لایسنس رایگان ویندوز 10 را چگونه از حالت سخت افزاری خارج کنیم

لایسنس رایگان ویندوز 10 را چگونه از حالت سخت افزاری خارج کنیم

لایسنس رایگان ویندوز 10 را چگونه از حالت سخت افزاری خارج کنیم

اگر شما هم از کاربرانی هستید که به تازگی از فرصت ارتقاء رایگان از سیستم عامل های مختلف به ویندوز 10 استفاده کردید و تمایل دارید تا لایسنس رایگان ویندوز 10..

لایسنس رایگان ویندوز 10 را چگونه از حالت سخت افزاری خارج کنیم

 

در این آموزش خواهیم آموخت تا چگونه لایسنس رایگان ویندوز 10 را در سایر سیستم‌ها استفاده کنیم اما در ابتدا باید با برخی از مطالب آشنا شوید. مایکروسافت با انتشار ویندوز 10 در شیوه فعال سازی سیستم عامل تغییرات بسیار زیادی را اعمال کرده است، از مهم ترین تغییرات صورت گرفته می توان به ارتباط تنگاتنگ سیستم فعال سازی جدید با شناسه سخت افزاری قطعات کامپیوتر اشاره کرد. به بیان دیگر هنگام فعال سازی سیستم عامل ویندوز 10، شناسه و سریال منحصر به فرد قطعاتی نظیر مادربرد در دیتا بیس های مایکروسافت ذخیره شده و سیستم عامل پس از نصب دوباره اطلاعات مربوط به داده های فعال سازی را با سرور های مایکروسافت مورد بررسی قرار می دهد، در نتیجه اگر قطعات سخت افزاری کامپیوتر تعویض شوند، دیگر امکان فعال سازی مجدد ویندوز 10 وجود نخواهد داشت.

لایسنس رایگان ویندوز 10

اگر شما هم از کاربرانی هستید که به تازگی از فرصت ارتقاء رایگان از سیستم عامل های مختلف به ویندوز 10 استفاده کردید و تمایل دارید تا لایسنس رایگان ویندوز 10 را بر روی سایر سیستم ها اجرا کنید، جای هیچ گونه نگرانی نیست. با قابلیت جدید هماهنگ سازی لایسنس ها که همراه با به روز رسانی بزرگ Anniversary به ویندوز 10 اضافه شده است، به راحتی می توانید مجوز فعال سازی را به سایر سیستم های کامپیوتری نیز انتقال دهید.

هماهنگ سازی مجوز سیستم عامل با حساب کاربری مایکروسافت

پس از آپدیت Anniversary این امکان فراهم شده است تا لایسنس فعال سازی رایگان ویندوز 10 را با اکانت مایکروسافت خود هماهنگ کنید تا پس از تغییر سیستم کامپیوتری در آینده همچنان قادر به فعال سازی سیستم عامل باشید. این فرآیند به صورت خودکار با ورود به حساب کاربری مایکروسافت از سیستم عامل لایسنس شده انجام خواهد گرفت. اگر هنوز وارد اکانت مایکروسافت خود نشده اید، می توانید از مسیر Settings > System & Security > Activation جهت اضافه کردن حساب کاربری مایکروسافت خود اقدام کنید تا مراحل فعال سازی با راحتی بیشتری صورت بگیرند. پس از اضافه کردن حساب کاربری مشاهده خواهید کرد که عبارت Windows 10 is activated with a digital license در کنار مشخصات Activation ویندوز 10 ظاهر می شود.

لایسنس رایگان ویندوز 10

فعال سازی سیستم عامل پس از نصب دوباره و تغییر سخت افزاری

زمانی که پس از تغییر سخت افزاری به خصوص تعویض مادربرد برای نصب دوباره ویندوز 10 اقدام می کنید، حتما مرحله enter your product key را هنگام نصب سیستم عامل نادیده بگیرید. مایکروسافت هیچگاه به طور دقیق اطلاعاتی را در مورد شیوه عملکردی سیستم فعال سازی جدید ویندوز 10 منتشر نکرده است، با این حال به نظر تعویض هارددیسک و کارت های گرافیک قطعا مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اگر به تازگی تعدادی از قطعات جانبی سیستم کامپیوتری را ارتقاء داده اید، ویندوز 10 احتمالا پس از نصب دوباره به صورت خودکار فعال خواهد شد، اما اگر مادربرد یا تعداد زیادی از قطعات اصلی سخت افزاری را تغییر داده باشید، ویندوز 10 به احتمال زیاد سیستم کامپیوتری شما را مدلی جدید در نظر گرفته و از فعال سازی خودکار جلوگیری خواهد کرد. در صورت عدم فعال سازی خودکار پس از تعویض قطعات مراحل زیر را انجام دهید:

لایسنس رایگان ویندوز 10

1- ابتدا به مسیر Settings > Update & Security > Activation مراجعه کرده و گزینه Troubleshoot را انتخاب می کنید.

windows-10 changed-hardware-recently-

3- با انتخاب I changed hardware on this device recently و گزینه Next به مرحله بعدی می روید.

microsoft-account-sign-in

3- حساب کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و Sign in می کنید.

recativate-windows10

4- از لیست سیستم هایی که در حساب کاربری مایکروسافت ثبت شده اند، آن سیستمی که در حال حاضر از آن استفاده می کنید را انتخاب کنید.

5- گزینه This is the device I’m using right now را انتخاب کرده و سپس بر روی Activate کلیک می کنید.

لایسنس رایگان ویندوز 10

 

 

  • ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×