.

بیماری HCC دومین علت مرگ ناشی از سرطان در جهان است چراکه تشخیص آن ضعیف بوده و دارای فراوانی ابتلا بالا بخصوص در چین و آسیای جنوب شرقی است. عمدتا در افرادی که در حال حاضر از بیماری مزمن کبدی رنج می برند بروز می کند.

طبق پیش بینی ها، تا سال 2030، شمار موارد ابتلا جدید در سال تا 50 درصد افزایش یافته و به بیش از 1.2 میلیون نفر خواهد رسید.
ترکیب مولکول های یافت شده در قهوه دارای خواص آنتی اکسیدان، ضدالتهاب، ضدسرطان و سایر خواص مفید دیگری است که دانشمندان معتقدند موجب کاهش ریسک بیماری مزمن کبدی و سرطان کبد در افراد مصرف کننده قهوه می شود.

قهوه بخورید تا سرطان کبد نگیرید

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×