همه‌ می‌دانیم های "همه می‌دانند" اصغر فرهادی

همه‌ می‌دانیم های "همه می‌دانند" اصغر فرهادی

همه می‌دانیم که دانلود غیر قانونی، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است ولی اگر بخواهیم آخرین فیلم اصغر فرهادی را ببینیم مجبوریم تن به چنین امر مذمومی بدهیم چون اگر دانلود نکنیم هم هیچ امکانی برای دیدن نسخه اصلی و بدون سانسور آن وجود ندارد

عصر ایران؛ کاوه معین‌فر - انتشار نسخه غیر قانونی فیلم سینمایی "همه می‌دانند" اصغر فرهادی شاید مهم ترین خبر این روزهای سینمای کشور باشد. لینک دانلود «همه می‌دانند» با کیفیت بالا و همراه با زیرنویس فارسی در سایت‌های عرضه غیررسمی فیلم و سریال قرار گرفته است و این به معنای ورود فیلم تازه اصغر فرهادی به بازار عرضه غیرمجاز محصولات نمایشی در ایران است.

در همان ساعات ابتدایی صاحبان فیلم بیانیه‌ای منتشر و اعلام کردند: «با توجه به آن که هنوز فیلم در بسیاری از کشورها به روی پرده نرفته و در حال حاضر نیز نمایش آن در بعضی از کشورها ادامه دارد، انتشار غیر قانونی این فیلم روند اکران آن را دچار آسیب خواهد کرد. به همین خاطر انتشار و کپی این فیلم تا پیش از پایان اکران‌های سایر کشورها مورد رضایت تهیه کنندگان نیست».

چند ماه قبل یکی از مدیران وزارت ارشاد اعلام کرد: به دلیل پوشش بازیگران امکان نمایش فیلم "همه می‌دانند" (چه به شکل اکران در سینما و چه به صورت ارائه به نمایش خانگی) در ایران وجود ندارد و خود اصغر فرهادی هم حدود 2 ماه قبل در حاشیه‌ی جشنواره‌ی فیلم آنتالیا این سخنان را تائید کرده و گفته بود: امکان نمایش این فیلم در ایران به سبب پوشش بازیگران وجود ندارد.

فیلم همه می دانند اصغر فرهادی

همه می‌دانیم که "همه می‌دانند" دومین تجربه فیلمسازی فرهادی در خارج از کشور پس از فیلم «گذشته» محسوب می‌شود و از همان شروع تولید همواره هر عکس یا خبری از آن در میان ما علاقمندان به سینما با دقت و علاقه دنبال می‌شد تا بلکه از خلال آن به ذره‌ای اطلاعات بیشتر دست یابیم.

همه می‌دانیم که اصغر فرهادی فیلم "همه می‌دانند" را در اسپانیا با حضور 3 بازیگر مطرح جهانی (پنه لوپه کروز، خاویر باردم و ریکاردو دارین) ساخته است و این اتفاق به اندازه کافی جذابیت دارد که ما هر روز بیش از پیش در ذهنمان منتظر دیدن نتیجه کار باشیم.

همه می‌دانیم که فیلم افتتاحیه جشنواره کن امسال بود و در بخش مسابقه اصلی یکی از کاندیداهای دریافت نخل طلای جشنواره، ولی هیچ جایزه‌ای دریافت نکرد. نظرات منتقدین هم به یک جمع بندی مشخص ختم نشد، پاره‌ای فیلم را حرکتی رو به عقب برای فرهادی دانستند و برخی آن را ستایش کردند. همه این ها باعث می‌شود مخاطبی چون من در داخل کشور بیشتر تشنه دیدن این فیلم باشد.

فیلم همه می دانند اصغر فرهادی

همه می‌دانیم که دانلود غیر قانونی، عملی غیر اخلاقی و غیر قانونی است و اگر بخواهیم فیلم را ببینیم باید تن به چنین امر مذمومی بدهیم ولی اگر دانلود نکنیم هم هیچ امکانی برای دیدن آن وجود ندارد (طبق گفته خود فرهادی و آن مدیر وزارت ارشاد).

همه می‌دانیم که حال وضعیت ما علاقمندان به سینما و علی الخصوص سینمای فرهادی به گونه‌ای پیچیده شده است که درباره اتخاذ درست‌ترین شیوه برخورد به خود می‌پیچیم که ببینیم یا نبینیم.

همه می‌دانیم که چه موقعیت غریبی به وجود آمده است انگار در یکی از فیلم‌های خود فرهادی گرفتار شده‌ایم و از هر جهت که به قضیه نگاه می کنیم قضاوتی را به همراه دارد که به آن حق می دهیم.

همه می‌دانیم که تا به همین الان هم بدون دیدن "همه می‌دانند" یک موقعیت فرهادی وار را دوباره تجربه کردیم، هیجان انگیز است، مرسی آقای فرهادی!

همه می‌دانیم که همه مان سرانجام "همه می دانند" را خواهیم دید و مگر آسان است ندیدن کار جهانی ترین کارگردان ایران امروز...؟!

و همه می‌دانیم که خدا را شکر درِ توبه همیشه باز است.

  • ۷ آذر ۱۳۹۷
مطالب مشابه
۱ دیدگاه
دیدگاه ها
  1. ناشناس ۷ آذر ۱۳۹۷

    در هر حال دانلود غیر قانونی فیلم کار زشت و ناشایستی هستش. تا وقتی اکران فیلم تموم بشه. بعد از پایان اکران فیلم رو دانلود کنید. که به تهیه کننده ها هم ضربه نخوره

×