نابغه بلوچی، قهرمان ‌محاسبات ذهنی ‌جهان

نابغه بلوچی، قهرمان ‌محاسبات ذهنی ‌جهان

شرف الشمس

وی در دو سطح از مسابقات یعنی سطح اینتر A و اینتر B جهانی شرکت کرده و هر دو سال در هر دو سطح قهرمان جهان شده است

«یسرا سلیمانی» که به مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی «چرتکه» ۲۰۱۸ مالزی اعزام شده بود، سومین مقام قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کرد.

به گزارش ایسنا، یسرا سلیمانی دختر ۱۲ ساله ‌اهل شهرستان فنوج سیستان و بلوچستان‌ با قهرمانی در سه دوره مسابقات کشوری در تهران به مسابقات محاسبات ذهنی "چرتکه" جهانی راه یافته بود.

در تکنولوژی آموزشی UCMAS از محاسبات ریاضی بمنظور توسعه ذهن استفاده می شود که این امر فراتر از علم ریاضی است چرا که در این سیستم بر روی قدرت تمرکز، مشاهدات، قدرت ذهن و قدرت تخیل و تحلیل کودکان کار می شود.

اکنون "یسرا سلیمانی" ۳ قهرمانی محاسبات ذهنی در کشور و ۳ قهرمانی جهانی مسابقات محاسبات ذهنی (چرتکه) را در کارنامه خود دارد.

این نخبه و نابغه بلوچ دانش آموز پایه ششم ابتدایی ‌که تحت حمایت منطقه آزاد چابهار به این مسابقات اعزام شده بود، سال گذشته در مسابقات جهانی چرتکه در مالزی، از بین ‌۲۲۰۰ دانش آموز شرکت کننده از ۷۵ کشور جهان توانست قهرمان این رقابت‌ها شود.

سلیمانی با توجه به استعداد و نبوغ فکری می تواند ۲۰۰ سوال ریاضی را در کمتر از هشت دقیقه حل کند.

وی در دو سطح از مسابقات یعنی سطح اینتر A و اینتر B جهانی شرکت کرده و هر دو سال در هر دو سطح قهرمان جهان شده است.

قهرمان مسابقات محاسبات ذهنی جهان ۲۰۱۸ علاوه بر اینکه قهرمان مسابقات جهانی چرتکه امارات متحده و مالزی شده قهرمان ‌مسابقات چرتکه کشوری نیز است.

  • ۲۶ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×