تاثیر ماسک های طبیعی میوه برای زیبایی و آرامش روانی

تاثیر ماسک های طبیعی میوه برای زیبایی و آرامش روانی

تاثیر ماسک های طبیعی میوه برای زیبایی و آرامش روانی

یکی از ابزارهای طبیعی و مفید برای زیبایی صورت استفاده از ماسک های طبیعی است

تاثیر ماسک های طبیعی میوه برای زیبایی و آرامش روانی

زیبایی یک موهبت الاهی است که زنان و مردان به نسبتی از آن برخوردارند. نقش زیبایی در بالا بودن اعتماد به نفس و آرامش روانی انکار ناپذیر است. یکی از ابزارهای طبیعی و مفید برای زیبایی صورت استفاده از ماسک های طبیعی است که نقش موثری در طراوت و تازگی پوست دارند. در این مطلب شما را با تعدادی از این ماسک های طبیعی و ماسک میوه آشنا می کنیم.

ماسک های زیبایی و آرامش روانی 

ماسک های زیبایی در کشور ما افراد بخصوص خانم ها در شرایط فعلی سعی می کنند بیشتر از مواد شیمیایی برای حفاظت از پوست خود استفاده کنید و هر موقع که مولد شیمیایی قطع شود، دوباره مشکل از نو شروع میشود.

ولی اگر ماسک هایی که از مواد طبیعی تهیه می شوند، خیلی بهتر و هیچگونه عوارضی هم ندارند و برای پاکیزه شدن روی پوست و افزایش جریان خون و تغذیه پوست و جوان سازی پوست بسیار مفید هستند ولی هر ماسک که تهیه می شود حداقل بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باید بر روی پوست بماند و بعد شسته شود تا خوب جذب پوست گردد و حداکثر ۳ بار در هفته کافی است و ساعت استفاده معمولا بین ۴ تا ۶ غروب می باشد. 

نمونه هایی از ماسک های رایج

ماسک پرتقال

یک عدد پرتقال را پوست کنید هسته و پوست های آن را جدا نموده و صورت خود را شسته و آن را روی صورت بگذارید اگر صورت شما جوش داشته باشد، مؤثر خواهد بود، اما اگر پوست خشک دارید، استفاده نکنید.

ماسک پرتقال

ماسک آناناس

یک آناناس را پوست بکنید و آن را کاملا له کنید تا به صورت مایع غليظ درآید، سپس روی صورت بگذارید، هر چقدر آناناس دارید به همان اندازه الكل میوه به آن اضافه کنید و یک لیوان روغن آفتابگردان به آن اضافه کنید و مخلوط را روی صورت قرار دهید و این ماسک می تواند روزی یکبار مصرف شود.

ماسک آلوی قرمز

حدود ۱۰ عدد الوی قرمز تهیه و هسته آنها را خارج کنید و حدود ۱۲ قطره روغن بادام به آن اضافه کنید و این ماده را پس از مخلوط به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت قرار دهید و سپس بشویید و اگر پوست شما زشت شده این ماسک بسیار مؤثر است ولی اگر پوست چرب دارید مصرف نکنید.

ماسک سیب

یک عدد سیب را پوست کنید و آن را خرد کنید و با یک قاشق عسل مخلوط نموده و بر روی صورت بمالید و کم کم ماساژ دهید، مواظب باشید ماساژ دادن به آرامی باشد، پس از ۲۰ دقیقه آن را بشویید این ماسک برای از بین بردن چروک بسیار خوب است و موجب طراوت و تقویت پوست شود.

ماسک خیار

یک عدد خیار را رنده کنید و بر روی صورت خود قرار دهید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب پاک نمایید تا طراوت و شادابی و لطافت را در پوست خود حس کنید.

ماسک خیار

ماسک هلو

حدود ۲ عدد هلوی تازه و رسیده را خوب بشویید و هسته آن را خارج کنید و آن را رنده کنید و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق پودر جوانه گندم مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست بمالید و بعدا آن را بشویید تا شاهد رفع خشکی پوست و ایجاد طراوت و تازگی و جلوگیری از چروک پوست خود باشید.

 ماسک لیمو ترش

ایک عدد لیمو تهیه و آب آن را بگیرید و با زرده تخم مرغ و چند قطره روغن بادام یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید تا شاهد باشید پوست شما هرگز خشک نخواهد بود.

ماسک گلابی

یک عدد گلابی را رنده کنید البته باید حتما رسیده باشد و به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بمالید و بعدا آن را بشویید، اگر پوست شما چرب و سوراخ های پوستی پیدا و زشت برای شما بسیار مفید است.

ماسک توت فرنگی

یک عدد توت فرنگی را له کرده و آن را روی پوست خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید تا طراوت و زیبایی را روی پوست خود احساس کنید.

ماسک توت فرنگی

ماسک زرده تخم مرغ

اگر پوست خشک دارید، از این ماده استفاده کنید تا پوست شما نرم و لطیف شود، یک عدد زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه مخلوط کنید و ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس آن را بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را با مقداری الکل سفید مخلوط کنید و با نوک انگشتان به صورت خود بمالید و آرام آرام ماساژ دهید و چند لحظه صبر کنید و به مدت ۲ دقیقه آن را بشویید تا شاهد از بین رفتن چین و چروک پوست خود باشید.

  • ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
مطالب مشابه
۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×