معرفی ۱۰ فیلم برتر سینمایی زندگینامه ای

معرفی ۱۰ فیلم برتر سینمایی زندگینامه ای

معرفی ۱۰ فیلم برتر سینمایی زندگینامه ای

در این مطلب، موفق ترین فیلم های اقتباسی از زندگی نامه ها درسال ۲۰۱۸ را برای شما کاربران معرفی می کنیم

معرفی ۱۰ فیلم برتر سینمایی زندگینامه ای

«همه ی حقیقت را بگو اما به روایت خودت» این جمله از امیلی دیکنسون بی همتاست که داستان زندگی اش در سال ۲۰۱۶ دست مایه ی فیلمی هالیوودی به اسم "یک عشق آرام" شد که سینتیا نیکسون در این نقش خوب درخشید. گاهی بعضی فیلم های بزرگ که با موضوع زندگی نامه ها کلید می خورند، طی ترکیبی با جادوی سینمایی وقتی بر پرده ی سینما می روند، می درخشند. 
در این مطلب، موفق ترین فیلم های اقتباسی از زندگی نامه ها درسال ۲۰۱۸ را برای شما کاربران معرفی می کنیم.

۱.    فیلم فصل معجزه
در سال ۲۰۱۱تیم والیبال مدرسه ی راهنمایی لواسیتی با حادثه ی دلخراش و ناگهانی مرگ کاپیتان تیم- کارولین فوند رو به رو شد. با مربی گری کتی برزنهان، اعضای تیم توانستند متحد شوند و هدف شان که قهرمانی بود را با وجود اندوهی که داشتند دنبال کنند. هلن هانت توانست جایزه ی اسکار را برای بازی در نقش برزنهان در این فیلم ورزشی متاثر کننده از آن خود کند. 

فیلم فصل معجزه
 

۲.    فیلم  سرگردان
تامی اولدهام و نامزدش در سال ۱۹۸۳ بعد از اینکه قایق شان در مسیر سفر دریایی طولانی گرفتار طوفان شد و از بین رفت، ۴۱ روز سخت و عجیب را گذراندند. در این فیلم شیلین وودلی در نقش تامی اولدهام و سم کلافین در نقش ریچارد شارپ ظاهر می شوند. فیلم برگرفته از کتاب خاطرات تامی با عنوان آسمان سرخ عزادار است که در سال ۱۹۹۸ به طور مستقل آن را چاپ کرد.

فیلم سرگردان

 

۳. فیلم  پابلوی دوست داشتنی

یک فیلم شگفت آور! ویرجینیا وایخوی گزارش گر در سال ۱۹۸۰ گرفتار ماجرای عشقی با سردسته ی بدنام مواد مخدر -پابلو اسکوبار می شود و با این اتفاق زندگی و کارش را به خطر می اندازد. پنه لوپه کروز و خاویر باردم، برندگان جایزه ی اسکار که در زندگی واقعی هم زن و شوهر هستند، با ایفای نقش وایخو و اسکوبار در این فیلم در جشنواره ظاهر شدند.

فیلم پابلوی دوست داشتنی

 

۴.   فیلم  برچسب‌
از میان تمام آثار اقتباسی امسال، برچسب عجیب و غریب ترین فیلم است. گروهی از دوستان به مدت ۳۰ سال یک بازی به اسم برچسب را انجام می دهند، تا اینکه یکی از آن ها -جرمی رنر- تصمیم می گیرد که دیگر بازی نکند. افراد گروه (جان هم، ایسلا فشر) در روز عروسی رنر وارد مراسمش می شوند تا بازی را سرپا نگه دارند. بله چنین ماجرایی واقعا اتفاق افتاد! فیلم را ببینید تا متوجه شوید.

فیلم برچسب
 

 

۵.   فیلم  ریک - پسر سفید پوست
متیو مک کانهی نقش ریچارد ورش را بازی می کند. یک کارگر ساده که پسرش با بازی ریکی مریت تبدیل به جوان ترین جاسوس اف بی آی می شود. زمانی که ریک ۱۴ سال داشت برای کمک به اف بی آی و تعقیب و دستگیری قاچاقچی های محله در این سازمان استخدام می شود. ریک دستگیر مواد مخدر نشد و اسناد اف بی آی پدرش را به عنوان جاسوس نفوذی این سازمان معرفی کرد. این فیلم یک داستان واقعی شگفت انگیز را روایت می کند.

