مواد غذایی ضد پوسیدگی دندان

مواد غذایی ضد پوسیدگی دندان

شرف الشمس

مواد غذایی ضد پوسیدگی دندان

ابتدای راه از دست دادن دندان پوسیدگی است که زمانی که اتفاق می افتد با استفاده از راهکارهای تغذیه ای مخصوص که در ادامه می خوانید می توان آن را از بین برد.

مواد غذایی ضد پوسیدگی دندان

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان از این مواد غذایی مصرف کنید

 

 تغذیه مناسب در پیشگیری از بیماری ها نقش بسیار مهمی دارد و یک مشاوره غذایی مناسب می تواند از ابتلا به بیماری ها و مشکلاتی که از آن ها بی خبریم بسیار تاثیر گذار باشد. کیفیت مواد غذایی مصرفی و ارزش غذایی آنها و در نهایت ترکیب شدن تک تک مواد غذایی با یکدیگر در بخش های مختلف بدن از قبیل دندان ها تاثیر دارد.

تحقیقات سوق داده شده به سمت آنتی اکسیدان ها که در منابع غذایی همچون میوه ها , سبزیجات و انواع مغزها همچون مغز پسته و بادام این امر را ثابت می کند که این مواد با آنتی اکسیدان بالا در افزایش قدرت سیستم ایمنی و ارتقاء توانایی بدن در مقابله با بیماریها و در نهایت افزایش طول عمر دندان ها و لثه بسیار کارآمد هستند. در کنار تمام این موارد مواد غذایی و رژیم های غذایی خواصی هستند که بر توانایی های بخش های مختلف دهان تاثیر می گذارند.
 
آبمیوه

تاثیر ویتامین سی در جلوگیری از پوسیدگی دندان

 
مواد غذایی حاوی کلسیم و ویتامین سی:
کلسیم , آبمیوه های طبیعی و شیر از منابع غذایی مصرفی روزانه هستند که سرشار از کلسیم وویتامین D همان مواد لازم برای حفظ دندان ها از پوسیدگی هستند و استحکام استخوانها را تضمین می کنند و خطر شکنندگی و پوسیدگی را تا حد بالایی کاهش می دهند.
اگر با مصرف شیر مشکل دارید از پودرهای حاوی شیر در غذاهایتان بهره بگیرید.
 
 
پنیر

پنیر وخواصیت بازسازی دندان ها

 
 
پنیر:
ماده غذایی که حد بالایی از کلسیم را در خود جای داده و با چسبیدن به دندان ها با اسیدهای مخرب دندان ها مبارزه می کند و به بازسازی دندان کمک می کند.
 
 
سیب

میوه های محافظ دندان!

 
میوه ها و سبزیجات گاز زدنی:
سبزیجات و میوه هایی همچوم سیب , کلم, هویج و از این قبیل محافظان قوی دندان ها شناخته شده اند که به دلیل دارا بودن ویتامین C و ارزش های تغذیه ای دیگر دندانها را به نوعی جرم گیری می کنند . یاداوری می شود که ویتامین C و آنتی اکسیدان موجود در میوه ها به حفظ و افزایش قدرت لثه ها بیسار ثاتیر می گذارد.
 
 
توت

توت ها و خواصیت جرم گیری دندان ها

 
توت های خوشمزه:
نتایج مطالعات اخیرا خاصیت جرم گیری و پاک کنندگی سطح دندان و فضای دهان از هر نوع میکروبی توسط مصرف انواع توت ها به خصوص توت فرنگی را ثابت کرده است.
 
 
فولیک اسید

فولیک اسید و محافظت از دهان و دندان

 
فولیک اسید:
فولیک اسید تا حد قابل توجهی مقاوت و قدرت محافظتی و ضد میکروبی دهان را افزایش می دهد و سلول های آسیب دیده و ضعیف شده را جانی دوباره می بخشد.

 

مواد غذایی ضد پوسیدگی دندان

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×