مخمر آبجو چیست و چه فوایدی دارد

مخمر آبجو چیست و چه فوایدی دارد

شرف الشمس

مخمر آبجو چیست و چه فوایدی دارد

مخمر آبجو سیستم اعصاب را متعادل ساخته و خواب را تنظیم می کند

مخمر آبجو چیست و چه فوایدی دارد

مخمر آبجو، هدیه طبیعت به انسان 

مخمر یکی از غنی ترین منابع آهن آلی می باشد. مخمر به عنوان یکی از مواد تغذیه ای طبیعی شگفت انگیز و خارق العاده شناخته شده است. مخمر یک منبع عالی پروتئین، ویتامین های B، آهن، یک  معدن کامل مواد معدنی، و اسید آمینه ها می باشد. مصرف آن همراه لیستین می تواند سطح کلسترول را پائین بیاورد. همچنین می تواند، درد بیماری نقرس و دردهای عصبی را کاهش دهد.

مخمر حاوی تمامی ویتامین های E می باشد و دارای ۱۱۹ اسید آمینه، ۱۴ ماده معدنی و ۱۷ ویتامین به استثنای ویتامین ای ، B12 و C می باشد. 

مخمر مانند سایر پروتئین ها دارای مقدار زیادی فسفر است توصیه می شود هنگام استفاده، به آن کلسیم اضافه نمایید. فسفر با وجود این که همکار کلسیم می باشد ولی می تواند کمبود کلسیم در بدن ایجاد نماید. رفع این امر با اضافه کردن میزان کلسیم هنگام مصرف برطرف می شود.

مخمر را می توانید در مایعات، آب میوه حل کرده و بین غذاها مصرف نمایید. افرادی که احساس خستگی می کنند با استفاده چند قرص مخمر یا مایع آن احساس انرژی مجدد می نمایند. استفاده از چند عدد قرص مخمر همراه با مایعات قبل از غذا اشتها را کم می نماید.

مخمر آبجو ماده ای است که از نظر عناصر انرژی زا غنی بوده و ۴۶ درصد پروتئین و مقدار کمی قند و چربی در خود دارد. به واسطه وجود ویتامین D در مخمر آبجو، این ماده، تعادل فسفر و کلسیم را حفظ می کند، مخمر آبجو مکمل ویتامینی سالم و مغذی بوده و این امتیاز را دارد که دارای کالری کمی است (برای رژیم های چاقی مفرط) علاوه بر آن تقویت کننده و تامین کننده مواد معدنی بدن نیز می باشد.

 ویتامین های B به کاهش بیماری در مسافرت کمک می کند

از مدت ها قبل، این ماده را عليه آكنه، و به طور کلی علیه تمام ناراحتی های پوستی خصوصا مواردی که دارای منشأ گوارشی هستند به کار می برند، زیرا این ماده به دفع سموم توسط مجاری طبیعی کمک می کند علاوه بر آن پوست را نرم و ملایم نگهداشته و با چین و چروک ها مبارزه می کنند از نظر گوارشی، مخمر آبجو فلور رودهای مختل شده به وسیله آنتی بیوتیک ها و روش های درمانی متعدد ورم روده، کولیتها و يبوست مزمن را بازسازی می کند.

جون مخمر حاوی میزان زیادی ویتامین های B است، نقش این ویتامین ها در بدن را تقویت می کند ویتامین های کمپلکس به سوخت و ساز کربوهیدارتها، چربی ها و پروتئین ها کمک می کند. همچنین سیستم اعصاب را تقویت و عضلات مربوط به هضم را حفظ می کند.

انواع ویتامین های B، اثرات متفاوتی دارند، به خصوص در تقویت سیستم عصبی، این ویتامین ها، استرس، افسردگی تحریک پذیری و خستگی و برخی عوارض پیری را کم می کنند. در شرایط فشار استرس یا عفونت، بدن نیاز به میزان بیشتری به ویتامین های گروه B پیدا می کند.

بدن، مازاد ویتامین B را ذخیره نمی کند. بنابراین باید ، به طور مرتب مصرف شود

بیوتین، یکی از ویتامین های B موجود در مخمر آبجو، ناخن های شکننده را تقویت و به سلامت مو کمک می کند بیوتین در بیماران دیابتی اثر انسولین را تقویت می کند و در درمان بیماری کلیوی ناشی از دیابت مفید است.

مخمر آبجو به عنوان منبع کروم نیز اهمیت دارد، کروم می تواند کلسترول خون را به میزان قابل توجهی کم کند. کروم یک مکمل مهم در بیماران دیابتی نوع ۲ (نوع بزرگسالان) نیز هست چون به میزان زیاد، قند خون را کم می کند. انسولین بدون کروم نمی تواند خوب کار کند، و قند خون افزایش می یابد.

مطالعات متعددی اثرات کروم در درمان آکنه (جوش صورت) را به خوبی نشان داده است. توانایی کروم در افزایش تأثیر فعالیت انسولین باعث شده است این ماده به عنوان کمک به کاهش وزن به کار رود. کروم به تنهایی خوب، جذب نمی شود، ولی هر گاه با مخمر آبجو مصرف شود بهتر جذب می شود.

مخمر آبجو سیستم اعصاب را متعادل ساخته و خواب را تنظیم می کند، مخمر آبجو را به اشخاصی که دارای کار فکری شدید هستند، خانم های باردار و کارگرانی که کار بدنی سنگین دارند، توصیه می کنند.

بر اثر خوردن مخمر هر چه بیشتر در شما گاز ایجاد شود نشان آن است که، بیشتر دچار کمبود ویتامینهای گروه B می باشید و بنابراین بیشتر به مخمر نیاز دارید. شما ممکن است یک فنجان قند بخورید و هیچ گاز در درونتان ایجاد نشود، چرا که قند، مستعد رشد باکتری ها نیست، مخمر، غذایی است عالی، پس باکتریها بر روی آن به خوبی رشد می کنند و هر گاه معده شما فاقد اسید کلریدریک باشد یا مقدار کمی آنزیم های هضم تولید کند قسمت عمده مخمر هضم نشده باقی می ماند و این جشن باکتری های روده شماست و همین گازها تولید می کنند. افراد تندرست مخمر را به طور کامل هضم میکنند و هیچ گاز یا احساس سنگینی در آنها ایجاد نمی شود.

به خاطر داشته باشید که در مخمر به تقریب هیچ نوع چربی و نشاسته یا قند، وجود ندارد پروتئین آن به تار و پود شما می چسبد، اشتها را راضی می سازد و به شما چنان نیروی حیات می بخشد که بتوانید اضافه وزن بدن خود را آب کنید. اگر بتوان گفت تنها یک غذای کاهش دهنده وزن وجود دارد آن مخمر است.

یکی از روشهای مصرف مخمر که چندین برابر سریع تر از مخمر مخلوط با آب میوه به شما نیرو می بخشد خوردن آن به صورت مخلوط با « شیر» مقوی است که باید آن را «نوشابه نیروبخش» نام نهاد. این عنصر دارای نقشی جهانی بدون هیچ گونه ممنوعیتی است، زیرا مطلقا بی خطر است.

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×