نگران جوش هاي صورت نباشيد

نگران جوش هاي صورت نباشيد

نگران جوش هاي صورت نباشيد

اگر شما هم از باقی ماندن جای جوش روی صورت‌تان ناراحت و نگران هستید به یاد داشته باشید كه می‌توانید با استفاده از ماسك‌های طبیعی آنها را بر طرف كنید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم ؛ یك راه حل برای رفع جای جوش استفاده از مخلوط عسل، روغن زیتون و

نگران جوش هاي صورت نباشيد
نگران جوش هاي صورت نباشيد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم ؛ یك راه حل برای رفع جای جوش استفاده از مخلوط عسل، روغن زیتون و زرده تخم مرغ است. این ماسك را به مدت یك ساعت روی محل جوش‌ها قرار دهید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.ماسك بعدی از این هم ساده‌تر است؛ یك عدد گوجه فرنگی را كاملا له كنید و سپس آن را با یك قاشق ماست مخلوط كنید. ماسك شما آماده است؛ می‌توانید آن را روی پوست خود قرار دهید. به یاد داشته باشید در تهیه این ماسك می‌توانید به جای استفاده از ماست، عسل را جایگزین كنید.

كم‌كم پاییز از راه می‌رسد و مركبات فراوان می‌شود. پرتقال نیز یكی دیگر از میوه‌هایی است كه برای از بین بردن جای جوش بسیار موثر است.برای تهیه این ماسك پس از این‌كه پوست ضخیم روی پرتقال را گرفتید. پوست‌های نازك هر پره را نیز جدا كنید و سپس پالپ پرتقال را روی محل جوش‌ها بگذارید.این ماسك برای نوجوانانی كه وارد مرحله بلوغ شده‌اند و جوش‌های این دوران در صورت آنها ظاهر شده است بسیار موثر خواهد بود. اما تذكر یك نكته هم مهم است و آن این كه ماسك پرتقال برای افرادی كه پوست خشك دارند مناسب نیست.

از نشاسته هم می‌توانید استفاده كنید؛ برای تهیه این ماسك نشاسته را با كمی آب مخلوط كنید. سپس آن را روی حرارت ملایم بگذارید تا نشاسته كاملا در آب حل و كمی غلیظ شود.آن را از روی حرارت بردارید. وقتی غلظت مایه را به چشم دیدیم آن را از روی حرارت برمی‌داریم و پس از خنك شدن، به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید.آناناس هم از میوه‌هایی است كه تاثیر بسیار زیادی روی جوش‌های صورت دارد. برای استفاده از این میوه پس از آن‌كه پوستش را گرفتید، آن را به كمك مخلوط كن كاملا له كرده و سپس با مقداری روغن آفتابگردان مخلوط كنید.

به همین سادگی یك ماسك مناسب دارید. این ماسك را می‌توانید هر روز روی پوست خود قرار دهید، البته به مدت 20 دقیقه.ماسك سیب یكی از راحت‌ترین انواع ماسك‌های ضد جوش است، برای این كار باید از آب سیب استفاده كنید.استفاده مستمر از آب سیب می‌تواند كمك بزرگی برای از بین بردن جوش‌های صورت شما باشد. البته به شرطی كه هر روز از این ماسك استفاده كنید.

  • ۵ مهر ۱۳۹۱
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×