آموزش لمینت ناخن قدم به قدم همراه با عکس

آموزش لمینت ناخن قدم به قدم همراه با عکس

شرف الشمس

آموزش لمینت ناخن قدم به قدم همراه با عکس

آموزش لمینت ناخن قدم به قدم همراه با عکس، آموزش تصویری مرحله به مرحله را در طومار بیاموزید.

آموزش لمینت ناخن قدم به قدم همراه با عکس

آموزش لمینت ناخن

لمینت ناخن در واقع کاری برای استحکام بخشیدن به ناخن های طبیعی بدون تغییر درمدل و فرم اصلی آن است. اگر از فرم ناخن خود راضی هستید فقط با شکستن آن مشکل دارید می توانید با استفاده از این روش ناخن هایی بلند و مستحکم داشته باشید. فرق اصلی که لمینت با ژلیش دارد اول در استحکام بیشتر ناخن در لمینت است و دوم اینکه در ترمیم نیازی به پاک کردن کل مواد از روی ناخن نیستید. البته قبل از انجام این مراحل بهتر است راه های درمان و تقویت ناخن را بیاموزیم و بعد از کارهای کمکی برای تقویت خارجی ناخن استفاده کنیم. در ادامه با طومار برای آموزش این کار همراه باشید.

مواد مورد نیاز

ضد قارچ / پرایمر غیر اسیدی / ژل بیس / لمینت / دستگاه یوی / سوهان برقی / وسایل مانیکور / پد الکلی

مرحله اول

ابتدا دستها را به خوبی شسته و مطمین شوید که چربی روی ناخن وجود ندارد. برای شروع کار باید روی ناخن را به وسیله سوهان برقی کمی تراش دهید تا سطح براق ناخن از بین برود، دقت کنید که این کار بسیار سطحی انجام می شود و اصلا نیازی نیست تا فشاری بر روی سوهان برقی وارد کنید. با استفاده از یک سر سوهان روسی ( سر سوهان های مانیکور) قسمت انتهایی ناخن را عقب ببرید و سعی کنید پوست اضافه دور ناخن را در همین ابتدای کار از بین ببرید. با استفاده از ست مانیکور می توانید پوست های بلند شده از روی ناخن را جدا کنید و انتهای ناخن را به خوبی هم سطح با ناخن کنید. با استفاده از یک سوهان دستی به ناخن ها فرم دهید. این فرم می تواند گرد و یا مربعی شکل باشد که با در نظر گرفتن فرم دست و ناخن و همچنین سلیقه شخصی این کار را انجام دهید. فقط نکته مهم قسمت های پهلوی ناخن است که باید به شکل افقی سوهان کشیده شود تا ناخن از گوشت دست فاصله لازم را پیدا کند.

لمینت ناخن طبیعی

مرحله دوم

ابتدا پودرهایی که روی ناخن وجود دارد را با یک برس پاک کنید، دقت کنید این کار را نا با دست و نه با پارچه پرز دار انجام دهید پرا که پوست دست مقداری چربی دارد که نباید با قسمت سوهان کسیده ارتباطی برقرار کند و پارچه هم پرزهایی بسیار ریز خواهد داشت که می تواند زیر لمینت باقی بماند و نتیجه کار را بطور کلی خراب کند. پس بهتر است با استفاده از یک برس پودرها را از روی ناخن جدا کنیم. یکبار تمامی سطح ناخن را به ضد قارچ آغشته کنید. بعد از آن روی ناخن را پرایمر بزنید . پرایمر باعث می شود تا مواد به خوبی روی ناخن بچسبد پرایمری که زیر مواد لمینت می خواهید استفاده کنید باید حتما غیر اسیدی باشد. 

مرحله سوم

لایه اولی از مواد که باید روی ناخن زده شود ژل بیس است که باید این کار را بسایر با دقت انجام دهید. ژل بیس باید با کمی فشار روی ناخن کشیده شود تا به خوبی روی منافذ ناخن نفوذ کند. نکته دیگر که در زدن ژل بیس بسیار مهم است فاصله مواد از حاشیه ناخن است این مواد نباید به قسمت گوشت دار ناخن برخورد کند و فاصله ایی در حدود یک میلیمتر داشته باشد. اگر کار عقب زدن انتهای ناخن را به خوبی انجام داده باشید در انتهای کار فاصله ایی بین مواد و دور ناخن وجود نخواهد داشت. اگر از مواد دور ناخن خورده شود بعد از مدت کوتهای شاهد هوا کشیدن زیر مواد خواهید بود. زدن ژل بیس و در کل لمینت کردن ناخن باید برای هر ناخن مرحله به مرحله انجام شود یعنی ابتدا یک ناخن ژل بیس می خورد در دستگاه یو وی به مدت 30 ثانیه خشک می شود و نخان بعدی را ژل بیس مس یزنید. مدت خشک شدن ژل بیس حدودا 30 ثانیه است. توصیه می شود وقتی ناخن بعدی را ژل زدید کل دست را مجددا در دستگاه ببرید. لایه ژل بیس مثل لاک های معمول خشک نمی شود و چسبندگی روی آن دیده می شود این لایه چسبناک بستر مناسبی برای لمینت اصلی است.

آموزش لیمت ناخن طبیعی

مرحله چهارم

لیمینت را معمولا 3 بار بر روی ناخن می زنند تا ضخامت مد نظر را برای شما ایجاد کند. لمینت را مثل لاک در لایه هایی نازک بزنید و هر مرحله 2 دقیقه در دستگاه قرار دهید تا به خوبی خشک شود. هر چه لایه ها نازک تر و با تکرار بیشتری انجام شود نتیجه بهتر خواهد شد. شما می توانید با فرم دهی با این لاک چسبناک مقداری ناخن را تغییر فرم نیز دهید. لمینت در رنگ های مختلفی وجود دارد ولی توصیه می کنیم از مواد بی رنگ شیشه ایی و یا رنگ های بیس ساده استفاده کنید تا در مدتی که مواد روی ناخن هست خسته کننده نباشد. لایه آخر را که زدید و در دستگاه خشک کردید متوجه می شوید که مثل ژل بیس مواد چسبناکی روی لمینت وجود دارد. این لایه نشان دهنده خشک نشدن مواد نیست ماهیت اصلی مواد به این شکل  است و باید در آخر به وسیله یک پد و یا پنبه الکلی روی ناخن را محکم پاک کنید تا چسبندگی از بین برود و لایه براقی را مشاهده کنید. 

مرحله آخر

این مرحله اختیاری است. می توانید لاک ژل رنگ دلخواهتان را روی ناخن بزنید و در دستگاه خشک کنید. این مرحله را با لاک های معمولی نیز می توانید انجام دهید.

هرگونه طراحی ناخن و لاکی را به راحتی می توانید روی این مواد انجام دهید. 

طراحی روی لمینت ناخن

نویسنده: پریسا سعیدی
 

  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۳ دیدگاه
دیدگاه ها
  1. ناشناس ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

    کاش نحوه بلند کردن ناخن با لمینیت هم اموزش دهید

  2. زينب ۳۰ دی ۱۳۹۸

    عالي عالي عالي خيلي توضيحاتتون خوب و كامل بود❤️

  3. مهرناز ۱۹ اسفند ۱۳۹۸

    بسیار خوب ممنون

دعا و طلسم
هاروس
سرکتاب

×