نکاتی که باید درباره همسر خانه دار خود بدانید

نکاتی که باید درباره همسر خانه دار خود بدانید

شرف الشمس

نکاتی که باید درباره همسر خانه دار خود بدانید

رفتار همسر زنان خانه دار باعث می شود آنها روحیه بهتری داشته باشند وبا محبت و انرژی مثبت بیشتری به امور خانه بپردازند. در این مقاله شما را با نکاتی که باید همسر زنان خانه دار رعایت کنند آشنا میکنیم.

نکاتی که باید درباره همسر خانه دار خود بدانید

نکاتی که خانم خانه دار دوست دارد همسرش در باره او بداند!

همسر زنان خانه دار باید نکاتی را رعایت کنند که به ارتقای سلامت روحی و روانی همسرشان کمک فراوانی بکنند .زیرا زنان خانه دار از افرادی هستند که در ازای کاری که انجام می دهند مزایایی دریافت نمی کنند و گاهی اوقات همسرانشان نیز آنها را درک نمی کنند و انجام وظایف خانه را یک وظیفه برای آنان تلقی می کنند .اگر می خواهید بدانید همسر خانه دار شما دوست دارد شما چه نکاتی را رعایت کنید همراه ما شوید.

آقای عزیز! وقتی شما از صبح تا بعدازظهر در محل کارتان هستید، نمی دانید در خانه تان چه می گذرد. نمی بینید همسرتان بچه ها را از مدرسه به خانه برمی گرداند، نظافت خانه را انجام می دهد، آشپزی می کند، به کودک نوپای تان که پُر از انرژیست بازی می کند و خیلی کارهای دیگر. همسر شما کارهای زیادی برای انجام دادن دارد و ظاهرا لیست وظایف او پایان پذیر نیست. درست است که شما در خانه نیستید تا کمکش کنید اما راههای خوب و ساده ای وجود دارد که کمک بزرگی از جانب شما محسوب می شود.

همسر خانه دار شما دوست دارد این 10 چیز را بدانید:

1. نیاز دارد که احترام و تحسین شما را بشنود
شاید فکر کنید او خودش می داند که یک همسر و مادر فوق العاده است، اما نیاز دارد این را بشنود، و نیاز دارد این را از «شما» که همسرش هستید بشنود. با اشاره کردن به کارهایی که انجام می دهد، مدام به او یادآوری کنید که چه مادر خوبی است.
غذای مورد علاقه ی شما را درست کرده است؟ از او تشکر کنید. لباس های تان را تا کرده و در جای خود گذاشته؟ این کار را به رُخش بکشید و از او سپاسگزاری کنید. اگر هر روز تحسین ها و قدردانی های شما را بشنود، یعنی کمکش کرده اید که احساس با ارزش بودن کرده و انگیزه پیدا کند.

2. مادری کردن برای بچه ها، یک کار تمام وقت است

مادری کردن، تعطیلات و مرخصی ندارد؛ یعنی همسر شما باید 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته کارش را انجام دهد. اگر شما بعد از یک روز خسته کننده ی کاری به خانه برمی گردید او نیز خسته است. اگر به خانه رسیدید و دیدید همسرتان سعی دارد قبل از اینکه فرزندتان را به کلاسش برساند، شام درست کند، نگاهش نکنید، دست به کار شوید و کمکش کنید!
 
همسر
 

خانوم های خانه دار دوست دارند بعضی از مواقع تحسین شوند

3. خسته است

همسر شما هم در پایان روز، خسته و بی انرژی است. سر و شانه هایش را ماساژ بدهید تا خستگی از تنش بدر شود.

4. تلاش خود را می کند تا بهترین باشد

همسر شما تمام سعی خود را می کند تا در هنر خانه داری بهترین باشد، اما گاهی موفق نمی شود؛ کاپ کیک هایش پُف نمی کنند و کوسنی که درست کرده شباهتی به مدل ژورنالی اش ندارد! اینها مهم نیستند، نتیجه هر چه که شد او را در آغوش بگیرید و بگویید چقدر دوستش دارید و کارهایی را که برای خانواده اش انجام می دهد می پسندید. کارهایی که همسرتان انجام می دهد ممکن است کامل و بی عیب نباشند اما هر چه که هستند توسط او انجام شده اند و این همان چیزی است که همسرتان را خاص و استثنایی می کند.

