مواد رژیمی که شما را چاق می کند

مواد رژیمی که شما را چاق می کند

زمانی که افراد به دنبال کاهش وزن می روند، ممکن است هر روشی را امتحان کنند. انواع ورزش ها، رژیم های غذایی و حتی مواد غذایی که به مواد رژیمی شناخته می شوند.

اشتباهات در مصرف مواد رژیمی

مواد غذایی رژیمی زیادی در بازار است که افراد را به خریدن آنها ترغیب می کنند ولی ذکر این نکته ضروری است که همهِ این مواد رژیمی نبوده و مصرف زیاد آنها نتیجه عکس خواهد داد.

علاقه وافر افراد به خرید و مصرف محصولات غذایی با برچسب رژیمی، مانع اصلی رسیدن به وزن ایده آل است. همین مواد غذایی به اصطلاح سالم و رژیمی، می توانند باعث چاقی شما شوند. بد نیست با تعدادی از آنها آشنا شوید.

نوشابه

تاثیرات نوشابه رژیمی بر کاهش وزن 

1- نوشابه رژیمی
با اینکه این نوشیدنی خوشمزه، کالری و قند کمتری نسبت به نوشابه عادی دارد، خوردن آن منجر به توقف کاهش وزن شما خواهد شد. تحقیق انجام شده در سال گذشته نشان می دهد سایز کمر افرادی که روزانه یک تا دو قوطی نوشابه رژیمی میل می کنند، تا 6 برابر بیشتر از کسانی ست که اصلاً نوشابه رژیمی نمی خورند. بله؛ درست خواندید. شش برابر!
محققان بر این باورند که طعم شیرین نوشابه های رژیمی میل شما را به خوردن مواد شیرین بیشتر می کند و همین موضوع سبب افزایش وزن شما می شود.

 

اسموتی

اسموتی های آماده و میزان کالری آن ها

2- اسموتی های آماده
با اینکه این دسته از نوشیدنی ها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند، می توانند حاوی قند و چربی باشند و خوردن آنها میزان کالری بالایی را به بدن شما وارد کند. در هنگام انتخاب اسموتی توجه داشته باشید که به تنهایی از میوه و سبزیجات ساخته شده باشد. از خریدن آن دسته که دارای مواد افزودنی همچون شکلات و کره بادام زمینی هستند اجتناب کنید. در صورتی که قصد دارید اسموتی را جانشین یک وعده غذایی کنید، به دنبال اسموتی هایی با کالری 350 تا 400 باشید. اما در صورتی که اسموتی را به صورت میان وعده میل می کنید، از خوردن اسموتی هایی که بیش از 200 کالری انرژی دارند خودداری کنید.

 

غذاهای آماده

مواد غذایی آماده و تاثیر منفی در کاهش وزن

3- غذاهای نیمه آماده یخ زده
این دسته از غذاها دارای مقدار زیادی سدیم، قند و دیگر مواد هستند که بدن شما به آنها نیازی ندارد. از سوی دیگر محدود شدن میزان غذایی که شما میخورید، شما را به گرسنگی های میان وعده میکشاند و همین موضوع باعث خوردن بیش از حد شما می شود. می توانید سینه کباب شده مرغ را به همراه مقدار زیادی سبزیجات میل کنید، تا معده شما کاملا پر شود و گرسنگی بعد از خوردن وعده اصلی، شما را به سمت خوردن میان وعده های ناسالم نکشاند.

 

ماست طعم دار

مواد موجود در ماست های طعم دار

4- ماست های طعم دار
ماست سرشار از کلسیوم و پروتئین است که می تواند شما را سیر نگاه دارد. اما ماست های طعم دار به علت وجود قند و طعم دهنده های اضافی، تاثیرات مفید ماست را خنثی می کنند و اشتهای شما را به سمت خوردن غذاهای شیرین بیشتر می کنند.
اگر به خوردن ماست شیرین عادت کرده اید، می توانید ماست ساده را به همراه یک قاشق مربا خوری عسل میل کنید، تا طعم شیرینی هم داشته باشد.

 

چیپس پخته شده

مضرات چیپس های پخته شده

5- چیپس های پخته شده
با اینکه این دسته از چیپس ها نسبت به چیپس های عادی چربی های اشباع شده ندارند و اندکی سالم تر به نظر می رسند، حاوی مقادیر زیادی از قند و نمک هستند؛ ضمن اینکه فیبر کافی نیز در آنها وجود ندارد.

بیسکویت سبوس دار

میزان مصرف بیسکویت های سبوسدار

6-بیسکوییت های سبوس دار

یکی از خوراکی های رایج که مردم آن را  به عنوان خوراکی رژیمی و لاغر کننده می شناسند انواع بیسکویت های سبوس دار است که مقدار زیادی سبوس در تهیه آنها به کار رفته است. سبوس یکی از مواد غذایی سرشار از فیبر به شمار می رود. اگر چه بیسکویت های سبوس دار، حاوی مقدار زیادی از سبوس هستند اما همانند سایر بیسکویت ها  حاوی روغن، شکر و مواد غذایی چاق کننده می باشد.خوردن یک عدد در روز بلا مانع است ولی کسانی که در رژیم هستند و در روز یک بسته کامل از آن می خورند باید بدانند این خوراکی رژیمی ,چاق کننده است.

مواد رژیمی که شما را چاق می کند

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×