مردان جذب کدام زنان می شوند : زنان باهوش یا زنان خوشگل؟

مردان جذب کدام زنان می شوند : زنان باهوش یا زنان خوشگل؟

شرف الشمس

مردان جذب کدام زنان می شوند : زنان باهوش یا زنان خوشگل؟

چه شما یک زن باشید چه مرد حتما در بسیاری مواقع به این موضوع فکر کرده اید که خوشگلی یک زن برای یک مرد بیشتر جذاب است یا هوش او! … …

مردان جذب کدام زنان می شوند : زنان باهوش یا زنان خوشگل؟

چه شما یک زن باشید چه مرد حتما در بسیاری مواقع به این موضوع فکر کرده اید که خوشگلی یک زن برای یک مرد بیشتر جذاب است یا هوش او! حتما در بسیاری از مواقع هم در یک سردرگمی عجیبی فرو رفته‌اید و هردوی این معیارها را خواستنی ارزیابی کرده‌اید. نتایج مطالعه‌ای که اخیرا توسط محققان دانشگاه نورث‌وسترن و دانشگاه اینسبروک انجام شد، نشان داد که مردان این روزها کاملا متوجه هستند که در زنان چیزهایی جدای از ظاهر وجود دارد که می‌تواند آنها را جذاب‌تر کند.چنین تغییری در طرز فکر مردان لازم بود و مدت‌ها قبل باید رخ می‌داد. در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود که مردان جذب کدام زنان می شوند : زنان باهوش یا زنان خوشگل؟

مردان جذب کدام زنان می شوند : زنان باهوش یا زنان خوشگل؟

زمانی که پای داشتن یک رابطه‌ی طولانی وسط باشد مردان در کشورهایی که طرفدار تساوی جنسیتی هستند، مانند فنلاند یا ایالات متحده، بیش‌تر جذب زنانی می‌شدند که باهوش و تحصیل‌کرده بودند، تا زنانی که جذاب و زیبا دیده می‌شدند. در این کشورها زنان نیز به دنبال همین ویژگی‌ها در مردان بودند، اما با توجه به صحبت‌های آلیس ایگلی، استاد روانشناسی و عضو هیات علمی در موسسه‌ی تحقیقات سیاست در دانشگاه نورث‌وسترن، همیشه همین‌طور بوده‌است. “زنان همیشه برای موفقیت و هوش مردان ارزش قائل بوده‌اند، زیرا این‌ها ویژگی‌های یک سرپرست خوب خانواده است. موضوع جدید این است که این روند در مورد احساس مردان نسبت به زنان نیز در حال توسعه است. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هر دو جنس برای هوش و تحصیلات ارزش بیش‌تری نسبت به گذشته قائل هستند.”

مطلب مرتبط : ۸ ویژگی مردان که زنان عاشق آن هستند

در واقع، بخش‌های دیگر این مطالعه نشان داد تغییر مفهوم جذابیت می‌تواند تاثیر بسزایی روی گرایش در حال دگرگونی جامعه و تغییر دادن روابط و هنجارهای فرهنگی داشته باشد. مثلا این مطالعه کشف کرد که زوج‌های دارای ذهنیت سنتی‌تر هنوز هم معتقد هستند که مرد باید توانایی پول درآوردن را داشته باشد و زن باید توانایی نگهداری از بچه و خانه و زندگی را داشته باشد. اما طرز فکر بیش‌تر زوج‌ها تغییر کرده‌است (۷۰ درصد از زنان در خانواده‌ها عضوی از نیروی کار هستند)، و امروز آن ترجیحات کلیشه‌‌ای و پیش پا افتاده قدرت خود را از دست داده‌اند و دیگر ریشه‌دار و درونی نیستند.

ایگلی می‌گوید این تغییر ایجاد شده در آنچه مردان می‌خواهند، خبر خوبی برای زنان است: “این تغییرات به زنان اطمینان می‌دهد که برای ویژگی‌هایی غیر از خوشگلی مورد ارزش و احترام قرار می‌گیرند. هوش، تحصیلات و درآمد زنان عناصری هستند که حداقل برای روابط طولانی مدت ارزش دارند.” او همچنین در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی می‌گوید این روند جدید مردان را کمک می‌کند کم‌تر روی پول تمرکز کنند. “مردان نیز به نوبه‌ی خود کم‌تر نگران کسب ثروت خواهند بود و بیش‌تر به فکر ظاهر و مهارت‌های درونی‌شان خواهند بود.” برابری جنسیت سبب بروز چیزهای خوشایندی در جامعه می‌شود.

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×