طرز تهیه ماسک زغال خانگی (black face mask)

طرز تهیه ماسک زغال خانگی (black face mask)

طرز تهیه ماسک زغال خانگی (black face mask)

طرز تهیه ماسک زغال خانگی (black face mask) زغال فعال، ماسک سیاه صورت را در خانه به سادگی تهیه کنید. با طومار همراه باشید.

طرز تهیه ماسک زغال خانگی (black face mask)

طرز تهیه ماسک زغال خانگی

ماسک زغال برای پاکسازی پوست بسیار مفید است، خواص مفید ذغال فعال برای پوست در سالهای اخیر آشکار شده است. برای میکروب زدایی عمیق و تمیز کردن پوست می توانید از قرصها و یا پودر زغال فعال یا کربن اکتیو استفاده کنید. این مواد را می توانید از داروخانه و یا عطاری می توانید تهیه کنید. البته که در بازار ماسک های صورت آماده زغال وجود دارد اما امروز می توانید طرز تهیه خانگی آن را در طومار بیاموزید.

مواد اولیه

پودر زغال فعال
پودر ژلاتین
آب نسبتا داغ

طرز تهیه 

برای شروع اگر زغال فعال را به صورت قرص تهیه کرده اید باید آن را به شکل پودر نرم در آورید و آن را به نسبت ½ با پودر زلاتین مخلوط کنید، بطور مثال اگر 2 قاشق پودر کربن فعال در ظرف میریزید باید 4 قاشق از ژلاتین استفاده کنید. اول این دو پودر را با هم مخلوط کنید و بعد آب را اضافه کنید، ژلاتین در برخورد باآب به سرعت سفت می شود پس بهتر است ابتدا با پودر کربن مخلوط شود و کم کم آب را اضافه کنید. غلظت آن را در حدی ایجاد کنید که بتوانید به راحتی روی پوست بزنید ولی خیلی هم به راحتی شره نکند. این ماسک را برای هر دفعه استفاده روزانه درست کنید چون ژلاتین خشک خواهد شد و برای دفعات بعد قابل استفاده نخواهد بود.

ماسک سیاه

ماسک های ورقه ایی برای از بین بردن دانه های سر سیاه پوست بسیار مفید است اما این مواد را به پوست دور چشم نزنید چون پوست این ناحیه بسیار حساس است و باعث چروک می شود. 

لایه نسبتا ضخیمی را روی پوست بزنید و اجازه دهید که به خوبی خشک شود و سپس به آرامی از روی پوست جدا کنید. این ماسک را برای آقایان نیز می توانید استفاده کنید چون چربی پوست مردان بیشتر بوده و منافذ سر سیاه روی بینی آنها بسیار است. اگر پوست خشکی دارید ایم ماسک را بیشتر از یک بار در ماه استفاده نکنید و بطور معمول بیشتر از یک بار در هفته نیز استفاده نکنید. بعد از استفاده صورت را با یک پد و تونر تمیز کنید تا پوست تمیز شده و منافذ آن بسته شود.


نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۴ بهمن ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×