نرخ دلار وارد کانال ۹ هزار تومان شد

نرخ دلار وارد کانال ۹ هزار تومان شد

شرف الشمس

علی‌رغم اینکه صرافی‌های بانکی معاملات امروز خود را با نرخ ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومانی برای خرید آغاز کردند، اما اندکی پس از شروع معاملات، نرخ وارد کانال ۹۰۰۰ تومانی شده است

خبرگزاری مهر: بررسی‌های میدانی از بازار ارز تهران حکایت از ریزش نرخ دلار در ساعات ابتدایی معاملات امروز (چهارشنبه ۲۱ آذرماه) دارد به نحوی که نرخ اکنون به ۹۹۰۰ تومان رسیده است.در ساعات ابتدایی معاملات امروز بازار ارز، تابلوی صرافی‌های بانکی نرخ ۱۰ هزار و ۵۰ تومانی برای خرید و ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان برای فروش را نشان می‌داد که هم‌اکنون در برخی صرافی‌ها، نرخ به کانال ۹۰۰۰ تومان وارد شده و هر دلار آمریکا ۹۹۰۰ تومان معامله می‌شود.

دیروز نیز قیمت دلار در صرافی‌های غیربانکی پایین‌تر از صرافی‌های بانکی بود اما هر دو در کانال ۱۰ هزار تومانی معامله می‌شدند.

ادامه کاهش قیمت طلا و سکه در بازار

سکه و طلا در بازار امروز نیز به روند کاهشی خود ادامه داد به‌گونه‌ای که به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر استان تهران هر عدد سکه تمام بهار طرح جدید به قیمت سه میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله می‌شود.

 قیمت سکه و طلا در بازار در این هفته روند کاهشی خود را ادامه داد و به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت بازار ارز و سکه این روند ادامه داشته باشد چرا که رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر استان تهران معتقد است که شیب زیاد کاهش قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته نشان دهنده‌ موفقیت در عملکرد دولتمردان برای کنترل بازار سکه و ارز است.

ابراهیم محمدولی اظهار کرد:‌ در بازار امروز هر مثال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۳۴۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

وی با بیان این‌که قیمت انس جهانی نیز با کاهش ۵ دلاری به هزار و ۲۴۴ دلار رسیده است، افزود: قیمت سکه نیز رو به کاهش بوده است چرا که هر عدد سکه طرح جدید تمام بهار آزادی سه میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و هر عدد سکه بهار آزادی سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تهران اضافه کرد:‌ نیم سکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. ربع سکه یک میلیون و ۳۵ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۶۴۰ هزار تومان قیمت دارد.

محمدولی تصریح کرد:‌ همه دولتمردان همچنین در تلاشند تا بازار طلا و ارز را کنترل کنند و ادامه‌دار بودن روند کاهشی این روند در بازار نشان می‌دهد که عملکرد آنها در این زمینه موفقیت آمیز بوده است و اگر برنامه‌های آنها اینگونه باشد که قیمت ارز و طلا به نرخ اصلی خودش که باید باشد، برسد روز به روز به قیمت‌های جهانی نزدیک‌تر می‌شویم و ارزانی‌ها ادامه‌دار خواهد بود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که با توجه به راه‌اندازی سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر آیا سایت‌های مشابه مسدود می‌شوند یا خیر، تصریح کرد: روز گذشته سایت اصلی و رسمی اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر، نقره و سکه تهران راه‌اندازی شد و مردم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این بازار به این سایت مراجعه کنند.

اعلام می‌کنیم اگر سایتی تاکنون به اسم این اتحادیه شکل گرفته بود حدود پنج سال است که هیچ تعلقی به این اتحادیه ندارد و مردم برای اطلاعات بیشتر از بازار طلا و جواهر به سایت رسمی به نشانی estjt.ir مراجعه کنند چرا که نه تنها در این سایت هیچگونه خرید و فروشی نمی‌شود بلکه به شفاف‌سازی در بازار نیز کمک می‌کند.

  • ۲۱ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×