چالش امشب تلویزیون: مسابقه‌ مهم سوپرجام اروپا را، یک داور خانم گزارش می‌دهد

چالش امشب تلویزیون: مسابقه‌ مهم سوپرجام اروپا را، یک داور خانم گزارش می‌دهد

شرف الشمس

امشب تیم های چلسی و لیورپول در شهر استانبول ترکیه با یکدیگر دیدار خواهند داشت و شبکه های سه و ورزش هیچ اعلانی برای پخش زنده این بازی حساس نداشته اند

بانی فیلم: این مشکل تازه ای برای تلویزیون نیست! بهار سال گذشته هم زمانی که شبکه سه ناچار به پخش بازی فوتبال تیم های بایرن مونیخ و کلن شد، «صحنه های آهسته» بی ربط و آزاردهنده بشدت روی اعصاب بینندگان راه رفتند. اسلوموشن ها و تکرارهایی که مسئولان پخش تلاش کردند با توسل به آنها از نمایش تصاویر داور زن این بازی که یک خانم به نام بیبیانا اشتنهاس بود، خودداری کنند! رفتاری که باعث شد مطبوعات و رسانه های آلمانی همچون بیلد، فوکوس، دویچه وله، اسکای، اشپورت ۱ و … همان زمان به این موضوع واکنش منفی نشان دهند.

جالب آنکه امشب هم اتفاق مشابهی در شرف وقوع است. امشب تیم های چلسی و لیورپول در شهر استانبول ترکیه با یکدیگر دیدار خواهند داشت و شبکه های سه و ورزش هیچ اعلانی برای پخش زنده این بازی حساس نداشته اند. تصمیمی که قطعاً بی ربط با حضور خانم استفانی فراپارت داور ۳۵ ساله فرانسوی این بازی نیست. داوری که به نوشته فارس، بارها در میادین بین‌المللی، فوتبال زنان را قضاوت و به خبرنگاران در استانبول تاکید کرده برای این بازی هیچ فشار مضاعفی را احساس نمی‌کند. او گفته:« ما باید خودمان را از نظر آمادگی جسمانی و تکنیکی ثابت کنیم که همانند مردان هستیم. من هیچ ترسی برای این بازی ندارم و فکر می‌کنم هیچ تفاوتی بین داوران زن و مرد در فوتبال وجود ندارد چرا که فوتبال یکسان است. ما از این بازی نمی‌ترسیم چون همیشه برای هر بازی آماده هستیم».

به گزارش بانی فیلم، با این حال گویا بر خلاف خانم داور، تلویزیون حسابی از پخش این بازی هراس دارد. البته ممکن است تا رسیدن زمان برگزاری بازی نظر تلویزیون تغییر کند و دست به ریسک بزند، اما بی شک در صورت پخش زنده، باید منتظر تصاویر تکراری، نامرتبط و اسلوموشن متعددی باشیم!

  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×