دانلود نقشه مترو تهران | نقشه جدید و کامل تمام خطوط مترو تهران با ساعت کاری

نقشه مترو تهران کامل و جدید

نقشه مترو تهران کامل و جدید

نقشه مترو تهران جدید و کامل به همراه ساعت کاری هر خط بطور جداگانه را در طومار دریافت کنید.

نقشه مترو تهران کامل و جدید

نقشه مترو

نقشه مترو تهران با داشتن 7 خط مترو شعاعی شکل که 6خط در حال فعالیت هستند و از این 6خط ، خط میدان بسیج – یادگار امام تنها 5 ایستگاه فعال دارد.شهرداری تهران سعی کرده است با کوتاه کردن فاصله بین قطارها با یکدیگر و ایجاد فضایی مناسب در ایستگاه ها ساکنین کلان شهر تهران را به استفاده از این وسیله حمل و نقل عمومی تشویق نماید. ایستگاه های ابتدایی و انتهایی هر کدام از خطوط مترو به ترتیب در زیر برای شما آورده شده است.

نقشه ایستگاه های فعال تهران

نقشه مترو

نقشه کامل مترو 

نشقه مترو

خط یک مترو با داشتن 29 ایستگاه به ترتیب از تجریش، قیطریه، شهید صدر، قلهک، دکتر شریعتی، میرداماد، شهید حقانی، شهید همت، مصلی، شهید بهشتی، شهید مفتح، هفت تیر، طالقانی، دروازه دولت، سعدی، امام خمینی، پانزده خرداد، خیام، مولوی، شوش، ترمینال جنوب، خزانه، علی آباد، جوانمرد قصاب، شهر ری، باقر شهر، شاهد، حرم مطهر، کهریزک عبور می کند. طول مدت سفر از ابتدا تا به انتها 69 دقیقه است که مسافت 39 کیلومتر را طی می کند. این خط از ساعت 5:30 دقیقه صبح تا 10:30 دقیقه فعال است. این خط با خطوط 3-6-4-2-7 تقاطع برای تعویض خط دارد.

خط دو مترو با داشتن 22 ایستگاه به ترتیب از صادقیه، طرشت، دانشگاه شریف، آزادی، شهید نواب صفوی، میدان حر، دانشگاه امام علی، حسن آباد، امام خمینی، ملت، بهارستان، دروازه شمیران، امام حسین، شهید مدنی، سبلان، فدک، گلبرگ، سرسبز، دانشگاه علم و صنعت، شهید باقری، تهران پارس و فرهنگسرا عبور می کند. طول مدت سفر از ابتدا تا به انتها 47 دقیقه است که مسافت 30 کیلومتر را طی می کند. این خط از ساعت 5:30 صبح تا 10:30 دقیقه فعال است. این خط با خطوط 5-4-7-3-1-6 تقاطع برای تعویض خط دارد. 

خط 3 مترو با داشتن 26 ایستگاه به ترتیب از قائم، شهید محلاتی، اقدسیه، نوبنیاد، حسین آباد، هروی، شهید زین الدین، خواجه عبدالله انصاری، شهید صیاد شیرازی، شهید قدوسی، سهروردی، شهید بهشتی، میرزای شیرازی، شهید دکتر فاطمی، میدان ولیعصر، ولیعصر، منیریه، مهدیه، راه آهن، جوادیه، زمزم، شهرک شریعتی، عبدل آباد، نعمت آباد، آزادگان عبور میکند. طول مدت سفر از ابتدا تا به انتها 55 دقیقه است که مسافت 35 کیلومتر را طی می کند. این خط از 5:30 صبح تا 10:30 دقیقه فعال است. این خط با خطوط 1-6-4-7 تقاطع برای تعویض خط دارد.

خط 4 مترو با داشتن 19 ایستگاه به ترتیب از ارم سبز، شهرک اکباتان، بیمه، میدان آزادی، استاد معین، دکتر حبیب الله، آزادی، توحید، میدان انقلاب اسلامی، ولیعصر، فردوسی، دروازه دولت، دروازه شمیران، میدان شهدا، شیخ الرییس، پیروزی، نبرد، نیروی هوایی، شهید کلاهدوز عبور می کند. . طول مدت سفر از ابتدا تا به انتها 40 دقیقه است که مسافت 21 کیلومتر را طی می کند. این خط از 5:30 صبح تا 10:30 دقیقه فعال است. این خط با خطوط 5-2-7-3-1-6 تقاطع برای تعویض خط دارد.

خط 5 مترو با داشتن 11 ایستگاه به ترتیب از گلشهر، محمد شهر، کرج، اتمسفر، گرم دره، وردآورد، ایران خودرو، چیتگر، ورزشگاه آزادی، ارم سبز، صادقیه عبور می کند. . طول مدت سفر از ابتدا تا به انتها 55 دقیقه است که مسافت 42 کیلومتر را طی می کند. این خط از 5:30 صبح تا 11:05 دقیقه فعال است. این خط با خطوط 2-4 تقاطع برای تعویض خط دارد.

