مواردی که مادران حتما باید بعد از بارداری بدانند

مواردی که مادران حتما باید بعد از بارداری بدانند

مواردی که مادران حتما باید بعد از بارداری بدانند

بررسی های پزشکی و تست های غربال گری محافظ سلامتی شما و فرزندتان در طول بارداری است

مواردی که مادران حتما باید بعد از بارداری بدانند

مراحل بارداری: بارداری حدود ۴۰ هفته است که از روز اول آخرین عادت ماهیانه تان محاسبه می شود. هفته ها در ۳ گروه ۳ ماهه دسته بندی می شوند. شما به تدریج متوجه می شوید که در هر دوره ی ۳ ماهه چه تغییراتی در شما و جنین ایجاد می شود.

مراقبت ها و آزمایش های پیش از زایمان: بررسی های پزشکی و تست های غربال گری محافظ سلامتی شما و فرزندتان در طول بارداری ست که مراقبت های پیش زایمانی نام دارد. این مراقبت ها همچنین شامل آموزش ها و مشاوره هایی برای مدیریت جنبه های مختلف بارداری ست. در طول مراجعات تان، پزشک شما راجع به موضوعات مختلفی مثل تغذیه ی سالم و فعالیت جسمی، تست های غربال گری مورد نیاز شما و پیشامدهای مربوط به روز زایمان با شما صحبت می کند.

دو،سه و چند قلو زایی: اگر دو یا چند قلو باردار هستید هیچ وقت احساس تنهایی نخواهید کرد. دو دهه ی گذشته در ایالات متحده، چند قلوزایی روند رو به رشدی داشته است.

سلامت و امنیت: این را بخور، آن را نخور، این کار را بکن، آن کار را نکن! زنان باردار همیشه با توصیه های زیادی مواجه اند که البته رعایت موارد صحیح برای سلامت مادر و جنین ضرورت دارد.

بارداری

بدن دچار تغییرات ناخوشایند می شود: انتظار افزایش سایز ناحیه ی کمر و لگن برای هر زنی عادی ست. ولی سایر تغییرات بدن، بسیاری از زنان را غافل گیر می کند. مثلا وقتی با ترک های پوستی، افزایش وزن، سوزش معده و سایر مشکلات بارداری رو به رو می شوند. شما باید راهی برای کنار آمدن با این تغییرات پیدا کنید.

عوارض جانبی بارداری: این عوارض، مربوط به مشکلات سلامت جسمی هستند که در طول بارداری پیش می آیند. این مشکلات می تواند برای مادر، جنین و یا هر دو پیش بیاید. بعضی زنان پیش از بارداری مشکلات جسمی دارند که می تواند منجر به این عوارض شود و سایر مشکلات در طول بارداری بیشتر می شوند. روش های زیادی برای مدیریت این عوارض خواه معمول یا غیر معمول وجود دارد.

سقط جنین: سقط جنین واقعیتی ناگوار است که ممکن است برای برخی زوج ها پیش بیاید. اگر شما چنین تجربه ای دارید می دانید که این اتفاق تا چه اندازه دردناک و ویران گر است. قطعا یک بارداری دیگر و در آغوش کشیدن فرزندی که از آن شماست، شگفت آور خواهد بود ولی رهایی از ضربه ی روحی سقط جنین بسیار سخت است و بسیاری از آن ها برای التیام اندوه شان یک بارداری دیگر را انتخاب می کنند.

بارداری

حقوق خود را به عنوان یک زن بشناسید: وقتی به عنوان یک زن خبر بارداری خود را در محیط کار اعلام می کنید هرگز به این فکر نمی کنید که ممکن است مورد تبعیض واقع شوید. ولی واقعیت این است که وقتی بارداری یک زن در محیط کار محرز شود معمولا مورد بی عدالتی قرار می گیرد و حتی ممکن است از کار اخراج شود. پس برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی در مورد حقوق قانونی خود تحقیق کنید.

آماده شدن برای روز زایمان: پدر و مادر شدن یکی از بزرگ ترین لذت ها و مسؤلیت هاست. اگر از حالا امور لازم جهت آمادگی برای این مسؤلیت بزرگ را انجام دهید، بعد از تولد فرزند تان راحت تر می توانید خود را با تغییرات پدر و مادر بودن وفق دهید.
 

  • ۲۴ تیر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×