مصرف چه میزان قهوه در طول روز مجاز است؟

مصرف چه میزان قهوه در طول روز مجاز است؟

شرف الشمس

مصرف چه میزان قهوه در طول روز مجاز است؟

این مقاله در مجله تغذیه ی امریکایی منتشر شده است.در آن آمده است که نوشیدن شش یا بیشتر فنجان قهوه در روز ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 22٪ افزایش دهد.

مصرف چه میزان قهوه در طول روز مجاز است؟

مصرف چه میزان قهوه در طول روز مجاز است؟

این مقاله در مجله تغذیه ی امریکایی منتشر شده است.در آن آمده است  که نوشیدن شش یا بیشتر فنجان قهوه در روز ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 22٪ افزایش دهد. محققان دانشگاه استرالیا جنوبی سوابق بهداشتی و الگوهای غذایی گزارش 347،077 شرکت کننده بین سنین 37 تا 73 سال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. به این نتیجه رسیدند كه شركت كنندگان در آزمایش دارای یكی از ژنهای خاص به نام CYP1A2 هستند كه به افراد این امکان را می دهد كه كافئین را سریعتر از آنهایی كه بدون CYP1A2هستند متابولیزه كنند. محققان دریافتند که افرادی که می گویند شش یا بیشتر فنجان قهوه در روز می نوشند ، در مقایسه با افرادی که روزانه یک تا دو فنجان می نوشند ، 22 درصد بیشتر در معرض بیماری قلبی عروقی قرار دارند. آنها همچنین نتیجه گرفتند که این ارتباط مستقل از ژنتیک است.

نویسندگان این مطالعه معتقدند که قهوه (در مقادیر زیاد) با مشکلات قلبی ممکن است مرتبط باشند زیرا مصرف زیاد کافئین می تواند فشار خون بالا را ایجاد کند ، که یک عامل خطر برای بیماری های قلبی عروقی محسوب می شود. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، بیماری های قلبی و عروقی عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است ،و همچنین یکی از قابل پیشگیری ترین بیماری هااست.

میزان مصرف قهوه

اکثر مردم معتقدند که اگر شما قهوه زیادی بنوشید ، ممکن است احساس عصبی شدن و تهوع به شما دست بدهد. دلیل آن این است که کافئین به بدن شما کمک می کند تا سریعتر و سخت تر کار کند ،این بدان معنا نیست که قهوه برای قلب شما مضر است.

محققان همچنین دریافتند که شرکت کنندگانی که به هیچ وجه قهوه نمی نوشیدند نسبت به كساني كه روزانه يك تا دو فنجان مي نوشيد ميزان بيماري قلبي (به ترتيب 11٪ و 7٪ بالاتر) بود.

تحقیقات قبلی نشان داده است که قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت را کاهش دهد. البته اگر در حد اعتدال مصرف شود.

مقاله ایی در سال 2017 منتشر شده راجع به مصرف مواد غذایی و مواد شیمیایی شیمیایی نشان داد که میزان مصرف حدود 4 فنجان قهوه یا 8 اونس ، با خطرات سلامتی برای بزرگسالان همراه نیست.

هیچ دلیلی برای قطع کامل قهوه وجود ندارد ، اما باید توجه کنید که واقعاً چه می نوشید. دانستن حدود آنچه برای شما مفید است، ضروری است. در همه چیز میانه روی را در پیش گیرید.اگر زیاده روی کنید این سلامتی شماست که هزینه آن را می پردازد!

نویسنده و مترجم: مستانه کیا

منبع: مجله اینترنتی rd

  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×