فیلم White Boy Rick

 

۶.    فیلم  شاهزاده ی خوشبخت
روپرت اورت، نویسندگی، کارگردانی و بازی در این فیلم را بر عهده داشت. نقشی که انگار برای اجرای آن ساخته شده. فیلم درباره ی روزهای پایانی زندگی اسکار وایلد است. کسی که بعد از رسوایی و محکومیت و به زندان افتادن به جرم انحراف جنسی، طرد شد و برای به دست آوردن جایگاه ش تقلای زیادی کرد. "اورت" نقش وایلد را در روزهای زوال بازی می کند و ما طی فلش بک هایی شاهد سقوط او از روزهای پر شکوه ش هستیم.

فیلم شاهزاده ی خوشبخت

 

۷.   فیلم  نخستین مرد
در روز و روزگار قدیم سفر به فضا بالاترین دستاورد به حساب می آمد و نیل آرمسترانگ جزو پیشگامان بود. "رایان گاسلینگ" نقش این فضانورد را در حالی که آماده ی فرود آمدن به ماه است بازی می کند. کارگردان فیلم -دامین چرنل برنده اسکار برای فیلم لالا لند، این بار هم با گروه قبلی و ستاره اش این فیلم را ساخته است.

فیلم  نخستین مرد

 

۸.   فیلم  پسر زیبا
نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۸ پرفروش ترین کتاب خاطرات را با عنوان پسر زیبا نوشته ی دیوید شف -ماجرای گذر یک پدر در مسیر اعتیاد پسرش و در سال ۲۰۰۷ کتاب توویک نوشته ی نیک شف- با موضوع رشد کردن در فضای آلوده ی متا آمفتامین را معرفی می کند. استیو کرل نقش دیوید را بازی می کند. پدری که مسیری طولانی را برای نجات پسرش از اعتیاد طی می کند. تیموتی کلامت در نقش نیک ظاهر می شود. پسری که تمام کسانی که می خواهند از او مراقبت کنند را پس می زند و برای به دست آوردن مواد به هر دری می زند.

ریک - پسر سفید پوست

 

۹.   فیلم  آیا مرا می بخشی؟
در این فیلم ملیسا مک کارتی در نقش لی ایزرائل ظاهر می شود، یک سارق ادبی که بیوگرافی های محبوبی راجع به ستاره هایی مثل "تلولا بنک هد" و "استی لادر" نوشته  بود. این فیلم به بخش کمتر دیده شده از زندگی او پرداخته که از خاطرات خودش با همان نام استخراج شده است. او بعد از اینکه در سال ۱۹۹۰ تمام موقعیت هایش  ا از دست داد و حساب های بانکی اش مسدود شد با قلم زهر آلود ش دست به جعل اسناد و مدارک افراد مشهور زد. زمانی که او خاطرات ش را منتشر کرد جنجال زیادی به راه افتاد، چون خیلی ها نمی توانستند بپذیرند که فردی مثل او با یک اعتراف ساده بتواند از این ننگ پاک شود. فیلم را ببینید و قضاوت کنید.

فیلم آیا مرا می بخشی؟

 

۱۰.    فیلم  بوهمی  راپسودی   
 یک فیلم طولانی که به زندگی (فردی مرکری) می پردازد. رامی ملک بی نظیر که برنده ی جایزه برای فیلم آقای روبات است در این فیلم هم می درخشد. که با یک دورخیز جانانه از شخصیت درون گرای یک هکر شکنجه شده از آن فیلم به مرد پیش روی گروه "کوئین" تبدیل می شود که در این فیلم می خواند و می رقصد و می خرامد. در این فیلم آثار گروه کوئین از ابتدای تشکیل تا اجرای زنده ی سال ۱۹۸۵ اجرا می شود. 

فیلم بوهمی  راپسودی   
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×