میلیونر‌های جهان کجا زندگی می‌کنند؟

میلیونر‌های جهان کجا زندگی می‌کنند؟

تعداد میلیونر‌های جهان رو به افزایش است به طوری که در سال ۲۰۱۷، هر دو دقیقه یک میلیونر جدید به تعداد میلیونر‌های جهان افزوده شد

سی ان بی سی نوشت:آمریکا بیش از سایر کشور‌های جهان، مقصد زندگی افرادی است که بالای ۵۰۰ میلیون دلار ثروت دارند.

تعداد میلیونر‌های جهان رو به افزایش است به طوری که در سال ۲۰۱۷، هر دو دقیقه یک میلیونر جدید به تعداد میلیونر‌های جهان افزوده شد. بین سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ تعداد میلیونر‌های جهان ۳۶ درصد افزایش یافت و به ۱۳ میلیون نفر رسید.

در ادامه نام ۱۰ کشوری که بنابر آمار‌های پایگاه‌های خبری " نایت فرانک" و "هاو ماچ دات نت" بیش از سایر کشور‌ها میزبان میلیونر‌ها هستند آمده است:

۱. آمریکا: آمریکا میزبان ۱۸۳۰ نفر از افرادی است که ۵۰۰ میلیون دلار یا بیش ازآن ثروت دارند و این میزان حدودا چهار برابر بیشتر از چین است که در رده دوم قرار دارد.

۲. چین: در چین بیش ۴۹۰ نفر با بیش از ۵۰۰ میلیون دلار ثروت زندگی می‌کنند.

۳. آلمان: آلمان میزبان ۴۳۰ فرد با ثروت بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است.

۴. ژاپن: در ژاپن ۳۹۰ نفر زندگی می‌کنند که بالای ۵۰۰ میلیون دلار ثروت دارند.

۵. هنگ کنگ: بنابر اعلام سایت " هاو ماچ" تفکیک آمار چین و هنگ کنگ به دلیل محاسباتی بوده است و حتی در صورت افزودن ۳۲۰ فوق ثروتمند هنگ کنگی به چین، این تعداد حتی به نیمی از تعداد میلیونر‌های آمریکایی نمی‌رسد.

۶. کانادا: این کشور در حال حاضر محل زندگی بیش از ۲۷۰ میلیونر است.

۷. سوئیس: در این کشور ۲۵۰ نفر با ثروت بالای ۵۰۰ میلیون دلار زندگی می‌کنند.

۸. فرانسه: ۲۳۰ میلیونر در این کشور زندگی می‌کنند.

۹. روسیه-انگلیس: این دو کشور به طور مشترک با ۲۲۰ میلیونر درجایگاه دوم قرار دارند.

از خاورمیانه نیز عربستان با ۱۲۰، امارات با ۸۰ و ترکیه با ۵۰ میلیونر قرار دارند. نکته جالب این جاست که تعداد افراد با بیش از ۵۰۰ میلیون دلار ثروت در کشور‌های قبرس، موناکو و پرتغال با کشورهایی، چون زامبیا، اوگاندا، تانزانیا و بوتسوانا برابر است و در تمامی این کشور‌ها ۱۰ فرد میلیونر زندگی می‌کنند.

  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×