5. گاهی احساس نمی کند که یک زن است

با اینهمه کار و مسئولیتی که بر دوش همسر شماست، گاهی واقعا به سختی می تواند احساس کند که یک زن است و زیباست. وقتی برای بیرون رفتن آماده می شوید، بچه ها را سرگرم کنید تا همسر شما هم فرصتی برای رسیدن به خود و آماده شدن داشته باشد، بگذارید بدون عجله و استرس و نگرانی بچه ها آماده شود. با این کار به او کمک می کنید احساس شادابی و زیبایی کند و اعتماد بنفس مضاعف بگیرد.

6. او کامل نیست
گاهی ظرف ها در سینک ظرفشویی تلنبار می شوند. بعضی وقت ها نیز ممکن است یک شلوار تمام هفته پای همسرتان باشد. ایرادی ندارد گهگاه چیزهایی آشفته باشد. همه ی ما عیب هایی داریم. این بار اگر همسرتان احساس ناتوانی و کلافگی کرد، به او یادآوری کنید چه ویژگی های شگفت انگیزی دارد که شما را عاشق خود کرده است.

7. به کمک شما احتیاج دارد

همسر شما به شما نیاز دارد، به حمایت و عشق شما تا بتواند از پس تمام کارها بر بیاید. به او اطمینان بدهید که کنارش هستید و نیازهای او را درک می کنید.
 
همسر

همسر خانه دار شما نیازمند عشق وکمک شما در خانه است

8. به زمانی متعلق به خود نیاز دارد

همسر شما نیاز دارد زمان هایی فقط برای خودش باشد. برایش این فرصت را فراهم کنید تا اوقات با کیفیتی را فقط با خودش بگذراند و به علاقه مندی های خودش برسد. مطمئن باشید با انرژی بیشتری به شما و بچه ها برخواهد گشت.

9. قدر شما را می داند

او می بیند که شما تمام روز را کار می کنید تا خانواده را تامین کنید. شاید این را به زبان نیاورد اما از ته دلش شما را تحسین می کند.

10. دوست دارد یک مادر و همسر خانه دار باقی بماند

با وجود تمام سختی ها و کارها و مسئولیت های ریز و درشت خانه داری، همسر شما همچنان دوست دارد خانه دار بماند. فرزندانش دنیای او هستند و او شغلش را با هیچ شغل دیگری عوض نمی کند.
آقایان عزیز! لطفا به همسرتان بگویید چقدر از او ممنون هستید و می دانید که برای شادی و سلامتی بچه ها سخت تلاش می کند. تحسین و تشکر شما تمام آن چیزی است که همسرتان برای ادامه دادن به تلاش هایش نیاز دارد.

توصیه هایی به خانم های خانه دار

هر زن خانه داری قبل از هر چیز باید در جهت افزایش احساس مثبت قدم بردارد اما چگونه؟
▪ توانمندی های مثبت گذشته خود را بیشتر ببیند و به آن توجه کند.
▪ برای زندگی روزمره برنامه منظمی طراحی کند.
▪ همراه با خانه داری روابط اجتماعی خود را افزایش دهد.
▪ سعی کند با مدیریت زمان، از موقعیت هایی که دارد به نحو مطلوب استفاده کند.
▪ خود را در انجام امور اجتماعی ناامید و ناتوان نداند.
▪ خانه داری را هم تراز با سایر احساس مثبت فعالیت های اجتماعی تصور کند تا از این طریق احساس رضایت و خودباوری خود را افزایش دهد.
▪ اثر وجود این حس هم موجب کاهش استرس در خانواده، الگوبرداری همسر یا فرزند از او و افزایش اعتماد، موفقیت شغلی همسر، کمک به انتخاب درست شغل در فرزندان و کمک در مراحل بحرانی و افزایش موفقیت درسی آنها می شود.

نکاتی که باید درباره همسر خانه دار خود بدانید

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×