خط 6 مترو با داشتن 30 ایستگاه به ترتیب از شهرک شرکت نفت، شهید آبشناسان، شهران، شهر زیبا، آیت الله کاشانی، شهید ستاری، شهید اشرفی اصفهانی، یادگار امام، مرزداران، شهرک آزمایش، پل نصر، جهار راه کارگر، پارک لاله، میدان ولیعصر، شهید نجات الهی، هفت تیر، بهار شیراز، بزرگراه، امام حسین، میدان شهدا، امیر کبیر، هفده شهریور، میدان خراسان، منصور، بعثت، کیان شهر، دولت آباد، چشمه علی، ابن باویه، شهید عبدالعظیم عبور می کند. . طول مدت سفر از ابتدا تا به انتها 55 دقیقه است که مسافت 35 کیلومتر را طی می کند. این خط هم اکنون در دست احداث است و فعال نمی باشد و با خطوط 7-3-1-2-4-تقاطع برای تعویض خط دارد.

خط 7 مترو با داشتن 22 ایستگاه به ترتیب بلوار پاک نژاد، میدان صنعت، میلاد، بوستان گفتگو، پل نصر، باقرخان، آزادی، شهید نواب صفوی، خیابان امام خمینی، کمیل، بریانک، هلال احمر، راه آهن، وحدت اسلامی، مولوی، چهار راه مولوی، خیابان ری، میدان خراسان، طیب، رضایی مبعث، میدان بسیج عبور می کند. هم اکنون تنها 5 ایستکاه از شهید نواب صفوی تا مهدیه فعال است و باقی ایستگاه ها در حال احداث است و با خطوط 6-4-2-3-1 تقاطع برای تویض خط دارد.

اطلاعات کلی و مفید

ایستگاه های گلشهر، محمد شهر، کرج و ایران خودرو دارای پارکینگ عمومی برای استفاده مسافران می باشند.

از آوردن بارهای حجیم و اشیا غیر مجاز که فهرست آنها در زیر آمده به داخل مترو خودداری فرمایید:

کلیه اجسامی که طول انها از یک متر بیشتر باشد مانند چوب پرده، طاقه پارچه، موکت و ...
مواد قابل اشتعال و محترقه مانند نفت، بنزین، گازوییل، الکل و...
مواد قابل انفجار مانند نیتروگلیسیرین، کپسول گاز، پیک نیکی و ...
وسایل چرخ دار بزرگ مانند دوچرخه، سه چرخه و ...
وسایل برنده و تیز مانند اره، تیشه، ورق فلزی، شیشه، لوستر، مهتابی و ...
سلاح های گرم اعم از نظامی و شکاری
حیوانات زنده از هر نوع اهلی و غیر اهلی
جعبه وسایل، اسباب و اثاثیه خیلی حجیم و سنگین
مواد فله ای جامد یا مایع مانند روغن، شکر و ... که دارای بسته بندی مناسب نباشد.

مراکز خرید و خدمات عمومی

ایستگاه های تجریش، شهید مفتح، امام خمینی(ره)، تهران (صادقیه)، جانبازان، حسن آباد، بهارستان، ميدان آزادي، سرسبز، قيطريه، شهداي هفتم تير، ارم سبز، نوبنياد، راه آهن و كرج با عنایت به تکثر و تنوع غرفه هاي تجاری در آنها تا حد امکان شرایط تامین نظر خرید مسافران را دارا می باشند.

در ایستگاه های تهران (صادقیه) ، امام خمینی (ره)، قيطريه و جانبازان دفترخدمات امور مشترکین ایرانسل و در ایستگاه گلشهر، امام خمینی(ره) و بهارستان دفتر امور مشترکین همراه اول وجود دارد.

شعب بانک شهر در ایستگاه های تهران(صادقیه) و امام خمینی(ره) خدمات بانکی ارائه می نمایند.

در اکثر ایستگاه های مترو، دستگاه های خودپرداز بانک ها خدمات بانکی به مسافران ارائه می نمایند.

در ايستگاه گلشهر دفتر پيشخوان دولت به مسافران خدمات ارائه مي نمايد.

نحوه محاسبه هزینه بلیت 

هر شخص با داشتن یک کارت اعتباری مخصوص به خود ورود خود را در ایستگاه اولیه ثبت و در هنگام خروج با قرار دادن کارت بر روی دستگاه اعتبار سنج مسافت طی شده خود را ثبت م کند و به این ترتیب کرایه محاسبه می گردد، به همین دلیل استفاده از یک کارت برای دو نفر امکان پذیر نمی باشد.

نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۲۳ دی ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×