لکه بر قوی برای پوست صورت | اسموتی زنجبلی و بادام

لکه بر قوی برای پوست صورت

لکه بر قوی برای پوست صورت

لکه بر قوی برای پوست صورت، برای آموزش یک لکه بر خانگی با طومار همراه باشید.

لکه بر قوی برای پوست صورت

اسموتی چیست؟

گاهی پیش می آید که میوه های زیادی از مهمانی ها در یخچال، اضافی باق می مانند، که مصرف نمی شوند و یا تک میوه هایی که در یخچال باقی می مانند که دیگر طراوت و تازگی خود را از دست داده اند؛ این میوه های باقی مانده، ممک است مشغله ی فکری بانوی خانه شوند؛ چرا که نه می توان آنها را دور ریخت و نه مصرف آنها (به دلیل از دست دادن تازگی) احساس لذتی به ما نخواهد داد. اما شما میتوانید با تهیه اسموتی» یا «بستنی میوه ای»، هم از خراب شدن و اسراف میوه ها جلوگیری نمایید و هم یک نوشیدنی خوشمزه نوش جان کنید.
اسموتی نوعی نوشیدنی است که از ترکیب و مخلوط کردن میوه ها تهیه می شود؛ این بدین معنی است که اجزای یک میوه شکسته می شود و به حالت یک نوشیدنی در می آید؛ نوشیدنی ای که بافت دارد و آبکی نیست. بافت میوه اندکی شکسته و نرم می شود، اما از بین نمی رود و از نوشیدنی حذف نمی شود؛ پس بدن شما برای هضم اسموتی نیاز به انجام عملیاتی دارد تا بتواند به صورت کامل این نوشیدنی را در بدن حل کند. اما این تجزیه و تحلیل شدید نیست و بدن فعالیت چندان زیادی انجام نمی دهد.
اسموتی در واقع نوعی از نوشیدنی است که قابلیت تغییر و خلاقیت (بر حسب طبع و سلیقه ی مصرف کننده اش را ) دارد؛ یعنی شما به راحتی می توانید اجزای آن را تغییر دهید و جابجا کنید. اسموتی تنوع پذیرتر از آبمیوه می باشد. برای تهیه اسموتی دست تان باز است؛ مثلا به راحتی می توانید از گیاهان، سبزیجات، میوه ها، دانه و مغزها، ادویه ها و هر چیز دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.ا
برای آماده کردن اسموتی، همه مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا خوب مخلوط شوند. اگر مخلوط شما خیلی سفت شد، کمی آب یا شیر داخل آن بریزید؛ در ضمن می توانید برای خنک کردن نوشیدنی اسموتی خود، به جای یخ از میوه های یخ زده هم استفاده کنید. در آخر هم آنها را در لیوان های زیبا سرو کنید و با تکه های میوه تزئین کنید، نوش جان!

اسموتی زنجبیل و بادام

اسموتی زنجبیل و بادام ( یک لکه بردار قوی برای پوست صورت)

زنجبیل علاوه بر خواص درمانی - بهداشتی، یک گیاه با مزه خاص و فوق العاده است. زنجبیل به جز این که می تواند در پخت و پز، خواص و مزه خاصش را به غذا برساند، روزانه با بسیاری از میان وعده ها هم میتواند مورد مصرف قرار بگیرد. اسموتی ای که از زنجبیل و بادام به دست می آید، می تواند یک لکه بردارقوی برای پوست صورت شما محسوب شود. حتی می توانید زنجبیل و کره بادام زمینی را در پاییز و زمستان بیشتر مصرف کنید تا از سرماخوردگی در امان باشید. خواص بسیاری از گیاهان و میوه ها که در این اسموتی مصرف می شود به این ترتیب است:
موز: حاوی مقدار قابل توجهی ویتامینB6  و پتاسیم است که کلیه ها، استخوان و سلامت قلب و عروق را پشتیبانی می کند.
زنجبیل: برای تسکین دستگاه گوارش بسیار مفید است. خواص ضد التهابی زنجبیل می تواند به عنوان لکه بردار قوی برای پوست عمل کند. همچنین سیستم ایمنی بدن را در برابر ویروس ها را مقاوم می کند.
روغن بادام: یکی از گزینه های مصرف زیباپسندان است، که به دلیل ویتامین E موجود در آن سبب سلامت و لطافت پوست می شود. بادام می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند.
تخم شاهدانه: از دانه های روغنی مفید است که حاوی اسیدهای چرب امگا3 می باشد. این دانه سرشار از پروتئین گیاهی کامل بوده و جهت روشن سازی پوست و سلامت تیروئید بسیار کارآمد است.
اکنون که خواص این گیاهان و میوه ها بهتر شناختید می توانید یک اسموتی از آنها تهیه کرده و استفاده کنید.

مواد لازممقدارمیزان کالری
موز یخ زده2 عدد200
زنجبیل پوست کنده1 قطعه49( در 100 گرم)
روغن بادامیک چهارم فنجان900 ( در 100 گرم)
شاهدانه3 دانه0
آبدو فنجان0


تمامی مواد را در مخلوط کن با دور تند مخلوط کنید. سپس از صافی رد کنید. این اسموتی را نصف کرده یا یک چهارم از آن را در یک ظرف دربسته قرار داده و پس از سرد شدن میل کنید. توجه داشته باشید که موز یخ زده خواص ضد لک بیشتری دارد. این اسموتي راحت و خوش مزه خواص شگفت انگیزی در سلامتی و زیبایی پوست شما خواهد داشت.

  • ۲۹ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×