آموزش ماسک های خانگی برای پاکسازی پوست و جوانسازی

آموزش ماسک های خانگی برای پاکسازی پوست و جوانسازی

شرف الشمس

آموزش ماسک های خانگی برای پاکسازی پوست و جوانسازی

پاکسازی پوست با استفاده از ماسک های خانگی را در طومار بیاموزید.

آموزش ماسک های خانگی برای پاکسازی پوست و جوانسازی

پاکسازی پوست

پاکسازی و برداشتن لایه های مرده پوست را بهتر است با یک ماسک لایه بردار شروع شود. برای مرحله اول یک ماسک ساده را به شما آموزش خواهیم داد. برای اینکه مراحل پاکسازی و تمیز کردن را بطور کامل انجام دهیم باید چندین مرحله را پشت سربگذارید.

ماسک سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت

ماسک سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت

دو قاشق چای خوری نشاسته ذرت و یک عدد سفیده تخم مرغ را به خوبی مخلوط کنید. ماسک به همین سادگی آماده شد. ماسک را بجز قسمت زیر چشم و بینی روی کل سطح پوست می توانید بزنید. این ماسک خاصیت لایه برداری دارد. اما برای قسمت بینی از بلک ماسک استفاده کنید. این لایه بردار را برای کل پوست هم می توان استفاده کرد اما اگر پوست خشک و حساسی دارید بهتر است برای کل پوست در فواصل طولانی تر استفاده شود.اما قسمت بینی که منافذ بیشتری دارد و معمولا چربی بیشتری دارد می توانید از این ماسک که قبلا آموزش آن را در طومار به شما داده ایم استفاده کنید. 

خواص ماسک سفیده تخم مرغ و نشاسته ذرت

سفیده تخم مرغ خاصیت کلاژن سازی و جوانسازی پوست را دارد و همچینین آبرسان خوبی نیز هست،  نشاسته ذرت هم خاصیت پاکسازی منافذ پوست را دارد و باعث می شود چربی و آلودگی پوست از بین برود.
اجازه دهید ماسک روی صورت خشک شود. قسمت بینی را به آرامی بکنید. و همچنین با آب ولرم ماسک تخم را هم به خوبی بشویید.

ماسک چای سبز

ماسک چای سبز

پوست زیر چشم بسیار حساس است و از باقی مناطق پوست زودتر آسیب می بیند. چای سبز را دم کنید و اجازه دهید خنک شود سپس یک پد آرایشی را به شکل نیم دایره برش دهید و به دمنوش آغشته کنید. این پد را زیر چشم خود قرار دهید.

خواص ماسک چای سبز

پف زیر چشم را از بین می برد.
تیرگی دور چشم را از بین می برد.
خشکی دور چشم را کم می کند.

ماسک هویج

ماسک هویج و عسل

یک عدد هویچ را داخل مخلوط کن ریز ریز کنید ( می توانید رنده ریز هم کنید). مقداری عسل اضافه کنید تا ماسک غلظت پیدا کند. اگرپوست خشکی دارید کمی روغن زیتون اضافه کنید و اگر روی پوست خود جوش دارید و یا پوست چربی دارید چند قطره روغن درخت چای اضافه کنید. ماسک را باید با دست روی پوست خود بچسبانید. 

خواص ماسک هویج

پوست را براق و شفاف می کند
آبرسانی می کند
جوانسازی پوست را انجام می دهد.
نیازی نیست حتما خود قسمت سخت هویج روی پوستتان بچسبد همین که آب هویج هم روی پوست برسد کافی است.

ماسک اسکراپ لب

کمی شکر سفید و یا قهوه ایی را با کم عسل و کمی روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. پوست لب را با این مخلوط ماساژ دهید. این ماسک رنگ لب را خیلی خوش رنگ می کند و پوست آن را بسیار لطیف می کند. 
بعد از انجام تمامی این مراحل پاکسازی کامل تمام می شود. در تمامی این مراحل شما می توانید از ماسک های آماده بازاری نیز استفاده کنید. اما مواد لازم که در این صفحه نام برده شود برای همه به سادگی در دسترس است.


نویسنده: پریسا سعیدی

  • ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
مطالب مشابه

کانال تلگرامی طومار

۰ دیدگاه
دیدگاه ها
دعا و طلسم
هاروس
×