معجزه نوشیدن آب لیمو در صبح

معجزه نوشیدن آب لیمو در صبح

شرف الشمس

اثرات بسیار زیاد لیمو بر بدن بر کسی پوشیده نیست. لیمو و استفاده آن در طول روز برای بدن بسیار مفید است.در این مطلب کارکرد نوشیدن لیمو را در اول صبح بخوانید

محلول لیمو در آب گرم، آبرسان خوبی برای بدن شما در هنگام صبح است که متاسفانه آن را از خود دریغ می‌کنید. مردم در کشورهای توسعه‌یافته، بیشتر از میزان توانایی دفع سموم بدن خود، سدیم و مواد نگه‌دارنده مصرف می‌کنند! آبرسانی به بدن بهترین راه برای سالم نگه داشتن کلیه‌ها و کبد است. همچنین سدیم و سموم را به راحتی و به طرز موثری از بدن دفع می‌کند. رابطه بین نوشابه و دیالیز کلیه بسیار قوی است. وقتی شما نوشابه زیادی می‌نوشید، میزان بالایی از سدیم و سموم جذب می‌کنید که پاک‌سازی کلیه را دشوار می‌کند. با مصرف لیمو در آب گرم، کاری بیش از آب‌رسانی بدن انجام می‌دهید.

لیمو سبب کاهش اسید می‌شود!
کبد شما روزانه برای دفع سموم، ساعات زیادی مشغول کار است که به تولید مقدار زیادی اسید منجر می‌شود. غذاها و خوراکی‌های حاوی مواد نگه‌دارنده، طبیعتا اسیدی هستند و این مقدار بالای اسید، ثبات هورمون‌ها را دچار مشکل می‌کند. سطوح متغیر اسید و مواد قلیایی اندک در رژیم غذایی شما، سطح ترشح اسید در معده و مسیرهای گوارشی را بالا می‌برد و سبب سوزش معده می‌شود. در این حالت سموم به سختی دفع می‌شوند و دچار مشکلات پوستی و حتی گاهی سردرد و حالت‌های عصبی می‌شوید. بهترین مساله دربارهمصرف لیمو در هنگام صبح، این است که حالت قلیایی ثابتی برای مسیرهای گوارشی شما فراهم می‌کند، زیرا نوشیدن آب گرم به‌طور طبیعی باعث می‌شود تا مسیرهای داخلی دستگاه گوارش به حالت قلیایی درآیند. شاید این مساله با توجه به اسیدی بودن لیمو ترش دور از ذهن باشد اما افزودن کمی لیمو به آب گرم و نوشیدن ناشتای آن موجب می‌شود در دستگاه گوارش به‌جای حالت اسیدی، حالت قلیایی یا خنثی ایجاد شود.

چرا لیمو در آب گرم؟
لیمو در آب گرمیک فنجان آب گرم، همراه با آب نصف یک لیموی ارگانیک (به‌ علاوه پوره‌اش)، سلامتی زیادی برای شما به ارمغان می‌آورد! این کار راه مطمئنی برای جذب ویتامین C مورد نیاز روزانه شماست. دقت داشته باشید که هرگز لیمو را در آب جوش نریزید زیرا باعث از بین رفتن خاصیت ویتامین C آن می‌شوید. لیمو نسبت به سایر مرکبات، ویتامین C بیش‌تری دارد و به کمک یک فنجان آب گرم، دیگر باعث از بین رفتن ویتامین C و مواد معدنی آن نخواهید شد و نوشیدن آن برای شما از آب سرد نیز راحت‌تر خواهد بود. همچنین می‌دانیم که آب سرد به سختی در معده شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی با آب گرم (و نه داغ) روز خود را شروع کنید، دمای مناسبی را راهی سیستم گوارش خود می‌کنید. جالب است بدانید لیمو فقط منبع غنی ویتامین C نیست، بلکه فیبر موجود در این میوه نیز بسیار قابل توجه است.

لیمو برای متابولیسم بدن مفید است!
لیمو با کاهش دادن سطح اسیدی و همچنین قلیایی نگه داشتن بدن، هضم قند، نمک و دفع سموم را تسهیل می‌کند. مارچوبه نیز ماده دیگریست که محرک رژیم قلیایی بدن است و به هضم آسان پروتئین، قند و دفع سموم کمک می‌کند. مصرف مدام آن در هنگام صبح، متابولیسم شما را به آرامی بالا می‌برد. هر روز صبح لطفی در حق خود بکنید، کمی آب گرم کنید، یک لیمو را نصف کنید و درون آب گرم بچکانید تا جرعه‌ای سلامتی بنوشید. این کار، بسیاری از مشکلات روزهای پیشین را از بین می‌برد و متابولیسم تازه و ثابتی را برای شما آغاز می‌کند.

 • ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
مطالب مشابه
  ۰ دیدگاه
  دیدگاه ها
  دعا و طلسم
  هاروس
  ×