پاکسازی عالی پوست با ماسک زغال

پاکسازی عالی پوست با ماسک زغال

پاکسازی عالی پوست با ماسک زغال

ماسک زغال یکی از محبوب ترین ماسک ها برای پاکسازی و لایه برداری پوست صورت می باشد. با اثرات پاکسازی ماسک زغال بیشتر آشنا شوید.

پاکسازی عالی پوست با ماسک زغال

ماسک زغال، جادوی سیاه رنگ زیبایی

ماسک زغال یکی از مواد موثر برای داشتن پوستی بدون لک و صاف است این ماسک به عنوان ماسکی برای پاک سازی منافذ پوست شناخته می شود. زغال فعال می تواند سموم و ذرات آلوده ریز روی پوست را بیرون کشیده و لایه مرده روی پوست را جدا کند و با این کار سبب رشد پوست جدید و شادابی و درخشندگی آن خواهد شد.

ماسک زغال بهترین ماسک برای پاکسازی پوست

ماسک زغال چه خواصی دارد؟
اندر خواص ماسک زغال گفته می شود که می تواند سموم و آلودگی ها را به خود جذب کرده و باعث پاکیزگی پوست شود. از بین بردن لایه های مرده پوست، پاکسازی، کلاژن سازی، از بین بردن لکه ها، تعدیل چربی پوست، حجیم کردن موها، از بین بردن شوره، قرمزی و خارش پوست سر و از همه مهم تر از بین بردن و درمان جوش و آکنه پوست، همگی ازجمله خواصی است که برای این ماسک وجود دارد. یکی دیگر از مهم ترین خواصی که برای این ماسک ها ادعا می شود، کنترل و درمان جوش های پوست است.

ماسک زغال یا ماسک سیاه بهترین محصول برای پاکسازی و لکه برداری پوست صورت است.زغال فعال شده، که نباید آن را با زغال معمولی اشتباه گرفت، این روزها یکی از ترکیبات رایج در محصولات مراقبت از پوست شده است زیرا خواص پاکسازی عمیق پوست را دارد. زغال فعال شده را در صابون های صورت، ماسک ها، پاک کننده های مایع و حتی در محصولات زیرسازی آرایش نیز با هدف پیشگیری از چرب شدن پوست می توان یافت.
زغال فعال شده شکلی از کربن فرآوری شده است که کیفیت جاذب دارد و امکان می دهد کثیفی، چربی و آلاینده های محیطی از پوست افراد برداشته و پاک شود. این محصول ارزان است و به راحتی در داروخانه ها و فروشگاه های لوازم بهداشتی و آرایشی بیشتر به شکل کپسول یا پودر یافت می شود. شما می توانید آن را با پاک کننده های آرایشی (شیرپاک کن) ترکیب کنید تا تمیزی عمیق تری برای صورت خود به ارمغان آورید. البته، می توانید با استفاده از ترکیبات دیگری خودتان یک محصول ساده و مؤثر برای پاکسازی صورتتان تهیه کنید.
هشدار:زغال فعال شده ممکن است لباس های شما را لک کند. قبل از تهیه هر گونه ماسک صورت، لباس های خود را عوض کنید. حتماً چیزی بپوشید که کثیف شدن آن در زمان اعمال ماسک روی صورت برایتان مهم نباشد. اگر لباستان لک شد، فوراً آن را بشویید.

ماسک زغال

 ماسک زغال لایه برداری مناسب برای پوست

1- ماسک پاکسازی ملایم
منافذ صورت خود را با این ماسک ساده به سرعت سم زدایی و پاک کنید. این ماسک با قدرت جاذبی که دارد ناخالصی ها و آلودگی های پوست شما را پاک می کند.
چیزهایی که لازم دارید:
زغال فعال شده (یک کپسول یا یک قاشق غذاخوری)
ژل آلوئه ورا
پیاله یا کاسه کوچک برای ترکیب کردن
برس ماسک صورت یا ابزاری برای ترکیب کردن
روش تهیه:
در یک کاسه یا پیاله، یک قاشق غذاخوری از ژل آلوئه ورا را با محتوای یک کپسول از زغال فعال شده ترکیب کنید تا خمیری یکنواخت حاصل شود. این ماسک را روی صورت بمالید و از استعمال آن به نواحی اطراف چشم خودداری کنید. بگذارید ماسک 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس کاملاً آبکشی کنید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

ماسک زغال

ماسک زغال محبوب ترین ماسک صورت

2- ماسک پاکسازی برای پوست های جوش دار یا لکه دار
می خواهید جوش ها و لکه های روی صورت خود را محو کنید؟ از این ماسک پاکسازی برای پیشگیری از عذاب حاصل از این جوش ها بر روی صورت خود استفاده کنید.
چیزهایی که لازم دارید:
زغال فعال شده (یک کپسول یا یک قاشق غذاخوری)
عصاره یا اسانس درخت چای
روغن یا کرم صورت
پیاله یا کاسه کوچک برای ترکیب کردن
برس ماسک صورت یا ابزاری برای ترکیب کردن
روش تهیه:
یک قاشق غذاخوری از روغن یا کرم صورت (مانند جوجوبا یا هسته انگور) و 2 قطره اسانس درخت چای را با محتوای یک کپسول از زغال فعال شده در یک کاسه یا پیاله ترکیب کنید تا خمیری یکدست حاصل شود. این ماسک را روی صورت بمالید و از استعمال آن به نواحی اطراف چشم خودداری کنید (درخت چای ممکن است برای چشم ها تحریک کننده باشد). بگذارید ماسک 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس کاملاً آبکشی کنید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

3- ماسک پاکسازی عمیق
منافذ صورت خود را با این ماسک پاکسازی بسیار عمیق عاری از هر گونه کثیفی، آلودگی و ناخالصی کنید.
چیزهایی که لازم دارید:
زغال فعال شده (یک کپسول یا یک قاشق غذاخوری)
پودر یا خاک رس
روغن یا کرم صورت
پیاله یا کاسه کوچک برای ترکیب کردن
برس ماسک صورت یا ابزاری برای ترکیب کردن
روش تهیه:
در یک کاسه یا پیاله، یک قاشق چایخوری از خاک یا پودر رس و یک قاشق غذاخوری کرم صورت مانند جوجوبا یک هسته انگور (یا حتی روغن آووکادو یا روعن زیتون) را با محتوای یک کپسول از زغال فعال شده ترکیب کنید تا خمیری یکنواخت حاصل شود. این ماسک را روی صورت بمالید و از استعمال آن به نواحی اطراف چشم خودداری کنید. بگذارید ماسک 10 تا 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس کاملاً آبکشی کنید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

پاکسازی عالی پوست با ماسک زغال

  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
×