مشکل دیر خوابیدن کودکان

مشکل دیر خوابیدن کودکان

مشکل دیر خوابیدن کودکان

مشکل دیر خوابیدن کودکان همان گونه که تغذیه برای کودکان لازم و ضروری است ، والدین باید به خواب کودکان نیز توجه ویژه ای داشته باشند ، بسیاری از والدین همواره از دیر به خواب رفتن کودک شاکی هستند و بیان می کنند که کودک به موقع نمی خوابد . بی خوابی کودکان

مشکل دیر خوابیدن کودکان

همان گونه که تغذیه برای کودکان لازم و ضروری است ، والدین باید به خواب کودکان نیز توجه ویژه ای داشته باشند ، بسیاری از والدین همواره از دیر به خواب رفتن کودک شاکی هستند و بیان می کنند که کودک به موقع نمی خوابد .
بی خوابی کودکان معمولا در ساعات اولیه شب شروع می شود ، به بی خوابی کودک در ساعات اولیه شب بی خوابی شبانه گفته می شود .

در سنین مختلف احتیاج بدن به خواب متفاوت می باشد ، بر اساس تحقیقات پزشکان به طور میانگین و متوسط نه ساعت خواب برای یک کودک دوازده ساله مناسب می باشد در صورتی که برای یک کودک پنج ساله به طور متوسط 12 ساعت خواب نیاز می باشد .
زمان خواب بسیار مهم و ضرروی است زیرا مطالعات و تحقیقات نشان داده است کودکی که با آرامش خاطر خوابیده است ، در طول روز سرحال است و کمتر به بهانه گیری و کج خلقی می پردازد، اما اگر کودک خواب کافی نداشته باشد و یا با استرس بخوابد در روز بعد علاوه بر کج خلقی بسیار بهانه گیر است و شاد به نظر نمی رسد ، نسبت به همسالان خود انرژی کمتری دارد ، هم چنین در زمان مطالعه تمرکز کمتری برای مطالعه دارد .

مشکل دیر خوابیدن کودکان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر
مدیریت سایت کلینیک اطفال ارمغان
هم چنین شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما را همراهی کنید .

کلینیک اطفال امغان
  • ۵ بهمن ۱۳۹۴
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×